Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyereketekhez hozzávágná...

Ha a gyereketekhez hozzávágná egy másik gyerek a fahintát, amitől belilulna és bedagadna az arca, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ma az óvodában egy gyerek hozzávágta direkt a lányom arcához a kerek fahintát meg összerugdosta. Annyi volt a büntetése, hogy 10 percet a sarokba állt. Az én lányomnak meg belilult és bedagadt a fél arca, alig bír enni.

2021. jún. 19. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mit lehet ilyenkor csinálni szerinted?

Mit tegyen az óvónő? Verje ő is lilára a bűnöst.

Nyilván egy egyszeri ilyen esetnél nem lépek. 2xra viszont megkeresem a szülőket h beszélgessünk a dologról.

Illetve az óvónőkkel is beszélnék h mit lehet tenni (feltételezem hogy ha többbször van gond a gyerekkel ők os már "figyelik")

2021. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez megesik gyerekek között.

Persze el kell neki mondani hogy ilyet nem szabad meg figyelni rá... de kb többet nem lehet tenni.

2021. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyen gyerek általában nem csak egy társát szokta bántalmazni.

A szülők együttes fellépéssel kirakathatják az oviból az erőszakos gyereket.


Ha viszont csak egyszer történt ilyen, felhívnám annak a gyereknek a szüleit és elmondanám nekik, hogy mi történt. Megkérném őket szépen és békésen, hogy magyarázzák el a gyereküknek, hogy ilyet nem szabad csinálni és következménye lesz annak, ha a társait bántja.

2021. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Én megérdeklődném, hogy előtte mi történt, miért csinálta ezt a gyerek. Persze az erőszakra semmi nem jogosít fel, de ha a lányod előtte egész nap csúfolta a gyereket, akkor másképp állnék a dologhoz, mintha a gyerek az óvoda állandó terrorgyereke lenne.
2021. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Az én gyerekem egy másik gyerek ötlete alapján "gyilkososat" játszott, amiben a másik gyerek volt a gyilkos. Kergetőztek, mondta neki, hogy elkapja és megöli, az én gyerekem meg nagyon beleélte magát.. Elkapta a kissrác a lábát, a lányom elesett, beijedt és arcon rúgta a srácot, hogy az elengedje és ne ölje meg.. Képzelheted, a fiú arca feldagadt, mázli, hogy nem lett nagyobb baja, iszonyúan resteltem, de játék közben előfordul az ilyen, bocsánatot kértünk.


Előtte a lányom fogócskázott karikával(az egyik gyerek belebújik a hulahoppkarikába, a másik fogja a karikát és szalad utána), na a kislány le akarta rázni a gyerekem, akinek sikerült megfogni a karikát, és elment egy fa mellett, belecsapva az utána szaladó lányom. A gyerek fél arca le volt horzsolva.


Nem tudom mióta ovis, de ilyenekkel televannak az ovis, iskolás évek, amíg megtanulják kezelni a játékokat rendesen, gondolhatod, hogy nem azért csapta oda az ovis gyerek a hintát, hogy a gyereked feje bedagadjon vagy agyrázkódást kapjon, vagy kihulljon a foga..


Előfordulnak ilyen játékos balesetek, vagy nagyon beleélik magukat, vagy egy egy ötlet rosszul sül el.


Pl lányom azt játszotta játszón a barátnőjével, hogy keresztbe ülnek a hintán, egymáshoz hajtják a hintát, és el kell kapni a másik láncát(arielezésnek hívja, ariel elkapja a herceget..). Egyszer mindkettő csúnyán leesett, mert mindkettő küzdött, hogy nyerjen..


Az első időkben én is ki voltam készülve az ilyesmitől, hol az enyémet okoltam, hol a másikat, aztán hozzászoktam, papolok, hogy ne játsszon veszélyesen, tiltok dolgokat, de nem tilthatok be minden kicsit is izgalmas tűnő játékot. Nem egy csendes, visszahúzódó gyerek, amíg csak apró sérülései vannak, addig nem érdekel, majd tanul belőle.

2021. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jaj, hát igen. Tök normális, hogy feldagad meg belilul a gyerek arca, ne tegyünk semmit. Várjuk meg, amíg eltöri az arccsontját, mert olyan kis játékosok.


Amúgy nem ez volt az első eset. Volt, hogy elesett egy gyerek, a drága arany gyermek áthajtott rajta a kihozott bicilivel, stb. De ne tegyünk semmit. Oké.

2021. jún. 19. 19:23
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Te ott vagy az óvódában, mikor ezek történnek? Vagy honnan tudod, hogy szandékosan csinálja?
2021. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem kell ennyire félvállról venni, ahogy te veszed. Ha nagyobb baja lett volna a srácnak a kis gyilkosos játék után, akkor is csak legyintettél volna?


Egyszer három-négy hülyegyerek alsóba összefogott az öcsém ellen, és megrugdosták. A hátát is megrúgták, és mivel asztmás, olyan rohama lett, hogy mentőt kellett hívni hozzá. A négy gyerekből ketten óvodatársai is voltak, akik ugyanolyan kis cuki gyilkosos játékotokhoz hasonlóan betörte az öcsém orrát.

Megúszták volna egy ejnye-bejnyével, meg egy osztályfőnökivel. Én akkor voltam hatodikos. Kifigyeltem amikor játszottak, a tanárnéni nem figyelt és két-három pofont lekevertem nekik meg megrángattam őket.


Ha direkt történt, én ott mindenki előtt lejáratnám a gyereket és az anyját is. Lehet lepontozni, meg lehet piti dolognak beállítani, hogy bedagad a gyereknek a fél arca, meg lehet a hibát keresni, hogyha pl.: ah a helyzet állt elő, hogy nem adta oda a lányod annak a gyereknek a hintát és ezért kilökte a hintából, majd fogta és a gyerek arcának vágta, akkor lehet nyugodtan mentegetni, hogy "de hát a lányod nem adta neki oda a hintát!". És lehet lepontozni.

2021. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok ott. De már nem egy és nem két anyuka panaszkodott arra a gyerekre.

Úgy volt, hogy van két hinta egymás mellett. Van egy olyan, amibe rendesen bele lehet ülni, egy úgynevezett hagyományos hinta, és van egy indaszerű hinta, amit úgy kell elképzelni, hogy van egy kötél, és van egy tányér alakú farész. A tányér alakú farész az ülőrész és a közepén megy át a kötél. Úgy kell ráülni, hogy a kötél a lábad közt van. Nem akartak vele játszani fogócska-bujócskát, és ezért fogta, bedühödött és nekivágta az inda-szerű hintát a lányom arcához, aki a hagyományos hintában ült. De nyilván, ez is, mint minden véletlen volt.

Az is véletlen volt, amikor gyereknapon egy másfél évesnek beleharapott az arcába, csak mert nem akarta megfogni a kezét.

Vagy is véletlen volt, hogy áthajtott egy elesett gyerek lábán, és nem is fékezett, pedig előtte 2 méterrel esett el a gyerek, de nem is lassított.

2021. jún. 19. 19:36
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Akkor szerintem várd meg a gyereket a parkolóban aztán aggyál neki!!!

Mégis mit vársz?

Egyszem gyermeked ha nem tévedek!

Mire gondoltál? Mit lehet tenni?

2021. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!