Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan viseli, hogy gyerek...

Ki hogyan viseli, hogy gyerek mellett már nem tud eljutni csak úgy bármerre?

Figyelt kérdés
1 éves a gyermekünk de én elég nehezen viselem egyre jobban hogy ebben az 1 évben nem tudtam elmenni nagyon sehova. Még nem saját házban élünk a férjemmel, de már nagyon vágynék rá hogy szabadabbak lehessünk. Eddig szinte csak sétálni vittük el itt a környéken de amióta átraktuk a sportrészt a babakocsira és nézelődni szeret és már nem alszik benne alig visszük el. Néha az udvarra kivisszük de most hogy bejött a nagy meleg már oda se nagyon. 2 3 hetente hétvégén hazavisszuk szüleimhez de ennyi. Sokszor vágynék ki főleg mióta jó idők lettek de legtöbbször mivel egyedül vagyok vele még alvás időben se tudok kimenni mert nem hagyhatom egyedül. Régen mikor még otthon laktam mentem vásárolgatni szabadon kimozdulhattam bármerre. Most tényleg alig vagyok kinnt 1 éve. Férjem mondta majd 1 évesen elvisszük a Balatonra de most már azt mondta huu mi van ha nyűgös lesz neki még megvan a napirendje lehet majd csak jövőre kellene 2 vagy 3 évesen. Kettesben voltunk már kétszer pihenni de most nem tudom fogunk e, mert a nagyszülők is elfáradnak mellette már. Néha ha eljutok vásárolni látom h kicsi babákat visznek magukkal és egyik sem nyűgös. Mennek nyaralni messzebb is külföldre. Nem értem sokszor hogy csinálják hogy tudnak sokan ugyanúgy élni magukra is időt szánni mint azelőtt. Szeretnék kicsit jobban kimozdulni falun kívülre is eljutni de autót nem tudok vezetni(pedig van jogsim csak nem gyakoroltam régóta) buszra pedig nem fér fel a babakocsi. A másik h ilyen melegben nem tudom kivinni meg délelőtt délután is alszik. Ti hogy mentek ide oda gyerekkel akár nyaralni is? Hogy bírjátok az állandó itthon létet?
2021. jún. 20. 10:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Busz: babahordozó. 3 éves korig lehet hordozni, meg a gyereknek van lába is ha már megtanult járni, a buszmegállóig simán lehet sétálni. Összecsukható, vállra akasztható babakocsi is letezik, kényelmesebb, mint gondolnád. Ezek csak kifogások, amiket felsoroltál. Lehet gyerek mellett is programokat csinálni.
2021. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

" nézelődni szeret és már nem alszik benne alig visszük el" - miért baj az, ha szeret nézelődni? Attól nem lesz nyűgösebb, ha nem alszik, hanem megismeri a világot. Kell ez is neki, hogy tudja, nem csak a négy fal között létezik. Vidd sétálni reggel, az délelőtti alvása előtt, vagy később délután, a délutáni alvás után. Én ezt szoktam csinálni, úgy időzítem, hogy a legnagyobb melegben azért legyünk bent (nálunk ráadásul udvar sincs, mert lakásban lakunk), de ilyen szép időben kár lenne egész nap a lakásban penészedni. 11 hónapos a lányom, de néha már elviszem játszótérre, ott más anyukákkal is találkozok, és a lányom is lát más gyerekeket. Hintázni, homokozni már szeret, az meg kb minden játszótéren van, így ez nem kifogás. Az meg, hogy nyűgös lesz, ha viszed magaddal... Hát na bumm. Milliószor csináltam azt, hogy a séta végén egyik kezemben csüngött a gyerek, másikkal meg toltam a babakocsit, mert megunta a sétát, de ez ilyen, idővel ő is megszokja, hogy megyünk, meg én is. A Balatonra megyünk mi is, ha egyébként otthon meg kint az udvaron könnyen megnyugtatod, akkor idegen helyen sem lesz ezzel probléma. Lekötik az új ingerek, az ismeretlen, az új programok, ha ott vagy mellette, nagy baja nem lesz.


Szerintem ne félj kimozdulni vele néha. Szoktassátok magatokat, mert így nem lehet élni, ez se neki, se neked nem jó, ha folyton bezárkóztok. Én viszem magammal mindenhová, vettem egy kis nyaralós-babakocsit, ami kicsire összehajtható és könnyű, azzal viszem buszra, meg egyébként is ha olyan helyekre kell menni, ahol mondjuk kell lépcsőzni vagy ilyenek, azt könnyebben viszem, mint a nagy babakocsinkat, szóval rövid utakra pont ideális. Tegyél magadnak egy szívességet, és tapasztald ki, hogy milyen a gyerekeddel elmenni egy kicsit nagyobb sétára, aztán gondold végig, hogy ebben mi tudna még segíteni, hogyan lehetne könnyebb, és kísérletezz, vidd el vásárolni, menj vele bárhová, ahová egyébként szeretnél. A kényelmetlenségek ellenére van egy csomó előnye- pl én imádom, hogy negyedannyi cuccot kell csak cipelnem kézben, mert a babakocsi kosarában kényelmesen mindent haza tudok tolni :D


Amúgy úgy megyek mindenhová, hogy bevállalom, hogy nyilvános helyen is nyűgös lesz. Na bumm. Megnyugtatom, megyünk tovább, esetleg kézben cipelem, hát nagy ügy. A kocsiban a legrosszabb, mert ott nem tudom kivenni és kézben dédelgetni, de a Balatonig azért nem tart olyan sokáig az út, hogy ez kibírhatatlan legyen. Illetve a hosszabb autóutakat az alvásidőre időzítem. Így aztán főleg nincs gond.


Hajrá, és bátorság! Menni fog ez :)

2021. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget sétálunk, minden nap, augusztusban visszük nyaralni, akkor már 20 hónapos lesz, mamáék 60 km re laknak oda gyakran megyünk kis kora óta, meg már 1,5 éves kora óta játszótérre is. Most csütörtökön fogunk először strandra is menni vele :-)
2021. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát mikor 4-5 hós volt mentünk 1 hétre balcsira. Minden nap kint vagyunk, amikor elindult már egyszerűbb volt. A kertne attól hogy meleg van mért ne mennétek ki, most is itt ülök mellette ő pancsizik az árnyékban. Ha esik akkor esőcucc és kifele. A 2 év alatt kb 10 nap nem mentünk ki, kb akkor mikor beteg volt.
2021. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem h egy 1 évessel miért nem lehet kimenni? Azt írtad udvar is van.

Kimész vele reggeli után 10ig,aztán meg majd 5 körül (baromi sok a szúnyog, fújd be előtte)

Az 1 éves gyerekkel már tudsz menni vásárolni, beleülteted a bev kocsiba aztán irány az üzletsor!

Saját magadat punnyasztod be!

Nyaralni mi is csak 2 éves korában voltunk apartmanba (a lányom nem egy szálloda kompatibilis gyerek) mert nagyon hisztis ha fáradt, vagy diszkomfort érzése van valami miatt.

De te ismered a gyerekedet! Tudod h mit lehet vele és mit nem

2021. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Te szerintem magányra vágysz. Hogy egyedül csinálhass programot.

Viszont a kisgyerekes élet nem ilyen.

Ha visszamennél dolgozni, legalább részmunkaidőben, akkor lenne egy kis kikapcsolódási lehetőség, illetve ha bölcsiben lenne, időnként lenne lehetőséged egyedül vásárolgatni pl.

De nagyon sok dolgot lehet csinálni kisgyerekkel is.

Ne félj, ügyes leszel, csak merj kicsit nyitni.

Kitartás!

2021. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#4 ezt nagyon jó olvasni, az én babám kb 5 hóbapos lesz jövő nyáron, amikor el szeretnék menni nyaralni, de mindenki egy meg két éves kort ír, hogy akkor mentek először.

Persze függ attól is milyen a baba, de ha más is simán ment akkor van remény :D

2021. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Csak az első pàr alkalom nehèz, utàna belejössz.


Hidd el, hogy azok a nyugodt babàk is lehet, 10 perce mèg nyűglődtek. Kiragadott pàr perc nem jelent semmi.


Nehèz kimozdulni, de jòt tesz nekik a sok inger. Nem kell tùlaggòdni, ha nyûgös lesz, megoldod/megoldjàtok.


Főleg, ha van udvarotok, mièrt nem mentek a hűvösebb òràkban?


Ugyan mi a màsik vèglet vagyunk, a lànyunk 4 hòs votl, amikor màsik kontinensre költöztünk ès 1,5 amikor vissza. Egyedül repültem vele, pedig extrèm aktìv. De annyira alkalmazkodòak ilyenkor mèg.

2021. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

2 hetes volt, étterembe mentünk.

3hós volt, 3 napra nyaralni...

Ugyan úgy eljartam barátnőkkel ide-oda, annyi hogy toltam magunk mellett a babakocsiba.

Bevásárlást is vele intézem.

2 éves, úton a tesó...

Sosem éreztem vezárva magam, vagy hogy valamiről lemaradnék

2021. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tudom, fogtam és vittem, az elején babakocsiban, aztán a hátamon. Ha nyűgös volt, akkor kimentem vele, elvonultunk kicsit, aztán semmi baj. Udvarra meg miért csak néha? Kis kagyló medencében, egyikbe homok, másikba víz és tök szuper. Igazán nem értem, hogy mi a baj.
2021. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!