Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogadalmatok volt...

Milyen fogadalmatok volt gyerekvállalás előtt, amihez ragaszkodtatok, de mégis megszegtetek, amikor megszületett a baba?

Figyelt kérdés

Nekem persze vannak terveim, hogy soha nem fog cukros vackokat enni itthon, nem fog tabletezni, nem nézhet peppa malac 🐷 marhaságokat, nem fogok soha a fenekére csapni, minden este lesz meseolvasás, sport babakocsival minden nap sokat sétálunk, nem fog cumizni stb stb.


Biztos mindenkinek vannak elképzelései, és kiváncsi vagyok, hogy végül mik nem valósultak meg, amiket elhatároztatok 😁


7 hetes kismama 😊


Ui: nem csak babákra vagyok kiváncsi, hanem nagyobb gyerkőcökre is :)


2021. jún. 20. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

- Nem fog az ágyunkban aludni.

-'cukorstop'; 2 éves koráig tudtam tartani.

2021. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

"Én aztán nem adok neki üveges kaját." Aha...


A peppa malacos marhaságot betartom, hogy nem engedem nézni. Mert nagyon fogyatékos egy mese, lehet nélküle élni. :)

2021. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Most lehet, hogy meg leszek kövezve, de nálam nem igazán vannak ilyenek, amik nem valósultak meg :D Mármint, ha ésszerű elvárásokat támasztasz, akkor azokat könnyű betartani. 11 hónapos, szóval az "eddig" az nálam erősen hangsúlyozott.


Igazából amiket megfogadtam, az a cukros kaják voltak (simán tartható, amíg nem megy közösségbe és csak én szabom meg, hogy mit eszik), a cumimentesség (nem is hiányzott), igény szerinti szoptatás (még mindig tartom, ennek egyébként természetes folyománya volt a BLW, amit szintén elhatároztam még terhesség alatt, és szuperül működik), a kötődő szemléletű nevelés/gondozás (szintén működik, bár ehhez elég sokat kell magam fejleszteni és képezni, hogy egy-egy szituációt hogy érdemes "jól" kezelni. Plusz nem árt a férjem egyetértése is). Kb ennyi, ezekhez meg azért nem kell különösebben megerőltetnem magam. Amikor olvasom az ilyen "nekem is voltak elveim, most meg gyerekem van" frázisokat, egyelőre MÉG nem tudom átérezni. Várom a pillanatot, amikor eljön, hogy engedjek a kötődő szemléletből pl.


A képernyőidőn én nem agonizáltam sosem, mi is a számítógép előtt éljük az életünket (férjem programozó, a vírus óta itthonról dolgozik, gondolhatod, mit lát belőle a gyerek egész nap...), irreális lenne tőle elvárni, hogy másképp legyen. Ugyanakkor meséket nem nézetek vele, inkább könyvet adok a kezébe, heti 1x megnézünk egy Bogyó és Babócát, amíg levágom a körmeit, mert máskülönben nem marad nyugton annyira (valóban ijesztő, hogy mennyire leköti), ettől meg azért baja csak nem lesz.


A jövőre nézve azt szeretném mindenképp elérni, hogy a bizalmi kapcsolat kettőnk között ne sérüljön, ha bármi kétsége van, akkor 6, 16 és 56 évesen is merjen hozzám fordulni és beavatni az életébe és a problémáiba. Más elvárásom nagyon nincs, így könnyű rugalmasnak lenni :D

2021. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

-Nem alszik velünk

De ikor még 1,5évesen is 3x kelt éjjel csak mert hiányzom, inkább mellé bújtam.

-nem veszek 8millió kacat játékot

Nem hát vettem 10milliót. Ha megyek vásárolni baromi ritka h ne vigyek neki valami apróságot

-jól nevelt, nem hisztiző gyerek lesz.

Igazi többemberes gyerek. Akaratos, makacs, hisztis (de imádom)


A Pepa malacot nem ismertem még, de mikor megláttam először akkor tiltó listára került (engem rendesen irritál az az idétlen mindenen röhögnek mesel)

Szerencsére a gyereknek se tetszett. Szóval ez pipa. Nincs peppa

2021. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Èdessèget kerültük 2 ès fèl èves koràig, azóta túl sokat kap. A mesenèzèst sem koràn kezdtük, de túl sokat tölt kèpernyő előtt.

Nagyon gyerekverès ellenes vahyok, mègis többször volt, hogy ràcsaptam sajnos (nem oldotta meg a problèmàt, de okozott ùjat)

2021. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hu akkor a peppa malacot nem csak én utálom 😁

De amúgy minden hasonló mesétől írtózom, én azt is megfogadtam, hogy a gyerek nem fog youtube-ot nézni soha 😬

2021. jún. 20. 11:53
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem alszik velünk 😂 Hazahoztuk a kórházból 2 napig bírtam. Amint letettem max 20 perc és sírt ha nem egyből. 3. este kidöltem és a kisfiam a mellkasomon aludt. 2szer kelt csak cicizni. Utána nem is Kínlódtam. 3 hónaposan ment külön ágyba.

Nem kap üveges ételt. Hát baromi rossz evő volt az elején. Sokadik elkészített majd kidobott kaja után kapott üvegeset. Azt se ette úgy 🤷

Legalább 1 éves koráig szoptatom. Na ezt sikerült betartani. Az eleje nehéz volt de kitartottam.

Amit viszont előre nem terveztem de nagyon hasznos volt az a hordozás. Imádtam és ő is.

2021. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

TV: inkàbb zenès videòkat nèz minimàlisat. Mivel mèg 1,5 èvesen sincs el 10 percre sem, engem megment


Cukor: ha mi eszünk, ő is belekòstol



Velünk alszik amùgy, nekem ez ìgy termèszetes :)

2021. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
7 vagyok. Nálunk a pepa mellett a bogyó és babóca is tiltólistás😂😂 Feláll a hátamon a szőr már a zenét ha meghallom. Nem is szokta nézni. Mondjuk zenén kívül nem is érdekli semmi a tévében
2021. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Hát azért a soha az tulzas szerintem, de sajat dontese mindekinek, szóval nem azért mondom, hogy kotekedjek:)

Cumit en is kerulni szerettem volna, első gyereknek be is jott,a masodiknal nem. Cukros etelt nem kaptak masfel eves korukig, ezt is igy terveztem. Meseolvasast en is fontosnak tartottam szóval mai napig van esti mese(4 es 5 eves a két gyerekem). Szoptatni egy evog szerettem volna. Ez sajnos nem igy lett, a nagyot 8 honapos koraig birtam. A kicsit meg csak 4 honapig. Az, hogy sajat agyban aludjanak, sajat szobaban, az is igy lett. Mesenezes pedig van engedve, nálunk a Peppa is bar baromi idegesito, de a kisebbik gyerekem ezt imadja meg most is.

2021. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!