Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szivárogtak be a káros,...

Miért szivárogtak be a káros, modern libsi gondolatok és elvek a nevelésbe is? Miért gondolkodik így valaki és pláne miért neveli így a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Délelőtt, a melegben nem tudtunk mit csinálni, ezért böngésztük az internetet és ezen a cikken nagyon megakadt és elkerekedett a szemem, mint a pohár alja: [link]


Arról nem is beszélve, hogy ezt a cikket ez a Facebook-oldal is megosztotta, a hozzászólásokon meg még jobban meglepődtem: [link]


Jó tanuló diák vagyok, eléggé konzervatívan gondolkodom sok kérdésben és például ebben különösen.


Hogy lehet egy szülő, a bukdácsoló gyereke bizonyítványára büszke? Hogy írhatnak egyesek olyat, hogy nem számít a jó tanulmányi eredmény? Meg olyat hogy gondolhat valaki, hogy nem számít, hogy milyen eredményeket ér el a fia/lánya?


Azt meg különösen felháborítónak tartom, hogy: "Éljenek a gyerekek, akik kirúgják focilabdával a tornaterem ablakát, kilógnak éjjel cigizni és szakadt farmert húznak egy temetésre". Ez is tipikusan az erkölcstelen, jellemtelen, felelőtlen, undorító nevelés jellemvonása. Nekem volt gyerekszobám és alapjáraton nem vagyok olyan pofátlan, bunkó, suttyó hogy egy temetésen, ilyen öltözetben jelenjek meg, más kérdés, hogy nem is hordok ilyen ruhákat. Érdemes a like, azaz a tetszésnyilvánításokra is egy szempillantást vetni. Az ok, hogy a szülő szereti a gyerekét, hisz egy részben ettől család, de az már felháborító, hogy arra büszke valaki, amiben semmi büszkeség nincs.


Nevetségesnek találom, hogy azért, mert erkölcsös és jó a magaviseletem, valamint mert erőt fektetek rengeteg pluszba, versenybe, az mellett, hogy jelesre, illetve kitűnőre teljesítem a követelményt, illetve szerintem rendkívül fontosak az olyan belső tulajdonságok, mint az intelligencia és a műveltség már versenylónak és tucatnak vagyok titulálva. A cikk és a megjegyzések olvasása közben néha egy kicsit úgy éreztem, hogy: "Savanyú a szőlő".


Nektek mi a véleményetek, az ilyen elvekről? Miért léteznek ilyenek? Miért jó, ha egy szülő így neveli a gyerekért?



2021. jún. 20. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
87%
nem mindenkinek kell tovabbtanulnia, aki szakmat tanul vagy rogton dolgozni megy annak nem szamitanak a jegyek. ha neked ez fontos, tanulj jol, es dicseretes az eredmenyed, de nem kell masok felett palcat torni, es ilyen stilusban beszelni szamodra idegen, indifferens emberekrol. a poszt iroja eleg sarkosan fogalmazott, de a lenyeg abban van, hogy ne hagyjuk hogy a gyerekek lelki vilagat tonkretegye az iskolaban rajuk nehezedo nyomas.
2021. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
85%

Te erőt fektetsz abba, hogy kitűnő legyél.


Most akkor tanulj egy kis empátiát is.


Képzeld el, hogy van egy olyan osztálytársad mondjuk, aki ugyanannyit tanul otthon, mint te, sőt, akár még többet is.

De ez a gyerek nem érti a -mondjuk- matekot. Vagy az angolt. Vagy akármit. És igaz, hogy minden nap tanul, igaz, hogy nem haverozik, nem lazsál, hanem folyton a könyv felett görnyed, de mégiscsak hármast kap. Sőt, néha még annyit sem. Neki a kiküszködött év végi hármas pont ugyanakkora büszkeség, mint neked az ikszedik dícséret.


Tanulj egy kis empátiát, és próbáld meg kicsit magad ennek az osztálytársadnak a helyébe képzelni.

Szerinted ő nem érdemli meg, hogy az anyukája büszke legyen rá? Aki tudja, hogy mennyit dolgozott azért a csúnyácska kettesért, hármasért?

2021. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 Derjaderja ***** válasza:
94%
Kicsit frusztrált írás. Ha ekkora indulatot kelt Benned, valamit mégis megmozgathat.
2021. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 Derjaderja ***** válasza:
98%
Másrészt mért gondolod, hogy ezek modern vagy libsi gondolatok lennének?
2021. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:
Ne hülyéskedjünk már! Nincs olyan, hogy valaki valamiből annyira rossz legyen általános iskolában vagy ha a készségei szerint választott, középiskolában, hogy ne tudjon mondjuk egy négyest összekalapálni. Saját tapasztalat, hogy vannak emberek, akiknek valamihez van készsége, tehetsége, de ha ez nincsen meg, nem baj, mivel ezt szorgalommal lehet helyettesíteni. Akkor van baj, ha az illető nem kimondottan tehetséges és még ez mellé lusta, valamint hanyag is.
2021. jún. 20. 23:54
 6/87 anonim válasza:
88%

Az oldal, amit linkeltél, gyakran oszt meg álhíreket. Nem biztos, hogy igazat írnak.

[link]

2021. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok frusztrált, de nevetségesnek tartom, hogy egyesek arra buzdítanak (sikeresen) szülőket, hogy azt osszák meg, ami általánosan nem egy nagy eredmény.


Azt meg már kikérem magamnak, hogy ENGEM versenylovazzanak le azért, mert adok magamra.


Onnan tudom, hogy ez tipikusan a "modern, önmegvalósító, liberális" nevelés jellemvonása.

2021. jún. 20. 23:57
 8/87 anonim ***** válasza:
90%
Hányni tudom tőled és a hozzád hasonlóktól nagyon jó agyam van de mindig is lusta voltam így sosem tanultam és kettő emelt érettségivel fejeztem be a gimnáziumot majd utána mivel tudtam hogy az egyetem nem menne tanulás nélkül szakmát tanultam amivel egy jól fizető állásom van az öcsém rengeteget tanult mindig egész délután az anyám fölötte ült és segített neki úgy volt meg kb 3-as mert diszlexias szegény végig szenvedte az iskolát majd utána elment középiskolába ahol vérrel és vetítettékkel összehozott egy jó érettségit és szakmát tanult utána és neki is jól fizető állása van szóval az hogy valaki nem tud összehozni egy iskolában 4es teljesítményt az csak nálad fura örülj neki,hogy neked megy és legyél büszke arra magadra és maradj egy életen át egy felfuvalkodott hólyag
2021. jún. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
92%

Hát én nem most tanultam, de van emlékem hogy 2 mondatot 1 órán át tanultam és a végén a könyvvel vertem a fejem, hogy hogy lehetek ilyen hülye, mert amit nem értek meg, azt nem tudom megtanulni.

Igen nem voltam szorgalmas, mert ilyen tempóval tanulhattam volna a nap 24 órájában, de 10 évesen nem ez volt a legjobb idő töltés.

Míg volt olyan, aki órán meghallgatta és másnap 5 re felelt.

Rém álmomban jön elő csak a tanulás,van éretségim, szakmám, de felnőtt ként csináltam meg.

2021. jún. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
90%
Én elfogadom azt, hogy egyes szülőknek nem fontos, hogy a gyereke tanuljon, ők viszont nem fogadják el, hogy az én gyerekemnek meg fontosak a saját eredményei. Soha nem kellett csesztetni érte, a saját igénye, hogy jól tanuljon. Még az is lehet, hogy nem akar majd továbbtanulni, de akkor is ott lesz neki a lehetőség, hogy ha esetleg orvos, jogász, pszichológus, stb. szeretne lenni. Egy kettes tanuló gyereknek azért korlátozottak a lehetőségei, és lehet, hogy csak akkor döbben rá, hogy mi szeretne lenni, mikor már késő. Mondjuk az ablak kirúgásáért dícsérni a gyereket már nekem is furcsa. Rugdossa ki otthon, aztán fizesse anyuka.
2021. jún. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!