Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szivárogtak be a káros,...

Miért szivárogtak be a káros, modern libsi gondolatok és elvek a nevelésbe is? Miért gondolkodik így valaki és pláne miért neveli így a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Délelőtt, a melegben nem tudtunk mit csinálni, ezért böngésztük az internetet és ezen a cikken nagyon megakadt és elkerekedett a szemem, mint a pohár alja: [link]


Arról nem is beszélve, hogy ezt a cikket ez a Facebook-oldal is megosztotta, a hozzászólásokon meg még jobban meglepődtem: [link]


Jó tanuló diák vagyok, eléggé konzervatívan gondolkodom sok kérdésben és például ebben különösen.


Hogy lehet egy szülő, a bukdácsoló gyereke bizonyítványára büszke? Hogy írhatnak egyesek olyat, hogy nem számít a jó tanulmányi eredmény? Meg olyat hogy gondolhat valaki, hogy nem számít, hogy milyen eredményeket ér el a fia/lánya?


Azt meg különösen felháborítónak tartom, hogy: "Éljenek a gyerekek, akik kirúgják focilabdával a tornaterem ablakát, kilógnak éjjel cigizni és szakadt farmert húznak egy temetésre". Ez is tipikusan az erkölcstelen, jellemtelen, felelőtlen, undorító nevelés jellemvonása. Nekem volt gyerekszobám és alapjáraton nem vagyok olyan pofátlan, bunkó, suttyó hogy egy temetésen, ilyen öltözetben jelenjek meg, más kérdés, hogy nem is hordok ilyen ruhákat. Érdemes a like, azaz a tetszésnyilvánításokra is egy szempillantást vetni. Az ok, hogy a szülő szereti a gyerekét, hisz egy részben ettől család, de az már felháborító, hogy arra büszke valaki, amiben semmi büszkeség nincs.


Nevetségesnek találom, hogy azért, mert erkölcsös és jó a magaviseletem, valamint mert erőt fektetek rengeteg pluszba, versenybe, az mellett, hogy jelesre, illetve kitűnőre teljesítem a követelményt, illetve szerintem rendkívül fontosak az olyan belső tulajdonságok, mint az intelligencia és a műveltség már versenylónak és tucatnak vagyok titulálva. A cikk és a megjegyzések olvasása közben néha egy kicsit úgy éreztem, hogy: "Savanyú a szőlő".


Nektek mi a véleményetek, az ilyen elvekről? Miért léteznek ilyenek? Miért jó, ha egy szülő így neveli a gyerekért?



2021. jún. 20. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
91%

SNI-s osztálytársam beküzdötte magát az egészséges gyerekek közé, miután megjárta a speciális iskolát is egy évre. Na, ő tényleg versenyló módjára küzdött. Kettesekkel, hármasokkal, de eljutott az érettségiig és le is érettségizett. Mindezt úgy, hogy az összes tanár lemondott róla, elfordult tőle. (Volt, aki a csaj háta mögött elmondta nekünk hogy szerinte nem járja végig a négy évet. Hát tévedett.)


Szóval én büszke lennék rá az anyja helyében. Ha ezt jelenti a "modern libsi gondolkodás", akkor örömmel vagyok modern libsi.

2021. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
77%

Látod...te okosnak, sőt a többiektől sokkal jobbnak hiszed magad, mégis ostoba vagy.

Hát, van amit iskolában nem lehet megtanulni

2021. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
75%

"Miért szivárogtak be a káros, modern libsi gondolatok és elvek a nevelésbe is?"

Ezek amúgy nem iberális gondolatok, de olyan sokat tanultál, hogy ezt sem sikerült felismerned.

Tényleg nagyon okos lehetsz. :)


"Jó tanuló diák vagyok, eléggé konzervatívan gondolkodom sok kérdésben és például ebben különösen."

Akkor egyetértenél a cikkel, mivel az kifejezetten konzervatív állásponton van.

Azt mondja, hogy MINDIG a család az első. Ennyi az üzenet, és ennél konzervatívabb nem is lehetne.


"Hogy lehet egy szülő, a bukdácsoló gyereke bizonyítványára büszke?"

Talán úgy, hogy mindenki más a dícsőség. Ha te kitűnő vagy és verseny szinten vagy matekból, akkor egy országos első hely a dicsőség.

Viszont ha egy gyerek diszkalkuliás, akkor egy 4-es már dícsőség


A szülőnek ismerni kell a gyerek korlátait és látnia kell, ha valamibe munkát tesz bele, és arra büszkének kell(ene) lennie.

Láthatóan nem vagy túl okos, ha ezt sem sikerült felfogni.


"Hogy írhatnak egyesek olyat, hogy nem számít a jó tanulmányi eredmény?"

Amúgy tényleg nem számít.

Főleg Mo-on, kifejezetten elavult skill-eket lehet az iskolában elsajátítani.

Mo.-on jelenleg kb. egy tucat középiskola van, ami még hasznos skill-eket ad, az a többi nem.


"az már felháborító, hogy arra büszke valaki, amiben semmi büszkeség nincs."

Inkább az a felháborító, hogy okosnak tartod magad, mikor láthatóan nem vagy az.


"Nevetségesnek találom, hogy azért, mert erkölcsös és jó a magaviseletem"

Semmi erkölcsös nincs az erkölcstelen kérdésedben, sőt, nehezen lehettél volna ennél erkölcstelenebb.


"versenylónak és tucatnak vagyok titulálva"

Tessék, olyan okos vagy, hogy még a szövegértés sem megy.

A poszt írója ezt arra írta, akiket ki akar nevelni a rendszer, ahol nem fontos, hogy a gyerek lelkileg egészséges legyen, csak az a fontos, hogy agyatlanul bemagoljon mindent.


"Nektek mi a véleményetek, az ilyen elvekről? Miért léteznek ilyenek? Miért jó, ha egy szülő így neveli a gyerekért?"

Inkább az a probléma, hogy téged úgy neveltek ahogy, elég láthatóan rosszul.


#5

"Nincs olyan, hogy valaki valamiből annyira rossz legyen általános iskolában"

De van, és az hogy ezt tagadod bemutatja, hogy te milyen beképzelt vagy.


"Saját tapasztalat [...]"

Érvelési hiba.

Ha én azt tapasztalom, hogy a fizetés 1 milliós, akkor minden emberé 1 milliós? Nem.

Vagyis hülyeségeket beszélsz.


"ezt szorgalommal lehet helyettesíteni"

Feltéve, ha belefér az idejébe. Mivel ha ahhoz, hogy ő is megüsse a megfelelő szintet mondjuk napi 10 órát kellene beletennie? Az iskola 8 óra, 8 órát kellene aludni, hogy valaki kipihent legyen, és akkor marad 8 óra, de abba másnak is bele kell férnie.

Vagyis nem tudja pótolni szorgalommal.


#7

"Egyáltalán nem vagyok frusztrált"

Ezzel egyetértek, én így jellemeznélek: "pofátlan, bunkó, suttyó".


"arra buzdítanak (sikeresen) szülőket, hogy azt osszák meg, ami általánosan nem egy nagy eredmény."

Ezt te kivülről nem tudod és jogod sincs megítélni, hogy kinek mi a nagy eredmény.

Tudok olyan iskolát, ahol egy hármas eredmény az más, átlagos középiskolában egy 10-essel érne fel.

Csak egy példa.


"Azt meg már kikérem magamnak, hogy ENGEM versenylovazzanak le azért, mert adok magamra."

Nem rád írták, tanulj meg olvasni, nagyon okos gyerek.

A kifejezetten az oktatási rendszerre vonatkozik és azzal szemben kritika.

Amúgy ha adnál magadra, akkor nem írtál volna ilyen kérdést, amiből egyértelmáen lejön, hogy egy dísztök szintjén vagy.


"Onnan tudom, hogy ez tipikusan a "modern, önmegvalósító, liberális" nevelés jellemvonása."

Ami oda van írva az még mindig konzervatív.

A konzervatív képviseli ezt a mentalitást, hogy a család mindenek felett.

2021. jún. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 A kérdező kommentje:

10. válaszolóval nagyjából egyetértek.


Nevetséges, hogy a mai haladár szülők közül soknak mindegy, hogy hogy tanul a gyereke, hogyan viselkedik.


Szerintem pedig 10 évesen igenis az a legjobb elfoglaltság, ha tanul a gyerek, mivel a tudást senki nem veheti el tőle. Elvehetik tőle még a ruháját is sőt, még a testét is megcsonkíthatják, viszont a tudást, amit megszerzett, már soha senki nem veheti el tőle.

2021. jún. 21. 00:37
 15/87 anonim ***** válasza:
60%

Én is ezt érzem, hogy a sok csok gyerek miatt a mennyiségre mennek a minőség helyett.

Nem lehet mindenki kitűnő, példás dícséretes mindenből. De azért egy kettes bizonyítványra nem lennék büszke.

Lassan már az lesz a szégyen ha valaki foglalkozik a gyerekével.

Nekem fontos, hogy a gyerekem tanuljon, fejlődjön.

2021. jún. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
72%

Egy 10 éves gyereknek az a legjobb, ha minél többet játszik a kortársaival. Tanuljon meg konfliktust kezelni, csapatban játszani.


Az iskola nem tanít meg azokra az alapvető képességekre, amire szükséged van egy bármilyen munkahelyen. Sok munkatársam nem tud csapatban dolgozni, kommunikálni. Van, aki borzasztóan frusztrált mindennap. Neki is van egy ötös bizonyítványa. Holnap megkérem majd hogy legyezzen vele, mert nagy a meleg. :)

2021. jún. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 A kérdező kommentje:

"Ezek amúgy nem iberális gondolatok, de olyan sokat tanultál, hogy ezt sem sikerült felismerned.


Tényleg nagyon okos lehetsz. :)"


Elárulod mi az az iberális? Ibériai liberális? XD Ezek liberális gondolatok, ugyanis a konzervatív gondolkodásban az első és legfontosabb az ÉRTÉK és az IDENTITÁS, valamint a múlt értékeinek megóvása. Eleve már az is vitatott, hogy mi számít családnak.


"Akkor egyetértenél a cikkel, mivel az kifejezetten konzervatív állásponton van.


Azt mondja, hogy MINDIG a család az első. Ennyi az üzenet, és ennél konzervatívabb nem is lehetne."


Ami szintén nem igaz, mivel egy konzervatív szemében az érték az első. Egy ultrakonzervatív szemében pedig egyenesen az erőteljes hierarchia, illetve a múlt értékei. A három legfontosabb kulcsszó pedig az Isten, Haza, Család. Ha figyeltél volna, a cikkben egyetlen egy utalás sem volt a családra, csak a véleményem szerint eszement nevelési elvekre és bizony a konzervatívok is egy bizonyos családmodell mellett állnak. Ha olyan művelt lennél a társadalomtudományokból, akkor tudnád, hogy az egyik legerősebb konzervatív gondolat, hogy a jogok, a kötelességekből vezethetők le, amivel ellentétes a liberálisok természetjogra alapozott szabadságjog elképzelése, na ez a cikk ennek a szöges ellentéte a konzervatív véleménynek.


"Talán úgy, hogy mindenki más a dícsőség. Ha te kitűnő vagy és verseny szinten vagy matekból, akkor egy országos első hely a dicsőség.


Viszont ha egy gyerek diszkalkuliás, akkor egy 4-es már dícsőség



A szülőnek ismerni kell a gyerek korlátait és látnia kell, ha valamibe munkát tesz bele, és arra büszkének kell(ene) lennie.


Láthatóan nem vagy túl okos, ha ezt sem sikerült felfogni."


Ha megnézed, itt nem négyesekkel, hanem még kettesekkel is büszkélkednek.

Nem, mivel a jó és a rossz eredmény nem viszonyítás kérdése és nem is relatív. A jegyeknek vagy szöveges megfelelőjük is, ez ebből is látszik. Az elégtelen, vagy az elégséges, ami éppen eggyel van az elégtelen felett, illetve az ez felett állók. Minden ahhoz van viszonyítva, hogy mi az, ami nem érte el a követelményt és ennek megfelelően nő az érdemjegy értéke.


"Amúgy tényleg nem számít.


Főleg Mo-on, kifejezetten elavult skill-eket lehet az iskolában elsajátítani.


Mo.-on jelenleg kb. egy tucat középiskola van, ami még hasznos skill-eket ad, az a többi nem."


Ugyan... Szubjektív, személyes véleményeket írtál le úgy, mintha ezek tények lennének. Én egy top 25-be tartozó egyházi gimnáziumba járok, szóval az enyémről ezt nem éppen lehetne elmondani. Amúgy ha büfészakokat és büfiskolákat keresel, ott van az általatok propagált genderszak, ami tényleg egy holt felesleges, objektív tudománynak nem nevezhető valami.


"Inkább az a felháborító, hogy okosnak tartod magad, mikor láthatóan nem vagy az."


Megint szubjektív vélemény és már egyenesen rólam (amúgy ez személyeskedés). És miért? Mert nem értek veled egyet.


"Semmi erkölcsös nincs az erkölcstelen kérdésedben, sőt, nehezen lehettél volna ennél erkölcstelenebb."


Miért is? Indoklást kérek! Egyébként az etika, a teológia egyik altudományága, szóval kérlek szépen vázold fel, hogy miért is erkölcstelen!


"Tessék, olyan okos vagy, hogy még a szövegértés sem megy.


A poszt írója ezt arra írta, akiket ki akar nevelni a rendszer, ahol nem fontos, hogy a gyerek lelkileg egészséges legyen, csak az a fontos, hogy agyatlanul bemagoljon mindent."


Én ebbe pont beleesek, mivel a cikk írójának a szavajárásával, engem a rendszer versenylónak akar nevelni. Én erre büszke is vagyok, mivel nem mindenkinek van ilyen lehetősége. A versenyzés pedig nagyon nem a magolásról szól! Érteni kell, mivel például az összefüggő, logikus társadalomtudományoknál vagy a természettudományoknál a magolás csak maximum az 1%, azt alkalmazni kell, látni kell benne az összefüggéseket és még sorolhatnám. Ha már annyira nagyra vagy a szövegértéseddel, a magolásról nem írt semmit a szerző.


"De van, és az hogy ezt tagadod bemutatja, hogy te milyen beképzelt vagy."


Ilyen akkor sincsen, maximum akkor, ha tanulási nehézségei is vannak a diáknak. Egészséges diáknál ilyen nincsen.


"Ha én azt tapasztalom, hogy a fizetés 1 milliós, akkor minden emberé 1 milliós? Nem.


Vagyis hülyeségeket beszélsz."


A példát és a szituáció között semmilyen összefüggés nincsen. Egy egészséges diákoknál jelenlévő tényt erősítettem meg a saját tapasztalataimmal, ami nem érvelési hiba, sőt.

De ha már itt tartunk, elmerülhetnél egy kicsit a szónoklatba, vitakultúrába stb. mivel mondjuk például személyeskedés eléggé súlyosan az. [link]


"Feltéve, ha belefér az idejébe. Mivel ha ahhoz, hogy ő is megüsse a megfelelő szintet mondjuk napi 10 órát kellene beletennie? Az iskola 8 óra, 8 órát kellene aludni, hogy valaki kipihent legyen, és akkor marad 8 óra, de abba másnak is bele kell férnie.


Vagyis nem tudja pótolni szorgalommal."


Dehogynem. Vannak olyan lehetőségek, amik megkönnyítik a dolgát, például ilyen a korrepetálás kérése, a magántanár, de már egyszerűen az is, hogy odafigyel órán és nem telefonozik, ami ugyebár marha nagy lázadás és dicséretre méltó, ha azt az elvet vesszük alapul, amit a cikkben felvázoltak.


"Ezzel egyetértek, én így jellemeznélek: "pofátlan, bunkó, suttyó"."


Megint személyeskedsz, amit nem tudsz semmivel sem alátámasztani, pláne egy arc és név nélküli fantomprofil mögül, úgy hogy nagy eséllyel még nem is láttál életedben.


"Ezt te kivülről nem tudod és jogod sincs megítélni, hogy kinek mi a nagy eredmény.


Tudok olyan iskolát, ahol egy hármas eredmény az más, átlagos középiskolában egy 10-essel érne fel.


Csak egy példa."


Én is egy top, nagyon erős és jó iskolába járok, mégsem vagyok és voltam hármas semmiből, soha. Négyes volt a legrosszabb eredményem.

Jogom pedig van megítélni egy jó vagy egy rossz eredményt, mivel miután kézhez kapta 8.-ban a bizonyítványát, majd 12.-ben az érettségi bizonyítványát, majd végül egyetemen az államvizsgáját, egész életében, a karrierje folyamán sokan mások is ezt fogják tenni és bizony mérlegelni fogják, nem fognak differenciálni.


"Nem rád írták, tanulj meg olvasni, nagyon okos gyerek.


A kifejezetten az oktatási rendszerre vonatkozik és azzal szemben kritika.


Amúgy ha adnál magadra, akkor nem írtál volna ilyen kérdést, amiből egyértelmáen lejön, hogy egy dísztök szintjén vagy."


Aminek én is, pontosan ebben a szerepben vagyok a tagja.

Megint személyeskedsz, de semmivel nem igazoltad, mivel nem is tudod.


"Ami oda van írva az még mindig konzervatív.


A konzervatív képviseli ezt a mentalitást, hogy a család mindenek felett."


XD Liberális, a fent felhozott érvek miatt. Ha nem értesz hozzá (legalábbis itt nem látszott meg), akkor ne írj vagy beszélj róla úgy, mintha értenél hozzá, mert csak magadnak ártasz vele!

Meg sok minden mást is és sok még rengeteg elvet is, például azt is, hogy az a bizonyos család hogy működjön.

2021. jún. 21. 01:23
 18/87 A kérdező kommentje:

#15.


Egyetértek.


Amúgy vicces, hogy rögtön lepontozták, mintha az ellenvélemény haszontalan lenne és objektív tényként kezelné a velem szemben álló ellenoldal a saját igazát.

2021. jún. 21. 01:27
 19/87 A kérdező kommentje:

#16.


Tagadhatatlan, hogy akinek nagyobb a tudástára, amit sajnos vagy nem sajnos elsősorban iskolai papírokkal lehet igazolni, sokkal nagyobb lehetősége van az élet minden területén és ennek köszönhetően valószínűleg sikeresebb is lehet, a lehetőségek miatt. Ezért gondolom úgy, hogy az egész életnek a tanulásról kell szólni, mivel minél többet tud valaki annál több személyiség.


"Tanulni, tanulni, tanulni" Vlagyimir Iljics Lenin, orosz forradalmár, ügyvéd és filozófus


Még ha sok, sőt esetenként rengeteg kérdésben nem is értek vele egyet, ebben kimondottan.

2021. jún. 21. 01:34
 20/87 anonim ***** válasza:
94%

Az én véleményem a tanulmányos részről:

Nekem teljesen vegyes jegyeim voltak, de végtére is egy jeles érettségit, nyelvvizsgával összehoztam, a felsőoktatásban tanulok, és végig szenvedtem minden egyes percet a mai napig a tanulással, és mint mostanában kiderült, van is valami nehézségem, azért szenvedtem világéletemben. Bevallom, én lusta voltam, nem tanultam "feleslegesen pluszban" amikor nem a jövőm függött tőle, pont az akkor még nem ismert nehézségeim miatt... Viszont zenét egész könnyen tanulok. A tanulásos részhez még annyi, hogy szerintem nem valid az, hogy mindenki össze tud kaparni egy négyest szorgalomból. Matekon pl gimiben én kb nem is tanultam, 3-4es tanuló voltam, barátnőm különtanárhoz járt, hogy 2-3asokat összekaparjon, és órákat készült, de sokszor így se ment neki... A diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás volt osztálytársaimatt nem is részletezem. Mindenki másban jó. Nekem a "versenyló" kifejezés inkább azt jelenti, ahol anyuka-apuka ráerőlteti a gyerekre a saját be nem teljesült vágyaikat, de ha valaki magától versenyekre jár, élvezi a tanulást, a jó jegyeket, én szinte csodálom is. (Mármint jó értelemben.) De azt, hogy a bizonyítványt kitegyék a netre, nagyon ellenzem, mindig is elleneztem... Az még oké, hogy szeretné megosztani, hogy a gyereke a nagyival pózol az évzáró után, bár szerintem ez sem egy akkora pillanat, hogy közhirré kellene tenni..


A neveléses részről pedig... Szerintem azért kicsit.. hogy is fogalmazzak.. túllő a célon, akinek az a lázadás, hogy szakadt farmerben megy temetésre mondjuk. Hozzáteszem engem eleve kevésbé lazán neveltek, eszembe se jutott este kiszökni, a cigizés meg taszít, szóval erről nem tudok véleményt mondani. De szerintem nem feltétlenül pozitív, ha az a lázadás, hogy valaki a saját testének árt egy fejlődő szakaszban és ezt még népszerűsítik is, de ha egyszer már van annyira "nagy" hogy dohányzik, legyen már annyira "nagy", hogy otthon szépen el is mondja. A másik amit nagyon nem pártolok én se az esti kiszökés, mert ha lesz valami a gyerekkel, a szülőt vonják felelősségre és hát az sem a legjobb, ha mondjuk valaki ezért elveszti a gyerekét, mert a neten olvasta hogy hajrá, szökj ki este, kiszökik, elgázolják és vége...

2021. jún. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!