Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régimódiság vs "modern"...

Régimódiság vs "modern" felfogás a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, de a párommal ezen vitatkoztunk egyet és érdekelne a ti véleményetek is. A minap mesélte, hogy a munkatársa karácsonyra Ipadot vett a 7 éves gyerekének, Galaxy Ace telefonja van meg ilyenek és én ezen eléggé ledöbbentem. 91-ben születtem, sokáig azt se tudtuk, hogy mi az a mobil, mégis egészséges felnőtt lett belőlünk, tehát én azon a véleményen vagyok, hogy egy 7 éves kisgyereknek semmi szüksége ilyen készülékekre (telefon oké, hogy el lehessen érni, de abból sem csúcskategória kell szerintem). A párom viszont azon a véleményen van, hogy de igen, ezek ma már kellenek a gyereknek, a munkatársa is mondta, hogy a kisgyereket az osztálytársai kinézték!!!!! és piszkálták, mert nem volt Ipadja, meg hogy az iskolába is kell, mert már ezt használják tán, hát én ezen le voltam döbbenve. Oké, hogy fejlődik a technika, na de azért szerencsétlen gyerek előbb tollal/ceruzával tanuljon már meg írni, ne egy képernyőt buzerálva...


Ti mit tartotok fontosabbnak? Ez most csak egy példa volt, de felhozhattam volna azt is, hogy ha kinézik a gyereket, mert 15 évesen szűz, akkor hajtsuk be a málnásba a mackót, hogy ne lógjon ki a sorból és ne cseszegessék a többiek?


2014. dec. 30. 23:39
1 2
 1/18 Magyarmanó ***** válasza:
95%
Egy 7 éves gyereknek nem kell Ipad ez nem liberális vagy konzervatív gondolkodásra vall hanem hülyeségre..ha annyira akar táblagépet és megteheti valaki akkor kapjon egy gyengébb teljesítményű valamit de ne mindjárt a legdrágábbat és nem azért mert, hogy én maradi vagyok hanem azért mert 7 évesen nem tud vele mit kezdeni érdekes én 7 évesen azt sem tudtam, hogy van ilyen, sőt szerintem nem is volt pedig csak 15 éves vagyok és mégis sikerült eddig elérnem egészségben..egy Ipadot mondjuk ötödikes korában már kaphat de előbb felesleges mert hiába kapja meg nem tud vele igazából mit kezdeni telefonból oké ha kap egy ilyet bár szerintem nincs rá szüksége, mármint egy ilyen okos telefonra, mert oké tudják, h hol van a gyerek nekem is volt telefonom 7 évesen, de nem egy új hanem amit apám már nem használt, egy ekkora gyerek nem tudja kihasználni a telefonban rejlő lehetőségeket, telefonálni sem tud mivel olvasni sem tud, így csak játékra tudja használni amire elég egy kis gagyi telefon is, szóval szerintem egy "aranyközéputat" kell megtalálni, a tanulás, sportolás terén szigorúnak legalábbis nem túl engedékenynek kell lenni, a szórakozás terén pedig liberálisabbnak de előtte meg kell vele ismertetni a szabályokat. Lehet az én véleményemet nem tartod hasznosnak hisz még én is a gyerekkategóriába tartozom de azért leírtam hátha segítek neked :)
2014. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Az én nézetem szerint neked van igazad. Egy 7-8 évesnek semmi szüksége ilyesmikre.

Bennünket is kinéznek az oviból (!!!!!) mert a 3,5 éves lánykám nem ért az okostelefonomhoz, és nem szokott rajta játszani. Én meg közöltem, hogy van ugyan számítógép,,, internet, okosteló, tablet, de nincs neki megengedve a használata. Inkább leülök vele társasjátkozni. Nagyobb élmény, és egészségesebb.

Mosolyognak is rajta egyes anyuják, hogy negy csomó játékot le lehet tölteni a telefonra, én miért nem, de nem érdekel. Épp ma nevetett ki egy csoporttárs anyja, hogy mi pl.a memóriakártya játékot hagyományos módon, rendes kártyán játszuk, nem gépen. Minek azt így elsietni?

2014. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Magyarmanó ***** válasza:
93%
A kettesnek teljesen igaza van, szerintem is felsőbe kell csak ilyet a gyerek kezébe adni, előbb nem. Így legalább nem lesz belőle egy "kocka" akinek az az élete, h játszik és semmi mást nem akar csak Lolozni meg Wowozni meg a többi hülyeséget.
2014. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Az egyesnek mondom, egy 7 éves tökéletesen tudja kezelni a tabletet.


Én azt gondolom, ennyi idősen nincs szüksége saját telefonra vagy bármire. Nálunk nem is szabad egyébként bevinni a suliba (alsóban legalábbis, felsőben nem tudom még), és ez nagyon jó. Ilyen idősen nagyon rá tudnak kattanni a gyerekek a játékokra, és ez aztán rontja az iskolai teljesítményüket. Játsszon néha a szülőén ha várni kell az orvosnál vagy hasonló van, de sajátra nincs szükség.

2014. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

En annyi idős vagyok mint te, és még nincs gyermek, de hasonlóan gondolkodom. Ismerősömnek 10 éves a gyereke, és luxus telefon, meg tablet ajándékba, stb. Szerintem egy olcsóbb kategóriás telefon ok, de nem ennyi idosen. Egy ekkora gyermeket az anya hoz visz, nem kell a telefon, minden esetben el lehet érni az anyukát is és a gyermeket is. Egyedül iskolába nem igen megy még.

Sokkal fontosabbnak találom az olyan perceket ahol az anya a gyermekével igazából foglalkozik, tarsasozik , olvasnak, babjatekoznak. Ha gyermekem lesz, kB 10 évesen kaphat egy egyszerű mobilt, semmi érintő képernyő. Számítógép lesz egy családi, amit ő is használni fog (már nekünk is rengeteg házifeladat volt online) tv is csak limitáltan és a korának megfelelően.

Egy gyerek Legyen gyerek, és ezt akkor is helyes , meg ha lenezik is. Nem mi vagyunk a maradiak, hanem ők akarják megkönnyíteni az életüket ezzel, hogy a gyerek elvan a gép előtt sok mindent találhat egy gyerek a gepen, felnőtt tartalommal rendelkező dolgokat. .. koszonon, de ebből én nem kerek...

2014. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Magyarmanó ***** válasza:
91%

4-es!


Addig amíg valaki elolvassa neki mi van odaírva..egy 7 éves általában épp elkezdte az iskolát, olvasni jó eséllyel még nem tud vagy alig, egy Ipadot amin pedig jóval komolyabb programok is vannak, mint a Angry Birds meg a többi nem tud tökéletesen kezelni, hacsak nem egy újkori Einstein.

2014. dec. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Pont volt egy hasonló kérdés korábban, ahol az anyuka azt kérdezte, hogy mi is egyetértünk-e vele, hogy a 4 (!!!) éves gyereke tabletet kapjon karácsonyra. Komolyan vicc. 21 éves vagyok, de ilyen nekem még az eszembe sem jutott. Mit fog egy 4 éves egy tablettel csinálni? Hát én nem tudnék vele mit kezdeni a netezésen kívül, de egy 4 éves mikor fog netezni? Vagy ahhoz minek neki saját okostelefon meg tablet, hogy 2 naponta 30 percet játszik valami gagyiságon?

Pár éve még azon viccelődtünk a haverokkal, hogy lassan már az ovisnak is okostelefonja van... azt hittem én ezt nem fogom megélni....

2014. dec. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kérdező (és válaszolók is), én teljesen egyetértek veled/veletek! De amiket írtatok, azon én ledöbbentem! Főleg azon, hogy az oviból kinézik a 3 és fél éves gyereket mert nem használja az anyukája okostelefonját?! És a másik anyuka mutatja, hogy "nézd, telefonra is le lehet tölteni a memóriajátékot!"...Elképesztő, hogy hová fajult ez a mai világ:(

De "sajnos" már az én unokatesóimnak is (az egyik 11 éves, a másik 6) már van okostelefonjuk. Na jó, a nagyobbiknak még megérteném-bár neki sem lenne olyan baromi fontos- de egy hat évesnek aki még olvasni sem tud, okos telefont venni?! Na mindegy elkalandoztam egy kicsit, még mindig meg vagyok döbbenve:D

Szóval teljesen egyet értek veled kérdező! És tulajdonképpen nem tudok semmi újat mondani, előttem már mindent leírtak, és velük is 100%-osan egyet értek:)

Üdv. egy 14 éves

2014. dec. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, annyit még hozzá tennék, hogy nekem sima érintő képernyős telefonom van, ami már három éves, semmi okos cucc, de nem is vágyom többre!
2014. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Nekem most lett egy erintokepernyos telefonom, saját penzemnol vettem, és csupán azért mert a MCrégi már tonkrement... Persze én is vágynak egy tabletre, de minek? Nem hasznalom... van egy iPodom is, azt évekkel ezelőtt kaptam az erettsegimre, azon zenét hallgatok, de semmi extra... a mai napig inkább tarsasozom...

Így is csak a szemünket rontjuk, nem fogom engedni, hogy a gyrmekem látása pár évesen tonkremenjen...

2014. dec. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!