Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szivárogtak be a káros,...

Miért szivárogtak be a káros, modern libsi gondolatok és elvek a nevelésbe is? Miért gondolkodik így valaki és pláne miért neveli így a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Délelőtt, a melegben nem tudtunk mit csinálni, ezért böngésztük az internetet és ezen a cikken nagyon megakadt és elkerekedett a szemem, mint a pohár alja: [link]


Arról nem is beszélve, hogy ezt a cikket ez a Facebook-oldal is megosztotta, a hozzászólásokon meg még jobban meglepődtem: [link]


Jó tanuló diák vagyok, eléggé konzervatívan gondolkodom sok kérdésben és például ebben különösen.


Hogy lehet egy szülő, a bukdácsoló gyereke bizonyítványára büszke? Hogy írhatnak egyesek olyat, hogy nem számít a jó tanulmányi eredmény? Meg olyat hogy gondolhat valaki, hogy nem számít, hogy milyen eredményeket ér el a fia/lánya?


Azt meg különösen felháborítónak tartom, hogy: "Éljenek a gyerekek, akik kirúgják focilabdával a tornaterem ablakát, kilógnak éjjel cigizni és szakadt farmert húznak egy temetésre". Ez is tipikusan az erkölcstelen, jellemtelen, felelőtlen, undorító nevelés jellemvonása. Nekem volt gyerekszobám és alapjáraton nem vagyok olyan pofátlan, bunkó, suttyó hogy egy temetésen, ilyen öltözetben jelenjek meg, más kérdés, hogy nem is hordok ilyen ruhákat. Érdemes a like, azaz a tetszésnyilvánításokra is egy szempillantást vetni. Az ok, hogy a szülő szereti a gyerekét, hisz egy részben ettől család, de az már felháborító, hogy arra büszke valaki, amiben semmi büszkeség nincs.


Nevetségesnek találom, hogy azért, mert erkölcsös és jó a magaviseletem, valamint mert erőt fektetek rengeteg pluszba, versenybe, az mellett, hogy jelesre, illetve kitűnőre teljesítem a követelményt, illetve szerintem rendkívül fontosak az olyan belső tulajdonságok, mint az intelligencia és a műveltség már versenylónak és tucatnak vagyok titulálva. A cikk és a megjegyzések olvasása közben néha egy kicsit úgy éreztem, hogy: "Savanyú a szőlő".


Nektek mi a véleményetek, az ilyen elvekről? Miért léteznek ilyenek? Miért jó, ha egy szülő így neveli a gyerekért?



2021. jún. 20. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
86%
Ez esetben teljesen jogos, hogy a válaszadók lenéznek téged.
2021. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
95%

Hiába tanulsz jól, szenvedsz, ha az élethez hülye vagy..... Majd a mekiben jól jön a diploma😁😁😁

Sima szakmunkás villany szerelő vagyok, de a jég hátán is megélek. Sok mindenhez értek, így bármikor ugrálhatok a munkahelyek között. Nem kellett vért izzadjak.....

És amúgy hallottál már olyanról, hogy valaki humán és valaki reál beállítottságú?!

Esetleg mindenki másban jó?!


Nagyon gáz ez az ön reklám. Ilyennek neveltek a szüleid, ha nincs elismerés, akkor össze vagy zavarodva, egészen pontosan szétesel....

🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

2021. jún. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
93%

"Az erkölcsre és a szorgalomra nevelés KIMONDOTTAN első számú helyen kell, hogy szerepeljen."

Az a helyzet, hogy megint csak tévedsz.


"Van egy történetem."

Ilyen történeteket én is zsebből előhúzok, és a végén lesz egy kérdésem, amire szeretném, ha válaszolnál.

Bill Gates pl. abba hagyta az egyetemet, a logikád alapján, ő nem volt elég szorgalmas. Ezzel szemben mégis a világ egyik leggazdagabb és legsikeresebb embere lett.

Vagy egy másik történetem is. Steve Jobs szintén ott hagyta az egyetemet és ő is kifejezetten gazdag és sikeres lett, de ezenfelül igazából különböző drogokat is kipróbált. Tehát elég liberális is.

De nézhetünk magyar sikert is. Bojár Gábor szintén liberális és mégis sikeres volt.

Nos, a te konzervatív haverod ezek közül melyik sikeres embert közelíti meg? Felteszem egyiket sem, akkor a történted nem jelent semmit és nem is bizonyít semmit.


Sőt, egy bizonyos szint fölé pont nem fog jutni a haverod, mivel mindig is a "triviális", nehéz utat járta be, mivel ez volt az elvárás tőle.

Ezzel szemben Bill Gates-től származik az idézet, hogy LUSTA embereket kell felvenni nehéz munkára. Ennek pedig az az oka, hogy a lusta ember megtalálja a legegyszerűbb megoldást, míg a nagyon szorgalmas haverod nem.


"A konzervatívok, pedig nem CSALÁDOT képviselik mindenképpen, mivel ez egyáltalán nem egyértelmű. [...]"

Jó, ez innentől kezdve meg már csak terelés.

A konzervatív MINDENKÉPP a családot képviseli, ami az ő felfogása szerint család.

A poszt sehol nem utalt különböző családokra, egyszerűen sima szülő-gyerke viszonyról volt szó, és te erre mondtad, hogy a gyerek nem része a családnak.

Ez amúgy kifejezetten vicces, mivel te vagy ez első magát konzervatívnak hazudó neo-liberális, aki azzal érvvel, hgoy a gyerek nem a család része.


"Nem kell kioktatni a nagyokosaknak, nagyon képzett vagyok társadalomtudományokból"

Nem vagy, közöd nincs a társadalomtudományhoz és a lexikális ismereteid nagyon szegényesek.

A válaszaid alapján nem ütöd meg egy átlagos középiskolás szintjét.


"ezért tudnék (sőt írtam is) akár egy tanulmányt is írni a liberalizmus jelenjéről és múltjáról"

Aha, meg a Holdra szállásnál is ott voltál és egyébként 2 Nobel-díjad is van. :DDDD


"Érdekes, hogy pont azoknak kezd el habozni"

Érdekes, hogy olyan okos vagy, hogy nem tudod, hogy ezt úgy mondják, hogy habzani.

Kínos.


"aki maga is szembe megy a klasszikus liberalizmus legtöbb alapvetésével"

A liberalizmusnak mindig is alapvetése volt, hogy nem tolerálja az intoleranciát, mivel ha tolerálná, akkor az intolerancia terjedni és a liberalizmus csökkenne és a végén nem lenne liberalizmus.

A legtöbb magát konzervatívnak hazudó, egyébként náci, fasiszta személynek pont ez a baja, hogy a liberális nem tolerálják az intoleranciát.

Ahogy pl te itt gyűlölködsz egy konzervatív poszttal kapcsolatban.


"A politológia és a filozófia objektív álláspontja szerint teljes mértékben el lehet különíteni a liberalizmus fajtáit, korok és ezzel párhuzamosan elvek mentén."

Hát, aki az ideológiák tárházából "tanul", az elég ostoba lehet.

Láttam pár videójukat, de mindegyik tele volt hibákkal.

Ha valakinek új a téma, akkor bevezetésnek nem rossz, de aki tudja, hogy miről van szó, az tudja mekkora hazudságok vannak a videókban.


Elég szánalmas pont erre hivatkozni, mint "szakmai" anyag.

Nem kicsit járattad le magad. Elég szomorú, hogy most hogy szünet van az általános sulidban, netezel egésznap és nemtanulsz.

2021. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
85%
Buktam, lázadtam, voltam lánnyal is fiúval is, volt rózsaszín hajam, nagyon hosszú körmöm, 12 évesen megengedték az első piercinget, utána sorban jött még 4, 17 évesen már tetováltattam anyuval, pogány vagyok... érettségim van, két semmilyen szakmám és mára 21 ember dolgozik alattam -nekem- a saját 7 év alatt 1 milliárdos bevételt elért cégemnél + intellektuális hobbim van, regényeket írok és sokat olvasok. Nem nézek le senkit, inkább segítek az olyannak akinek kell. Illetve téged a gondolkodásod miatt azért egy picit de, de inkább sajnállak csak.
2021. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy hiába vagy kitűnő, ha ezt így folytatod, sosem lesz normális munkahelyed. Ne hidd azt, hogy a munkatársaid majd hajlongani fognak előtted, hogy "whoa, megerkezett őfelsége, aki mindent jobban tud!". Ezt a lekezelő stílust sehol sem tolerálják. Hidd el, senkit nem fognak érdekelni az ötöseid, meg versenyeid, azt hiszed van olyan ember akit izgat, hogy hányas kaptál tizedikben töriből? El se jutnál odáig, hogy ezt bárkinek elmesél, mert a személyiséged olyan szinten irritáló. Vagy a munkatársaid fognak összefogni ellened, és addig piszkálnak, míg elmész magadtól, vagy pedig a főnököd sem fogja tolerálni, hogy így kezeled a többi dolgozóját, esetleg ügyfeleket, na meg persze őt magát, és páros lábbal rúg ki. Elsősorban embernek kell lenni, nem másokat lenézni, hanem a saját házad táján söprögetni, mert ne aggódj, bőven akadnak hibáid neked is. Mindenkit le lehet nézni valamiért, csak nem érdemes, mert az az út sosem vezet fejlődéshez. De persze, utalkozni egyszerűbb, csak sajnálatos, mert egy átlagos óvodásnak több esze van ennél.

Fordítva ülsz a lovon, de majd egyszer leesel onnan, aztán rajtad múlik, hogy hogyan ülsz rá vissza.

2021. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 Derjaderja ***** válasza:
92%

Általában azok az emberek bírálnak másokat, amiért elfogadnak valaki(ke)t vagy gyengéd/empatikus elfogadásban részesülnek, akik maguk nem kaptak elfogadást, gyengédséget és empátiát, és bár megszenvedték ezt, és a hiány nem hagyja őket nyugodni, mégis azonosultak a szülők (nem-elfogadó/empatizáló tekintèlyszemélyek) értékrendjéhez.

Ez az ellentmondás fortyog bennük, amikor ekkora indulattal állnak bele mások életébe, akik amúgy a kislábujjukkal sem értek az övéhez.

Aki csak simán szeret jól teljesíteni, de nem komplexusos, az simán csak jól teljesít.

2021. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 A kérdező kommentje:

Ok, bevallom, fasiszta gondolkodó vagyok és lenézem azokat, akiknek valamilyen tulajdonsága nem illik bele a világképembe, legyen az b*zi, transzi, lázongó, modern libsi vagy akárki. Amúgy a liberálisok soha nem voltak toleránsak rengeteg emberrel. A francia forradalom alatt egész arisztokrata családokat mészároltak le, majd az Amerikába eljutó klasszikus liberálisok is igen-igen lenéztek sok mindenkit. Indiánokat, japánokat és még eléggé sok embert. Arról nem is beszélve, hogy egy liberális, demokrata miniszterelnök vezette be Amerikát a második világháborúba.


Sokszor röhögnöm kell attól, hogy egyesek a gyakorin nagy eszek, de valójában semmit nagyot nem alkottak és sehol nem lehet róluk hallani. Ne az interneten legyen senki tudós, mert ott én is tudnék lenni! Mutasson fel igazi eredményeket.


Én magammal meg vagyok elégedve maximálisan, egy országosan nagyon magas rangú vezetőtől kaptam elismerést.


Akinek pedig nem tetszik, ha valaki lenéz valakit, az először magával kezdje az önvizsgálatot, mert az előítéletek teljesen természetes ösztönök. Pszichológia.


A te, kedves 53. a konzervativizmus alapvető formáival sem vagy tisztában, mivel a liberális konzervatívtól kezdve, az ultra-dextrokonzervatívig mind konzervatív. A konzervatív libertariánusnak lehet ilyen véleménye, de egy tekintélyelvű konzervatívnak már cseppet sem, mivel a szülői tekintély az egyik legfontosabb dolog, a konzervatív neveléselvekben.


Azok akik háborognak azon, ha valaki a gyerekét nem hanyagolja el, bizonyára ugyanazok, akik ellenzék a verést, mint nevelési elvet, pedig sokakat pont az térít észhez. Engem is az térített jó útra és ettől kezdtem el a szüleim becsülni és az említett Áron barátom is, aki ma már Izraelben céget vezet és az egyetemet is ott végezte el, egy világhírű egyetemen.

2021. jún. 22. 22:01
 58/87 anonim ***** válasza:
100%
🤦🤦
2021. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
88%

#57

"Arról nem is beszélve, hogy egy liberális, demokrata miniszterelnök vezette be Amerikát a második világháborúba."

Igen, jobb lett volna, ha csöndben maradtál volna, mert akkor nem mondtál volna hülyeségeket.


"egyesek a gyakorin nagy eszek, de valójában semmit nagyot nem alkottak és sehol nem lehet róluk hallani. Ne az interneten legyen senki tudós, mert ott én is tudnék lenni"

Hallod, te voltál az első, aki arról kezdett elbeszélni, hogy ő milyen társadalom tudományi munkákat végzett.

Elég szánalmas, hogy ezt hozod fel, amikor te kezdtél el erről beszélni.


Másrészt, ez amúgy megint érvelési hiba, de gondolom megint nem zavar.


"egy országosan nagyon magas rangú vezetőtől kaptam elismerést."

Ez a jelenlegi vezetésünket ismerve inkább szégyen, mivel az kap jelenleg elismerést, aki kinyalja a vezetőknek.


"Akinek pedig nem tetszik, ha valaki lenéz valakit, az először magával kezdje az önvizsgálatot, mert az előítéletek teljesen természetes ösztönök. Pszichológia."

Kifejezetten arról szólt, a kérdésed, hogy egy posztot úgy értelmeztél, hogy téged az által lenéznek.

Szóval megint csak magad ellen beszélsz.


"A te, kedves 53. a konzervativizmus alapvető formáival sem vagy tisztában, mivel a liberális konzervatívtól kezdve, az ultra-dextrokonzervatívig mind konzervatív"

Elég vicces, hogy korábbi kommentednek ellentmondasz, ahol a konzervativizmus KULCSSZAVAIKÉNT emlegetted még a családot, most meg hirtelen már konzervativizmusfüggő, hogy számít-e a család.

Nem, az a helyzet, hogy rettentően tanulatlan vagy és érvelni is képtelen vagy.


Eleinte jól írtad, a konzervativizmusnak alapvető értéke a család, aminek része a gyerek, akár 2-es tanuló, akár 5-ös.


"egy tekintélyelvű konzervatívnak már cseppet sem, mivel a szülői tekintély az egyik legfontosabb dolog, a konzervatív neveléselvekben."

Irreleváns, nem arról beszéltünk, hogy hogy nevelnek, és nem is erről szól a poszt, szóval ne terelj.

Arról szól a poszt, hogy jegytől függetlenül büszke-e egy konzervatív ember a gyerekére, és igen.


"ellenzék a verést, mint nevelési elvet, pedig sokakat pont az térít észhez"

Pont, hogy nem, de ha tanult lennél, akkor már számtalan tanulmányt olvastál volna a témában, mivel pont bizonyítva van, hogy tévedsz.

Sőt, kifejezetten jellemző, hogy azok a gyerekek, akiket fizikai bántalmazás ért otthon, azok nagyobb valószínűséggel lesznek bűnözük.

De persze nyugodtan vitatkozz csak a tényekkel, eddig se zavartak. :)


" Engem is az térített jó útra és ettől kezdtem el a szüleim becsülni"

Ha akkor kezdesz el valakit becsülni, amikor megver, akkor az már rég egészségtelen lelkileg, mivel a megverés nem becsületre méltó, hanem szánalmas.


"az említett Áron barátom is, aki ma már Izraelben céget vezet és az egyetemet is ott végezte el, egy világhírű egyetemen."

Nagyon jó, én is tudok ismerőst, aki már 18 évesen céget vezetett.

Elmondom, hogy ha leteszed az asztalra - magyarországon azt hiszem 3 milliót - a pénzt, akkor neked is lesz céged. Ez kb. semmit nem jelent.

Ahogy az egyetemi oktatás sem. Elmondom, hogy még Bsc nélkül is lehet oktatni, pl. gyakorlatokat, laborokat tartani.


Persze nyilván azért ezeket hoztad fel, mert ezzel sem vagy tisztában, hogy milyen eredményhez milyen kvalitás kell, és azt hiszed, hogy ez eredmény, hát baromira nem az.

2021. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 A kérdező kommentje:
Apropó, a tisztelet és a tekintély mennyire fontos. Vajon miért a japánok egyik legfejlettebb technológiával és a II. vh. előtt katonasággal rendelkeztek? Mert olyan fegyelmezetlen, lázadóak biztosan... A magyar diákok kapnának a fejükhöz, ha itt is olyan iskolák lennének, mint Japánban... Egy még általános iskolából ismert barátom japán volt, csak egy évet tanult itt, az apukája idejövetele miatt, mesélt nekem egyet, s mást. Nincsenek ám takarítók, nekik kell a termet takarítani, szóval nem úgy megy, mint itt, egyes szabadelvű állami, meg szabadelvű magániskolákban, hogy a tucat gyártott üdítődobozt ott dobják el a diákok, ahol akarják. Nincs ám olyan, hogy "Csá tanciúr!", mint lázadás, meg kell köszönni még a válaszát is a tanárnak, ha megkérdeztél valamit és válaszol rá.
2021. jún. 22. 22:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!