Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit válaszoltatok, amikor...

Mit válaszoltatok, amikor megkérdezték, hogy tervezett volt e a baba?

Figyelt kérdés
Tegyük fel becsúszott, de megtartjátok. A családotok zaklatása ellen eddig mindenkinek azt mondtátok hogy majd később, majd szóltok, még nem is akartok igazán. Erre hamarosan be kéne jelenteni. Garantált a kérdés, hogy tervezett volt e.
2021. jún. 28. 10:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, ki kérdezi. Anyámnak, tesómnak megmondanám hogy hát így sikerült,de a baba marad, örülünk neki. Unokanővéremnek ellenben finoman a tudtára adnám hogy semmi köze hozzá, pl hogy visszakérdezek, hogy számít ez? (Ő ebből értene, nem kérdezné többet) Anyósomnak hazudnám hogy terveztük. Nagyon kedvelem őt, de örökre sajnálná szegény gyereket hogy nem tervezett, mintha tényleg számítana
2021. jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
45%

2-es, nagyon sokan kérdeznek rá. Pláne többedik gyereknél...


Mondjuk nekem nem áll össze a kép, hogy "becsúszott", de közben a zaklatások miatt eleve azt mondtátok, hogy majd..., de ha terveztétek kicsit későbbre, akkor mindegy is, most eljött a "majd", nincs mit magyarázni rajta. Ha attól tartotok, hogy valaki ezt visszamondaná a gyereknek, akkor nem érdemes közölni velük a körülményeket.

2021. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
40%

Semmi nincs abban, hogy egy babát vártak vagy váratlanul jött.

Esetleg azt nem érdemes elmondani, hogy majdnem abortusz lett, de ha ilyen opció nem állt fent, akkor miért ne tudhatna róla, hogy meglepetés baba?

Ha tőlem egyszer a gyerek megkérdezi, hogy őt akartuk-e, el fogom neki mesélni, hogy pár hónappal későbbre akartuk időzíteni a babaprojektet, de ő kicsit jobban sietett, mint mi :)

2021. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%

Én azt szoktam mondani, hogy terveztünk gyereket, csak nem ott és akkor. Tény, hogy az apjával együtt terveztük az életünket és meg is beszéltük, hogy egyszer közösen szeretnénk majd gyerekeket, de még vártunk volna azért pár évet, nem így alakult, de nem bántuk soha.

Ettől függetlenül engem ez a kérdés nagyon kellemetlenül érint, érzem az ítélkezést, sajnálkozást, illetve mintha a hálószoba titkainkról kellene vallanom hisz “felelőtlen” szexnek lett ez a vége stb, nem is szívesen válaszolom meg senkinek és főleg nem szeretem ha valakinek nem elég ez a válasz anit fent írtam és még jobban beleütné az orrát. Mindig is nagyon odafigyeltem a magánszféránkra és kifejezetten zavarnak az ebbe betörni vágyó emberek, szerintem ez bunkóság.

2021. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
83%
Megmondanám, illetve meg is mondtam, hogy egyelőre ugyan nem terveztük, de kisbabának lesz és nagyon örülünk neki. Senki nem akadt fenn rajta.
2021. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
82%

Miért kellene kellemetlennek lennie, ha nem izzadtak érte vért?


Nyugodtan meg lehet mondani, hogy "meglepetés baba, már nagyon várom"


Csak pár idióta fog abból problémát csinálni, hogy nem fix időben dugtunk hónapokig, hogy megfoganjon. Így alakult, akkor jó. Komolyan, mintha nyernél a lottón, és szégyellned kellene, mert nem dolgoztál meg érte, hanem csak így alakult!

2021. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!