Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermek áprilisban tölti...

Ha a gyermek áprilisban tölti be a 3. évét, és csak szeptemberben kezdi az ovit, a köztes időben van lehetősége az anyának még otthon maradni vele, és csak utána visszatérni a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet. A kisfiam jövő áprilisban lesz 3. Bölcsibe nem szeretném adni, szeretném vele tölteni az óvodáig az időt, viszont nem tudom, hogy ezt a munkahelyek általánosságban mennyire szokták tolerálni. Nem találtam erről semmit a neten, és bár valószínűleg a munkáltatómmal kell majd egyeztetnem ezzel kapcsolatban, de előtte nagyon érdekelne, hogy akik hasonló cipőben jártak, meg tudták-e oldani, és ha igen, hogy?

2021. jún. 29. 02:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"#15 nem irigyellek hogy ha ezt télen nyáron csinálod."

Pedig nyugodtan, nem kényszer, hanem választás. ;) Fitten tart, élvezem.

De nem azt mondtam, hogy biciklivel kell ezt megtenni, hanem arra utaltam, hogy még biciklivel se távolság, sokan naponta jóval többet ingáznak. Autóval 20 km városon kívül 15-20 perc.

2021. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk januárban lesz 3 a gyerek, de már idén szeptembertől járni fog. Januárba ha betölti a 3at akkor ki veszem a szabadsagaimat és szépen megyek vissza dolgozni. Addig meg van ideje beszokni is és kibetegeskednie magát.

Amúgy a munkáltató ha olyan simán nem hosszabit. Ez tőle függ mennyire kell a munka ero

2021. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

22, ezt hogy csinálod?

Magánbölcsi?

Mert államiba nem veszik fel, csak onnan hogy aktív állományban vagy. Azaz nem kezdhet szeptemberben, ha csak januártól veszed ki a szabid.

2021. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan az a intézmény vezetője a munkahelyemnek mint a bölcsinek. Így megoldhato.

22es voltam

2021. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
24, nekem is, mégse megoldott. Betartják a törvényt.
2021. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!