Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, hogy fogamzá...

Hogy fogadjam el, hogy fogamzásgátlót kell szedjek annak ellenére, hogy kisbabát szeretnék? Mennyire nehéz feldolgozni a kudarcot?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban és áprilisban nem jött meg, de nem voltam terhes. Korábban is volt már hormonzavarom, ennek tudtam be ezt a "szünetet" is. Jöttek a lezárások, a nőgyógyászom sem dolgozott. Utána nyáron elkezdődött egy nonstop pecsételő vérzés, kb 1-2 csepp tényleg, minden nap. Aztán egy augusztusi napon úgy éreztem, mintha bepisiltem volna, éreztem, hogy folyik valami a lábamon, lenéztem egy csöpögött belőlem a vér nadrágon, alsóneműn át. Akkor 1 óra alatt 3 maxibetét is kevés volt, de utána mintha mi sem történt volna. Felhívtam az orvosomat, hogy mi a gond, nyilván megijedtem, még azon a héten adott időpontot sos, közben ez a hirtelen vérzős dolog kétszer megismétlődött. Mindkétszer előjel nélkül véreztem 1-1,5 órát, majd ahogy kezdődött, olyan hirtelen el is múlt.

Utána kiderült, hogy PCOS-em van, mondta, hogy életmódváltás, sport, diéta (sosem voltam túlsúlyos amúgy, most sem vagyok az). Csináltam is mindent rendesen, szedem a Merckformint, iszom az Inofolic-ot és a ciszták el is tűntek, viszont még mindig összevissza jön meg.

Van, hogy egy hónapban kétszer, és közte is végig vérezgetek, máskor hetekig semmi. Van, hogy 2 napig annyira vérzek, hogy a házat nem merem elhagyni, utána abbamarad, de pár nap múlva újra kezdődik.


Sajnos hiába szedek vasat, elég súlyos vérszegénység alakult ki nálam és mondta a háziorvosom, hogy ezzel valamit kezdeni kell, mielőtt ájultan esek össze valahol. Meg nyilván az életminőségem sem a régi, hiszen pl. egy barátnős wellnesshétvégét nem merek így bevállalni, vagy egy rokonoknál alvást vidéken, mert ilyenkor olyan az ágyunk, fürdőszobánk, mint egy tömeggyilkosság helyszíne. Túlvagyok már egy Norculut kúrán is, ideig-óráig hozott javulást.

A nőgyógyászom az elején ellenezte a fogamzásgátló tabletta felírását, mert hogy az nem gyógymód a PCOS-re, viszont már ő is azt mondja, hogy a vérzésen segítene. Viszont mi késő ősszel szerettünk volna elkezdeni próbálkozni babatéren, így az csúszik... Kudarcot érzek, mert már régóta vágyom kisbabára, most tavasszal lett készen a családi házunk, rengeteg ötletünk volt a babaszobát illetően, már neveken is gondolkoztunk, beleéltük magunkat.

26 éves vagyok, semmiről sem késtem még le, ezt tudom. Sőt, még 10 év múlva is beleférne a baba, de nyilván ha az ember vár valamit, vágyik valamire, akkor nem sokat segít az, hogy később még lehet rá esélye.


2021. júl. 6. 18:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Addig úgyse jönne össze a baba míg ilyen problémák vannak.

Használj fogamzásgátlót egy évig, próbáljátok rendbehozni a szervezeted, és mikor már a tested is készen áll, jöhet a baba.


Ha sikerül és összejön, de a probléma megmarad akkor nem félnél hogy babával a kezedben jössz le mondjuk az emeletről, és elájulsz?

Gyógyulh meg, aztán babázz, te is tudod hogy ez a helyes.

2021. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, így tuti nem fog összejönni a baba, ilyen komoly problémákkal.


Válts orvost, mert a fogamzásgátló igazából csak elnyomja a menstruációd és közti vérzést generál, de nem oldja meg a bajod. Nem is értem, hogy gondolod a teherbeesést, ha nem kezelteted ki magad előtte...

2021. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kértem másodvéleményt is, ott is ugyanazt mondták, hogy a vérzésekkel kéne elsősorban kezdeni valamit. Mivel az életmódváltás, Merckformin és egyebek nem segítettek, máshogy kell próbálkozni.

Mert így pl. sportolni sem tudok rendszeresen, vagy házon kívül.

2021. júl. 6. 18:57
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki ilyen problémára fogamzásgátlót ad, azt ott kell hagyni. Ahogy ezt kiejtette a száján!


Endocare vagy Sportkontroll felé nézelődj! Ott tudják, hogy mit csinálnak. A te orvosod sajnos nem.

2021. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Kudarc, hogy csúszik a próbálkozás? Szerintem értékeld át! Lehet, hogy 10+ év kőkemény harc előtt állsz! Először válts orvost és utána olvasd el hasonló sorstársak történetét. Ha 10 éven belül sikerül az siker!
2021. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az én orvosomnak sem az első ötlete volt a fogamzásgátló, sőt...

Endokrinológushoz küldött rögtön még tavaly, ott is meghallgattam, hogy életmódváltás kell, elkezdtem szedni a Merckformint (3x500-at), és inni az Inofolicot, plusz vitaminokat. A ciszták fel is szívódtak, de a menzeszem nem rendeződött, és emiatt már annyira vérszegény vagyok, hogy muszáj kezdeni vele valamit.

2021. júl. 6. 19:08
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor miért minket kérdezel itt, ha elégedett vagy vele? Szerintem szr. Szerinted nem. Akkor szedd és ennyi.
2021. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De nem azt kérdeztem, hogy szedjem-e a gyógyszert.

Már én is belátom, hogyha szeretnék normális életet élni, akkor muszáj leszek szedni. Mert az szerintem sem egészséges, hogy havi 3-4 alkalommal szinte elvérzek, mozdulni alig merek és ez már a vérképemen is látszik (annak ellenére, hogy reggel és este is vasat szedek).

Egyszerűen csak rossz, hogy így tolódnak a terveink a családalapítást illetően, és nem tudom, hogy ezt hogyan dolgozhatnám fel minél könnyebben.

2021. júl. 6. 20:53
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Mi már 13 hónapja sikertelenül próbálkoztunk amikor egy belgyógyászati jellegű betegsegem miatt olyan gyógyszert kellett szednem ami a magzatban fejlődési rendellenességet okoz. Nagyon-nagyon megtörtem, mert már eleve az addigi 13honap is gyötrelmes volt és tudtam, hogy legalább további fél évig nem lehet babánk ha elkezdem a kezelést. Viszont nem volt más választás.. abban az állapotban ha terhes is maradtam volna, akkor sem tudtam volna kihordani a gyereket.

Én félretettem a dühöm, a félelmeim, a fájdalmakat és elkezdtem szedni a gyogyszereim. Végül 3 hónap után helyrejottem testileg és lelkileg is. Terhes is lettem rá 2 ciklusra. Szerintem merlegelj

2021. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

De értsd már meg, hogy hiába szerezte fogamzásgátlót, az nem fogja rendbe tenni a vérzéses. Igen, adott időközönként fogsz vérezni, de az nem menstruáció lesz, hanem közti vérzés, a kettő nem ugyanaz. A fog. gátló ugyanis lényegében úgy működik, hogy leállítja a menstruációt.


Ergo, most mondjuk egy évig vérzel rendszeresen - de az nem menstruáció -, aztán abbahagyod a gyógyszert és kezdodik minden elölről, hisz maga a probléma nem lett kezelve.


Ezért írta itt valaki, hogy aki erre gyógyszert ír fel, azt ott kell hagyni. Megjegyzem, sok orvos játssza el ugyanezt hormon probléma esetén, csak te fogsz jól pofára esni, mikor kezdődik elölről minden egy év múlva.

2021. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!