Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, hogy fogamzá...

Hogy fogadjam el, hogy fogamzásgátlót kell szedjek annak ellenére, hogy kisbabát szeretnék? Mennyire nehéz feldolgozni a kudarcot?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban és áprilisban nem jött meg, de nem voltam terhes. Korábban is volt már hormonzavarom, ennek tudtam be ezt a "szünetet" is. Jöttek a lezárások, a nőgyógyászom sem dolgozott. Utána nyáron elkezdődött egy nonstop pecsételő vérzés, kb 1-2 csepp tényleg, minden nap. Aztán egy augusztusi napon úgy éreztem, mintha bepisiltem volna, éreztem, hogy folyik valami a lábamon, lenéztem egy csöpögött belőlem a vér nadrágon, alsóneműn át. Akkor 1 óra alatt 3 maxibetét is kevés volt, de utána mintha mi sem történt volna. Felhívtam az orvosomat, hogy mi a gond, nyilván megijedtem, még azon a héten adott időpontot sos, közben ez a hirtelen vérzős dolog kétszer megismétlődött. Mindkétszer előjel nélkül véreztem 1-1,5 órát, majd ahogy kezdődött, olyan hirtelen el is múlt.

Utána kiderült, hogy PCOS-em van, mondta, hogy életmódváltás, sport, diéta (sosem voltam túlsúlyos amúgy, most sem vagyok az). Csináltam is mindent rendesen, szedem a Merckformint, iszom az Inofolic-ot és a ciszták el is tűntek, viszont még mindig összevissza jön meg.

Van, hogy egy hónapban kétszer, és közte is végig vérezgetek, máskor hetekig semmi. Van, hogy 2 napig annyira vérzek, hogy a házat nem merem elhagyni, utána abbamarad, de pár nap múlva újra kezdődik.


Sajnos hiába szedek vasat, elég súlyos vérszegénység alakult ki nálam és mondta a háziorvosom, hogy ezzel valamit kezdeni kell, mielőtt ájultan esek össze valahol. Meg nyilván az életminőségem sem a régi, hiszen pl. egy barátnős wellnesshétvégét nem merek így bevállalni, vagy egy rokonoknál alvást vidéken, mert ilyenkor olyan az ágyunk, fürdőszobánk, mint egy tömeggyilkosság helyszíne. Túlvagyok már egy Norculut kúrán is, ideig-óráig hozott javulást.

A nőgyógyászom az elején ellenezte a fogamzásgátló tabletta felírását, mert hogy az nem gyógymód a PCOS-re, viszont már ő is azt mondja, hogy a vérzésen segítene. Viszont mi késő ősszel szerettünk volna elkezdeni próbálkozni babatéren, így az csúszik... Kudarcot érzek, mert már régóta vágyom kisbabára, most tavasszal lett készen a családi házunk, rengeteg ötletünk volt a babaszobát illetően, már neveken is gondolkoztunk, beleéltük magunkat.

26 éves vagyok, semmiről sem késtem még le, ezt tudom. Sőt, még 10 év múlva is beleférne a baba, de nyilván ha az ember vár valamit, vágyik valamire, akkor nem sokat segít az, hogy később még lehet rá esélye.


2021. júl. 6. 18:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én ezt tökéletesen értem, de szerintem belátható, hogy ez nem egy tartható állapot.

Súlyos anémiám van már, amit hiába próbálok ellensúlyozni azzal, hogy vastablettát szedek, nem segít. Amíg így vérzek, addig kb mintha egy feneketlen kutat szeretnék vízzel feltölteni... Ezért mondta már több orvos (összesen 5), hogy érdemesebb lenne megpróbálni mégis a fogamzásgátlót, mert ennek így sosem lesz vége.


Tudom, hogy a PCOS-re ez nem gyógyszer, ettől nem fogok "meggyógyulni". De az sem normális, hogy 24 órából kb 13-14-et átalszom, semmihez sincs már erőm.

2021. júl. 6. 22:24
 12/20 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy érték lett nézve?

Mert a pco, ir pm szeretik egymást.

Vagyis ritka ha csak pl 1 vagy 2 van.Sokszor együtt vannak jelen.

Szerintem még lennie kell valamilyen problémának.

2021. júl. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igen, voltam cukorterheléses vizsgálaton is.

Ott nem volt gond, de van egy minimális pajzsmirigy alulműködésem. De nem vészes, napi 25 mg L-thyroxint szedek rá és azóta teljesen a helyén van az érték.

2021. júl. 7. 08:10
 14/20 anonim ***** válasza:

Én több orvosnál is jártam anno.kb 4 endokrinológusnál .2 azt mondta nincs probléma 2 meg, hogy igen.

Én is szedtem cukor gyógyszert.Azt kiderült nekem valami miatt csak nem jó mármint a gyógyszer.

Diéta, sport maradt csak.Sport nekem a biciklizés volt.Mai napig biciklizek munkám miatt.

Igaz nálam nem volt ilyen brutális vérezgetés sőt volt, hogy csak 40 valamennyire jött meg.

Ja diéta! Csak lassú felszívódású kaját ehettem.pl tej nem.

Naszódy Péter dr úrhoz jártam.Kecskeméten rendel.

Nagyon ajánlom.

Hátha ő tud neked segíteni.

2021. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Cukor inzulin terhelés eredményét le tudnád írni?
2021. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

Kedves válaszolók, az orvos nem a PCOS-t akarja a fogamzásgátlóval megoldani, hanem azt, hogy a kérdezőből ne dőljön a vér. Kap egy évet, azalatt rendbejön a vérképe, feltöltődnek a vasraktárai, talán kicsit ki is piheni magát lelkileg. Emellett tud majd sportolni, ami viszont már tényleg segít a PCOS-en. Egy év múlva abbahagyja a fogamzásgátlót, akkor visszajön a vérzés, de már nem lesz életveszélyes állapotban. Vagy akár a sport addigra rendbe is rakhatja a dolgokat.


Szóval a fogamzásgátló most olyan, mint a korzett a gerincferdüléses gyereknek: a műanyag páncéltól sem erősödnek a hátizmok, de megelőzi a csontok károsodását, amíg gyógytornával megerősítik a kérdéses izmokat.


Kérdező, ne hagyd magad elbizonytalanítani. Muszáj elfogadnod, hogy ez a baba nem fog gyorsan összejönni. De te dolgozol rajta: most például úgy, hogy a tabletta segít rendbe tenni a vérképed. Éppen ezáltal fog - hosszú távon - megnőni az esélyed, hogy sikerüljön a baba. Gondolj úgy a tablettákra, hogy ezek segítenek most muníciót gyűjteni, hogy felkészülj a babád kihordására. Neki is fontos, hogy ne vérszegény állapotban induljon az a terhesség.

2021. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg is vagy, mert a Merckformin az arra van?A fogamzásgátló rendbe teheti a hormonjaidat. Én is úgy estem teherbe hogy előtte fogamzásgátlót szedtem mert hormonzavarom volt.
2021. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17#

cukorbeteg is vagy, mert a Merckformin az arra van

Nem csak arra való.

Ir=inzulinrezisztenciára is.

2021. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cukorbeteg, a Merckformint az endokrinológusom javasolta, a PCOS miatt.
2021. júl. 7. 14:58
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekemaz aviva torna segitett. Mercformint csak 3 honapig szedtem, szinten pcos miatt, aztan vegre megjott, es akkor elhagytam, atvette a helyet az aviva torna, meg a magas glikemias indexu etelek es italok full kiiktatasa. Ket gyerekem van azota.


Nalad mi a helyzet?

2022. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!