Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most kihez kell fordulni, ha...

Most kihez kell fordulni, ha Gyessel kapcsolatosan akarok érdeklődni? OEP vagy már Államkincstár?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki nem adom be a lányomat bölcsibe, mert Anyukám el tudná vállalni, és Ő menne GYES-re. Akkor is elmehet GYES-re a nagyszülő, ha a gyereket beadom fél napra bölcsibe? Illetve az a tb szempontjából ellátást jelent Anyunak és beleszámít a munkával töltött éveibe? Ezt szeretném megkérdezni valahol, csak nem tudom hol induljak neki.
2013. nov. 22. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A MÁK-ot hívd, a GYES-t ők folyósítják.
2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 22. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:

"Akkor is elmehet GYES-re a nagyszülő, ha a gyereket beadom fél napra bölcsibe?"

Ez biztos, hogy nem,mivel ez az egyik fő feltétel.



"Illetve az a tb szempontjából ellátást jelent Anyunak és beleszámít a munkával töltött éveibe?"


Tudtommal csak nyugdíjas nagyszülő mehet gyes-re, de ha nem akkor biztos,hisz a gyesből az egyetlen amit vonnak az a nyugdíjjárulék.

2013. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem járhat bölcsibe
2013. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozik bölcsi mellett 6 óránál többet, akkor mehet a nagyszülő is gyesre vagy te. Viszont az lesz biztosított akinek folyósítják.

Mák-nál érdeklődj.

2013. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
viszont nem biztos hogy beveszik a gyereket bölcsibe.
2013. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bevenni beveszik, felvették januártól. Csak Anyu mondta, hogy neki jól jönne, ha el tudna menni Gyesre. Tuti, hogy nem kell, hogy nyugdíjas legyen a nagyszülő, hogy elmehessen gyesre, ebben biztos vagyok, csak éppen abban nem, hogy így beveszik-e a bölcsibe. Anyu elvállalná, ha nem. Igazából Anyunak egy év lenne a nyugdíjig, de nincs most munkája és most fizet valakinek, hogy bejelntse még egy évig. És így kb neki 50 ezer forint egy hónapra, hogy bejelentik. Szóval sokkal jobban jön ki, ha Ő megy gyesre. Nem tudom, hogy ez jó-e nekem, mert be akartam adni bölcsibe. De nem tudom mennyire jó az a gyereknek, ha bölcsis, vagy ha már így alakult örüljek, hogy jó helyen van egész nap a gyerek? A nagyobbik bölcsis volt, imádta, de Ő akart menni, mindig mondta, hogy vigyem a gyerekekhez, most ovis és minden hétvégén sír, hogy Ő menni akar a barátaihoz, mindig visszük ide-oda, de neki a gyerekek a lényeg:) Ő ilyen alkat. A kicsi sírósabb, és Anyásabb, de gondoltam hátha jó lenne neki is a bölcsi. Amikor beadtam a jelentkezést, akkor úgy volt megyek dolgozni és Anyu nem tud segíteni, de most ugye más a helyzet.. NA, nem tudom... De lehet marad itthon a nagyival, és majd megy jövő szeptemberben 2,5 évesen még egy évre bölcsibe. Aztán megy oviba. Egy évet szeretném, ha járna, mert nagyon jó a bölcsi, ahova felvették, és szerintem kell is neki az átmenet, jövőre, már tuti nem akarom itthon tartani, mert akkor talán már nagyobb lesz és nem lesz ennyire Anyás, Nagyis...
2013. nov. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!