Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy reagálnátok, ha...

Anyukák, hogy reagálnátok, ha valaki elkérné tőletek a gyereketeket pár órára/fél napra? Megkérdezzem?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek van egy "csapatnyi" kistestvére, az ikrek 3 évesek, a nagyobbik gyerek pedig 4.

Olyan már többször volt, hogy otthon vigyáztunk rájuk páran, amíg a szülők elmentek kicsit kikapcsolódni pár órára, vagy most kétszer is volt, hogy vacsizni + moziba mentek és a miénk volt az altatós program. Nagyon édes és közvetlen gyerekek, baba koruk óta ismernek, de alapból is könnyen barátkoznak, mert náluk mindig van valami buli, összeülés, szóval ebben nőttek fel.


Az a helyzet, hogy nekem most ért véget egy 6 éves párkapcsolatom és elég nehezen viselem... Főleg azért, mert nyári szünet van, nincs mit csináljak a napozáson, medencézésen kívül és nincs, ami lekössön, elterelje a figyelmemet. A legjobb barátnőm is leköltözött most egy hónapra a Balatonhoz a barátjával, a többi barátnőmmel meg inkább bulizni jó, nem lelkizni. Viszont azt vettem észre, hogy amikor a három picivel vagyok, teljesen elterelődik a figyelmem. Mert leköt az, hogy barbizunk, Legot építünk, medencézünk, vagy éppen segítenek nekem sütni, főzni. Egy fél nap velük, és estére teljesen lemerülnek a tartalékaim, alszom, mint a bunda.


Ezért gondoltam arra, hogy elkérném őket valami programra, vagy elmennék játszani hozzájuk. Azt tudom, hogy most nagyon bébiszittert keresnek, mert aki az ikrek születése óta járt hozzájuk, már nem tud menni, így kicsit sűrűk a mindennapok náluk.

Szerintetek nem lenne furcsa, vagy tolakodó, ha megkérdezném?


21 éves leszek amúgy nemsokára.


2021. júl. 13. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha a bébiszitter “állásra” jelentkezel az teljesen oké, egyébként gyerekeket nem szokás kölcsönözni idegeneknek.
2021. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Annyira nem érzem magam idegennek náluk, mert pl. kulcsom is van a házukhoz évek óta, minden nyáron és télen együtt utazunk heteket, sokszor alszom náluk a mai napig (amíg általános iskolások és gimisek voltunk, akkor meg kb egyik hétvégén nálunk, a másikon meg náluk aludtunk, szóval mondhatni a szemük előtt nőttem fel).

Pénzt meg ezért nem kérnék, nem is fogadnék el.

2021. júl. 13. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Azért furcsa, mert ha valóban ilyen szoros a kapcsolat, akkor miért nem mered őket kérdezni egyből? Miért vársz idegenek megerősítésére?
2021. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Igazából én megkérdezném a szülőktől, hogy tudod, hogy szittert keresnek, te meg alapból is szeretnél a lányokkal lenni, így igaz, nem jelentkezel szitternek, de szívesen áthívnád őket magadhoz. Hozhazod indoknak, hogy szeretsz velük lenni, nyár van, ráérsz vagy ha ennyir jó a kapcsolatotok, akkor beszélhetsz velük őszintén is, hogy jó hangulatot adnak neked a gyerekek. Mivel barátok vagytok, nekik meg alapból is kell a segítség, így én belemennék szülőként.
2021. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még örülni is fognak az ötletnek. Ha valóban ennyire jóban vagytok, mond el nekik, hogy szeretsz velük lenni és most jót tenne a fejednek, hogy kikapcsolna.
2021. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

håny gyerekről beszėlünk hogy több ember kell hozájuk ? mert egy "csapatnyi" szót 3 gyerekre használni nekem tulzås .

kėrdezd meg szülöket akkor .

2021. júl. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Elkönyvelném hogy valami probléma van veled és nem engednélek többet a gyerekeim közelébe felügyelet nélkül.


A párkapcsolati problémáidat neked kell megoldani, nem mások gyerekeinek.

2021. júl. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hárman vannak, de mivel elég kicsik még és borzasztóan aktívak, nagyon igénylik a figyelmet. Ha elmegyünk velük valahová, mondjuk moziba, étterembe, akkor sincs 5 perc nyugi, mert valami mindig van.

Szerintem elég ritka három kicsi ennyire kis korkülönbséggel, ezért írtam, hogy szinte már egy csapat. Nem rossz szándékból. :)

2021. júl. 14. 07:46
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen közeli ismerős becsöngetne, hogy figyi, holnap elmennék az állatkertbe, mi lenne, ha elvinném magammal Julikáékat? Akkor simán elengedném őket. Nem gondolnám, hogy fura. De azt azért ne tedd hozzá, hogy a szerelmi bánatodat akarod velük kúrálni, az már too much info... :D
2021. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam kis korkülönbség születtek de egyedül is el írtam velük sőt később született lányom is és el bírtam velük igaz nem akartam velük moziba menni ,fagyizni,kirándulni játszora,el tudtam velük menni orvoshoz is .


Ha ennyire elevenek akkor hogy fogsz egyedül el bírni velük?

2021. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!