Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Hogy magyarázam el?...

Segítség! Hogy magyarázam el? A ti gyereketek is megkérdezte már?

Figyelt kérdés
Ma a 4 éves kisfiam megkérdezte, hogy: Anya, hogyan lesz a kisbaba? Hát teljesen lefagytam. Aztán szerencsére a tesóját tisztába kellet tenni meg amúgy is sok dolgom volt és mondtam neki, hogy erre majd visszatérünk később. De nem is akarom hallogatni. Már azóta kérdezte is mehint. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy holnap megbeszéljük. Csak előbb idejöttem egy gyors tanácsért :-). Apával beszéltem, ő is csak nézz :-) anyukámtól meg nem szeretnék ilyenben tanácsot kérni, mert biztos azt mondaná, hogy még kicsi, majd elfelejti...de a fiam nagyon nem úgy nézz ki, mint akielfelejti. Mindenképen szeretnék neki válaszolni, hogy tudja, hozzám mindig fordulhat. Ti hogy mondtátok el? Nem szeretném anyival elintézni, hogy a gólya hozza. De a teljes igazságot sem akarom elmondani. Teljesen tanácstalanok vagyunk! Segítsetek léci! Előre is köszönöm :-)

2013. márc. 14. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy ha apa és anya szeretik egymást,és akarnak babát, akkor lesz kisbabájuk.
2013. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Mondd, hogy ha apu és anyu nagyon szeretik egymást, akkor elkezd nőni a pocakban a baba. Szerintem még ez a legjobb.
2013. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez jó, de mi van ha megkérdezi, hogy miért nem nő mindig a hasam? Nem mindig szeretjük egymást? Én már semin nem lepődnék meg. Olyanokat kérdez, de mindig igyekszünk válaszolni :-)
2013. márc. 14. 20:41
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát mondd, hogy ez váratlanul történik meg, nem minden nap adatik meg. :D
2013. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A négyéves lányom megelégedett azzal a magyarázattal, hogy ha egy férfi és egy nő nagyon szeretik egymást és megházasodnak, akkor lesz kisbabájuk. De hogy meddig lesz elég ez a válasz, azt én se tudom. Jelenleg rendben van. :-)
2013. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez jó, hogy nem minden nap adatik meg :-)

Köszi. Mindenkinek ment zöld kéz :-). Holnap reggel elmonfom neki. Majd megírom, hogy mi volt :-)

Addig még írhatok jó ötleteket! :-)

2013. márc. 14. 20:50
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ez jó, de mi van ha megkérdezi, hogy miért nem nő mindig a hasam? Nem mindig szeretjük egymást?"


-De,mindig szeretjük egymást, csak akkor lesz belőle baba is, ha mindketten gondolunk rá.:)

2013. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel az a bibi, hogy soha de soha nem felejtem el, nekem is ezt mondták, majd 8 évesen rettegtem, amikor babára gondoltam. Mert én nagyon szerettem a kisbabákat, babázós voltam, és valahányszor arra gondoltam, hogy kisbabám lesz, elkezdtem félni. Na és a legnagyobb lelki terhem, hogy egy fiú adott puszit, ugyanígy 7-8 lehettem. Nem mertem anyuéknak elmondani, hogy kisbabám lesz.

Nagyon durva volt ám.


Egyébként a kérdésre nem tudok válaszolni, már az én fiam is nagyon érdeklődik, de az biztos, hogy oda kell figyelni mit mondunk, vagy a kor előrehaladtával korrigálnunk kell!!!

2013. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:37 Ez is igaz :) Akkor esetleg a "gondolnak rá" helyett "mindketten kisbabát szeretnének". :)
2013. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a gólyás sztorit tényleg hanyagolni kéne... :) Mindenképpen az igazi történéshez kell hasonlítania, amit később kibővíthetsz, mert ha valami oltári baromságot mondasz és később rájön, sosem fog hinni neked. Az én fiam még nem volt 4 mikor terhes lettem a kistesóval. Ő is rákérdezett, hogy hogy is került a pocakomba. Én azt mondtam neki, hogy apával nagyon szeretjük egymást, összebújtunk és akkor egy icipici magocskát bevarázsolt a pocimba, ott találkozott egy másik magocskával és elkezdett növekedni, ezért is hívják a terhességet az élet csodájának. Próbáltam elterelni a dolgot a varázslás részéről, hogy nehogy belebonyolódjunk a technikai részletekbe. :) Szerencsére ennyivel beérte és nem kérdezősködött tovább. Illetve az volt az egyetlen kérdése, hogy mennyire pici a magocska, de megbeszéltük, hogy olyan nagyon mint a hangya szeme. Azóta is ha valami kicsit vagy keveset kell jellemezni, akkor az mindig olyan kicsi, mint a hangya szeme. Azt is simán elmondhattam már neki, hogy a nunimon lesz egy lyuk és ott bújik majd ki, mivel tisztában volt vele, hogy a fiúknak kukaca van, a lányoknak meg nunijuk. :)
2013. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!