Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy belefér-e néha a gyorséttermi kaja a gyerek étrendjébe? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Tegnap a gyerekek a férjemmel voltak itthon mert én dolgoztam. Mondtam nekik, hogy rendeljenek valamit erre a férjem a Burger Kingből rendelt rántott hagymakarikat, rántott sajtot, nugetset és sultkrumplit. Én elsőre kicsit kiakadtam ezen, de aztán elgondolkoztam, hogy kb. ugyanaz, mintha bmelyik étteremből rendelte vna meg uezt.

Az persze nyilvánvaló, hogy önmagában a rántott, vagy bő olajban sült dolgok nem egészségesek, de a kérdés inkább most arra vonatkozik, hogy ha már néha ilyet is eszünk, akkor végülis mindegy hogy honnan van, nem? Bevallom én éppen azért nem sütök ilyesmit itthon, mert valahogy mindig túl zsíros lesz, de ez pl egyáltalán nem tocsogott a zsírban. A gyerekeim 4 évesek (ha ez számít)



2021. júl. 14. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanannyira nem egészséges, akárhonnan jön. De havi egyszer simán belefér, ha amúgy nem vagytok elhízottak, cukorbetegek stb. Én mondjuk csináltam volna mellé salátát (akár csak összevágott friss paradicsomot, uborkát stb.), a krumplit kihagytam volna a képletből vagy csak egy keveset rendeltem volna belőle, és úgy már egész jó lenne ez az ebéd szerintem.
2021. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 11. Ez egy szuper ötlet, hogy salátával.
2021. júl. 14. 12:22
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem para, mi is Mekizünk 3 hetente 1x (anyuméktól jövünk haza olyankor, másik városból, miután ott voltunk egész hétvégén, és így egyszerűbb, mint vasárnap este hazaérve még vacsorával szórakozni). Az 5 éves fiam általában sajtburgert vagy Filet-o-Fisht eszik krumplival (a halat minden formában imádja). Semmi baj nem lesz ennyitől.
2021. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az átlag szülő otthon is elkészíti a gyereknek, tipikus olyan etelek, amit kb minden gyerek szeret. Ha nem mindennap eszi, a világon semmi baja nem lesz tőle.
2021. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Mi havont 2x mekizünk.

5 éves a lányunk.

Kiskorában is ugyanúgy elvittük. Nála a Nuggets megy nagyon.

Szerintem belefér. 🙂

2021. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Havonta 1x nálunk van hambi, a pici ilyenkor kiabál hogy apa hozza hambit, szerintem annál rosszabb ha tilos majd kamaszként tömik. Kb 1.5 évesen evett először.
2021. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kovezzetek meg... nem fogom engedni a gyerekemnek a mekit, burger kinget. Nem azert mert "egeszsegtelen" hanem mert olyan izfokozok vannak bennuk, amitol en felnottkent is rafuggtem. Eloszor havi 1... aztan azon kaptam magam hogy annyiszor kivanom, heti tobb lett belole. Nem hiztam el, nem haltam bele, de egy kisgyerek ne erezzen fuggoseget meg elvonaei tuneteket...
2021. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17, a 2 nagy felnőtt és nincs ilyen problémájuk 16 os voltam, sőt én meg kezdem megutálni pedig havi 1x, 2x ha van de mind olyan mű, inkább eszek egy jó kis borsó főzeléket vagy levest😁
2021. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!