Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyet értetek a veréssel? Ha...

Egyet értetek a veréssel? Ha igen miért és hogy? Ha nem miért nem és mit csináltok helyette?

Figyelt kérdés

2021. júl. 16. 13:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Nálunk egy seggrecsapás sem fér bele.

Engem gyerekkoromban vert nevelőapám. A mai napig hordozom magamban a következményeit.

Helyette van a bünti szék. Ha rossz, oda kell ülnie, míg nem szólok, hogy mehet. Eddig bejött.

2021. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
48%
A rendszeres, módszeres veréssel nem. 1-2 alkalommal, ha nincs más mód, nem hal bele.
2021. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%
Ha valamit rosszul csinálsz, a te főnököd is néha odacsap, 2-es? Ha nincs más mód természetesen.
2021. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%

Én is, mint az első.


Egyszer úgy megvert apam amiért elcsavarogtam, hogy bepisiltem. Ezután sosem vert meg, de ha bármiért leszidott simán bepisiltem kb felsős koromig.


Nem értek egyet vele sehogy, én elítélem. Nálunk bunti szőnyeg van de az elv uaz. Egyáltalán nem mondanám neveletlennek a gyerekem. Ha olyat tesz ami nem helyes ugyanúgy megvan a következménye, csak ez nem verés.

2021. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
35%

3, ha úgy viselkednék felnőttként, mint ahogy a gyerekem szokott, rég börtönben ülnék.

Pszichológushoz járunk az eltérő fejlődésmenet miatt 3 hónapos kora óta. Kezelhetetlen. Ettől függetlenül a fizikai bántalmazás se segít, de tehetetlenségünkben már kapott pofont, hideg zuhanyt, fenékre.. mind akkor, amikor a saját és más testi épségét veszélyeztette a viselkedésével.

2021. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy popora legyintes nem karos.. de ugy verni verni egy kisgyereket az gaz. Biztos nem vernem meg. Megy a sarokba az itt a tuti :D vagy elveszunk tole valamit persze. 2. Figyelmeztetes utan ha nem hagyja abba letetbe helyezzuk a tuzolto autot :D haha hidd el nem varja meg a masodik figyelmeztetest . Es nem hisztiznek a bolt kozepen tudjak hogy egy valamit valaszthatnak nincs is vita. Ma pl visszabeszelt a kisfiam jol sarokba is allitottam .2 perc utan jott bocsanatot kerni, szerintem ertelmesek a gyerekek nem kell verni hogy megtanuljak a tiszteletet vagy mit hogy szabad ... sajnalom ha valaki veri foleg ugy hogy pepisiljen...mint az elottem valaszolo ..ez traumatikus inkabb
2021. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
72%

A veréssel nem értek egyet.

Azzal h valaki rácsap a gyerek kezére, szájára, fenekére, igen.

Pl 1,5 éves lányom úgy combbelsőn harapott egyszer, hogy szájon csaptam.

Akkor már egy pár hónapja egyébként is ilyen harapós korszakja volt.

A szép szó nem használt. A büntiszéket nem is értette hogy, ott sem maradt (lefogni nem akartam)

A harapásos korszak ezzel meg is szűnt nála.

Fenékverés:

Akaratos, dackorszakos gyerek

Tesco vásárlás előtt játszani akart a gyerek részen. Mondtam h majd ha végeztünk a vásárlással (a huga már szomjas volt én meg otthon hagytam az innivalóját) oltári hiszti fölhözvágta magát stb...

Semmire nrm reagált. Közben a huga üvölt h szomjas, szomjas

Kapott egyet.

Nem vok ezekre büszke, de nem is gondolom h bűnt követtem volna el.

Semmi gond a kapcsolatunkkal.

Már kamasz lány


Egyébként a hugánál sosem kellett ilyet. Ő teljesen más temperamentumú.

Az öccsükkel ugyan is kellett kűzdeni (ő az önmagára veszélyes típus)

Nála is volt h a kezére csaptam vagy a fenekére

2021. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
40%
Attól, hogy eufemizalod azzal, hogy popora legyintesnek hivod, attol meg rautsz a fenekére.
2021. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%
És? Nem lilára vered és nem hurkásra abba inkább figyelmeztető ütés. Bőven eltér a veréstől és igenis van amikor ennyi kell nem minden gyereknél , de van olyan. Én is kaptam a popómra mégse haltam bele és szuper gyerekkorom volt sose vertek meg a szüleim. A mai napig tisztelem és szeretem Őket. Ha megvertek volna biztos traumatikus lett volna , de ennyi belefért és kellett is, hogy viselkedjek.
2021. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
42%

"Ha valamit rosszul csinálsz, a te főnököd is néha odacsap, 2-es?"


A főnököd nem a szülőd, neki nem kell nevelnie téged. Rossz a példa.

2021. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!