Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyámék be...

Mit tegyek, hogyha anyámék be akarnak perelni a gyerek láthatásáért?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 19 éves korom óta nem beszéltem a szüleimmel, mióta leérettségiztem.

Az ok az, hogy folyamatosan ment a kivételezés, az öcsémnek mindent megengedtek, nekem meg semmit. Ráadásul nekem nem engedték meg, hogy abba az iskolába menjek, ahova én akartam, mert megmondták, hogy eltépik a papírt, hogyha be merek írni azt a sulit. Ennek meg is lett az eredménye: mindennap undorral, gyomorral vagy hasmenéssel mentem iskolába, 2-3 órákat aludtam, mert annyira kikészültem attól az iskolától. Az egész tinédzserkorom ezzel ment el.


Nem akarok velük semmilyen kapcsolatot, és nem akarom, hogy a gyerekemmel bármilyen kapcsolatuk is legyen.


2021. júl. 21. 16:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem kell tenned, valószínűleg nem ítélik meg a láthatást, az nem olyan egyszerű procedúra azért, úgyis feladják már az elején.


Ha megítélnék, akkor meg havi egyszer 1 órát kapnának a te társaságodban, hidd el, úgysem akarnának így unokázni.


De honnan veszed, hogy perelni akarnak, ha nem is beszéltetek azóta?

2021. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mert kitettük Facebookra, hogy megszületett a babánk, és hiába tiltottam le mindenhonnan őket, az unokatesóméktól tudja, hogy van babánk. Sokszor hívott, nem vettem fel, majd unokatesóm írt, hogy vegyem fel anyáméknak, mert meg akarják nézni az unokát. Visszaírtam neki, hogy szó se lehet róla, mire azt üzente anyám, hogy perelni fog.
2021. júl. 21. 16:33
 3/19 A kérdező kommentje:
Egy percet nem akarom, hogy a közelükbe legyen, nemhogy egy órát.
2021. júl. 21. 16:33
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem tudsz igazából tenni, ha perelni akarnak. De mondom, félúton úgyis feladják majd, vagy legkésőbb akkor, mikor te is ott leszel azon a havi egyszeri láthatáson és közlöd, hogy direkt ellenük neveled a gyereket.
2021. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz csinálni semmit sajnos. Mi végigcsináltuk 4,5 éve apósomékkal (a mi gyerekünk akkor már 4,5 éves volt). Nem volt egy szép eljárás és a végén kaptak havi egyszer 15 perc telefonos kapcsolattartást. Az más kérdés, hogy a gyerek nem akart velük beszélni, hiszen nem ismerte őket. Párszor még felnyomtak a gyámhatóságnál, aztán feladták. Pont ezért a második gyerekünkről már nem is tudnak, nem hiányzik ez újra.
2021. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
És nem lehet megbocsátani és újrakezdeni?:( olyan szomorú ilyet olvasni ha széthullik egy család. Már eltel azóta sok idő lehet sikerülne egy viszonylag laza kapcsolatba maradni ahol havi egyszer találkoztok vagy két havonta és kész . Bocsi nem akartam belekotyogni neked kell tudni , de ez esélytelen?:(
2021. júl. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem. Nem lehet megbocsátani. Ha 19 évig nem voltam jó, ezután se legyek. Az én gyerekem meg nem gyerekpótlék. Miután megszületne az öcsém gyereke, ő is le lenne ejtve, mint én.
2021. júl. 22. 07:16
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

"És nem lehet megbocsátani és újrakezdeni?"


Jajjj, aztán az ilyen újrakezdésekből van mindig a gyomorideg. Minek erőltetni havi egy alkalmat is, ha nem szeretik egymást a felek?

2021. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Ez mondjuk sztem se egy akkkkora hatalmas dolog, hogy bele kéne halni egy próbába. Mert ha vertek vagy erőszakoltak volna..... Ha nem megy akkor nem. Hameg úgyis azt mondod elkopnak akkor pláne.
2021. júl. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

"Ez mondjuk sztem se egy akkkkora hatalmas dolog, hogy bele kéne halni egy próbába"


De mit próbáljanak azon, ami 20 évig nem ment?


Azért úgy felnöni, hogy folyamatosan kivételeznek a testvéreddel, kontroll alatt tartanak (lásd, nem engedtek neki semmit), meg azt érzékeltetik, hogy Te kevesebbet érsz és kevésbé szeretnek, az lelkileg durva.

2021. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!