Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire kötelező a válás...

Mennyire kötelező a válás utáni gyerek láthatása? Miért ítélik az anyát cca.18 év "fogságra", amiért ő neveli a gyereket?

Figyelt kérdés
A válás elsősorban azért következett be,mert az apa totálisan érzéketlen, közömbös a (1 éves) gyereke iránt.

2016. dec. 18. 10:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Nemigazán értem a kérdést. Magát ítélte "rabszolgasorsra" mikor egy ilyen emberrel vállalt gyereket, majd el is vált tőle.
2016. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Miért vàllaltàl gyereket?
2016. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%
Miféle fogságra? Ki kényszerítette hogy szüljön? Mint nő mondom: Mikor gyereket vállal az ember, azt is számításba kell venni hogy valami oknál fogva egyedül marad a neveléssel. Ha ezzel nem számolt az anyuka, utólag már ne játssza a mártírt mert őt "fogságra"ítélték. Még hogy fogság....
2016. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
41%
A gyerekkel akartad megfogni a kedves ferjet?
2016. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%

Én részben megértem a kérdezőt. Mondjuk gyerekvállalás előtt jó lett volna komolyan elbeszélgetni az apával, hogy tényleg akar-e gyereket, képesnek érzi-e magát az apaságra. De akkor sem lehet úgy elintézni a választ, hogy akkor minek szültél. Nyilván a kérdező sem így gondolta el a jövőjét.


Tényleg nehéz egyedül nevelni a gyereket(gyerekeket), még ha imádja is őket az ember. Ha az apa egyáltalán nem kíváncsi a válás után rá, akkor pedig még nehezebb. Bár rengeteg örömöt ad egy kisgyermek, de valljuk be, az anya szerep mellett nem sok idő marad a női szerep megélésére, főleg ha kicsi a gyerek. Az apa pedig felelősség nélkül éli a világát. Hasonlítsuk össze, kinek a könnyebb. És most nem a rengeteg öröm megéléséről beszélek, amit egy kisgyerek ad, hanem arról a rengeteg nehézségről, amit az anyának egyedül kell megoldani mind emberileg, mind anyagilag.

2016. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
61%
Értem az érvelésed kedves utolsó, ugyanakkor az apa viselkedésének lehettek előjelei. Gyereket vállalni nagy felelősség, és bár nem illik ezt mondani, nagy teher is, de a falnak megyek tőle mikor Az áldozatot játssza valaki. Egy gyerek nem fogság, hanem jó esetben két felnőtt embere döntésének a következménye. A fogantatás még nem jelenti azt hogy nem stabil körülmények közé szülni is kell.
2016. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
Szvsz ez pontosan a minek szülte meg kategória. Az apa tojik rá, az anya meg úgy gondol rá, hogy "18 év fogság". Egyértelmű, hogy kettőből egy sem alkalmas a gyereknevelésre. Szomorú lesz nézni, miféle lelki rokkant lesz ebből a gyerekből kamaszkorára.
2016. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%

Fogsagra???

Meselek neked valamit...

Az en anyam egyedul nevelt/nevel(19f vagyok de meg mindig gondoskodik rolam) es soha se volt ugy h jobb lenne nelkulem...egyedul intezett hazat egyedul etetett minden problemat addig csurt es csavart amig megnem oldodott es ezt mind miattam...es teljesen egyedul...nemkaptam az allamtol sose tamogatast h apa nelkul vagyok...anyam ejt nappala teve cselekedett h felneveljen es mindenunk meglegyen 18-51eves koraig a mai napig dolgozik tobbek kozott azert mert van egy fia akit szeret

Volt tobb ferfi ki ossze akart jonni de amelyik nem ugy allt hozzam ahogy kell kivagta mint macskatszarni

O a maji napig ujra kezdene az egesz gyereknevelest mert szamara egy nagy oromvolt

Es nem azert mert en egy olyan tokeletes gyermek vagyok

Egy iskolakerulo iszakosdrogos hirtelen haragu nagyhangu kotsog gyerek vagyok...de megis ha meglatok egy csovest nemtudok ugy elmenni melette h ne nezzem meg van e nallam apro...es egesz tyukszaros eletemben nem loptam meg egy csokitsem.Mert edesanyam ugynevelt h ami nem az enyem azt nem veszem el

Apamat utalom es egyszer talalkoznek vele a fejet leszaggatnam a helyerol meg a rosszku..vajanak is aki miatt ott hagyta anyamat es behuzta 20ezerrel

Pedig edesanyam egy rosszot nem mondott rola csak h "csalodtam benne"

De anyamat szeretem es o is engem

Na ilyen egy nagybetus kituno ANYA


De te h "18ev fogsag"... Hat a ku...a a..a..t azt mar komolyan az ilyeneket mint teged meg az apjat nemzes krptelenne tennem...es akkor torodhetek a sajat szanalmas eletetekkel ha az fontosabb mint h egy erkolcsos segitokesz empatiaval rendelkezo embert probalj felnevelni

Nemlesz konnyu de ez nem olyan h rendelsz egy pizzat es akkor megis inkabb egy gyrost kersz helyette


Remelem elgondolkodsz ezen es 18ev mulva egy hasznos erkolcsos tisztaszivu gerinces embert udvozolhetunk felnott tarsadalmunkba

2016. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
Kerdezo, te csak 18 evre tervezed az anyasagot? Hat nem tudom… en a gyerekemet egy eletre szultem.
2016. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
67%
Te is fogság voltál anyudnak....?
2016. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!