Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől akadtok ki a legjobban,...

Mitől akadtok ki a legjobban, amit a gyereketek csinál? Hány éves?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

A fiam elmúlt 2 éves azt hittem kinövi a csípést, ütést dobálást, most is van egy mokeszom az ivókulacsát vágta hozzám csak úgy játékból. Még reggel volt csukva volt a szemem és egyszer csak a semmiből jött a kulacs.

A másik az, hogy elszaladgál ha hívom és sehogy nem lehet meggyőzni, hogy ne tegye.

2021. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11 éves fiam rendszeresen azzal táncol az idegeimen, hogy amikor megkérdezem, hogy milyen sötét ruhája van, amit ki kell mosni, mindig az a válasz, hogy nincs semmi, majd amikor lejár a mosógép, rakom bele a ruhákat a szárítógépbe, akkor jön oda, hogy "Anya! Ki kellene mosni a sötétkék mezemet meg a fekete sportzoknimat." Na akkor pattanásig feszülök. Ráadásul kiskamasz, kezd visszabeszélni is.


8 éves lányomnál akkor szokott elszakadni a cérna, amikor sír, hisztizik, hogy neki nincs egy gönce se és nem tud mit a játszótérre felvenni. Vérbeli nő már mosz 8 évesen, szereti a kiegészítőket, táskákat, új ruhákat. Neki az új ruhs is csak addig új ruha, ameddig egyszer felveszi. Utána megy a hiszti. Aztán ha összeveszek vele, mindjárt talál magának egy göncöt, amikor befenyítem, hogyha 5 percen belül nem hagyja abba, akkor nem mehet le a játszótérre.


Legkisebb fiam, aki 6 és fél éves, azzal borít ki, hogy mindenről későn szól. Este 9-kor jut eszébe, hogy holnapra az oviba préselt faleveleket és gesztenyét kell gyűjteni, mikor kijövünk a boltból, akkor jut eszébe, hogy kell neki jégkrém.

2021. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nálam mindig a hajas téma veri ki a biztosítékot. 10 és 8 éves lányokról van szó.


A 10 éves lányomnak gyönyörű, popó alá érő vastag haja van. Mindenki megdicséri, hogy milyen szép és milyen hosszú haja van. Viszont a reggelek kész rémálmok. Hátul mindig úgy összeáll a haja, hogy én alig bírom kifésülni. Pedig már a legdrágább fésülést segítő szert is vettem a hajára, de az se segített. Befonom, bekontyozom, felkötöm, akkor is összeáll. Viszont levágatni meg nem akarja.


A 8 éves lányom sajnos nem volt olyan szerencsés, mint a nagyobbik, ő nem az apja felőli nagyanyja, hanem az én csúnya, vékonyszálú hajamat örökölte sajnos. Neki a vállától 3-4 cm-rel hosszabb a haja. Folyamatosan hisztizik, hogy neki hosszú haj kell, de 1. Lassan nő neki, és mire megnő egy centi, le kell vágatni belőle 2-3 centit, mert törik, 2. Vékonyszálú, kevés haja van, amit nem érdemes megnövesztenie.

2021. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát igazából minden életkorban mással idegesítettek.


Amikor 2-3 évesek voltak, akkor a folytonos hisztikkel, kiabálásokkal, veszekedésükkel akasztottak ki.

5-6 évesen azzal, hogy nem fértek meg egymás mellett.

7-10 éves korukban ment a nyafogás, a vergődés a házi feladat meg a tanulás miatt (sok házit adtak nekik a tanárok, főleg matek tanár és angol tanár, még szünetben is házit adtak).

10-14 évesen ment a veszekedés, civakodás egymás ruhái miatt.

14-18 évesen ment a lázadás, pasizás, körömlakk, géllakk, hajfestés, smink miatt a hiszti.

2021. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
9%

24, 15 és 13 éves gyerekeim vannak.


A 24 éves lányom 15 éves korában úgy kiborított, hogy tehetetlenségemben megvertem és megrángattam. Rossz társaságba keveredett. Az akkori barátai mondták neki, hogy nem mer a boltból lopni, mire mondta a lányom, hogy mer. Erre ők rákontráztak, hogy úgyse mer és ha annyira nagy a szája, akkor mutassa meg. A lányomnak hiába ott volt a zsebében a pénz, fogta, bement a boltba és lopott. Természetesen lebukott. Jött a rendőrség, értesítettek engem is. Ráadásul azért volt ciki, mert anyám régen abban a kisboltban dolgozott. Akkor igen, megtéptem, megrángattam és lekevertem neki 2 pofont.


15 éves lányom pedig nagyon felhúzott, ami 2 hete volt. Kiderült, hogy már 1 éve van barátja és nekünk nem szólt semmit se, eltitkolta. Eleinte kiabáltam vele én is meg az apja is, aztán kellett 15-20 perc, míg mindketten lenyugodtunk. Leültettük, kikérdeztük, hogy miért nem merte elmondani, stb. Megbeszéltük, és most hétvégén fog majd jönni hozzánk a fiú.


A 13 éves fiam mindig is beszólogatós, nagyszájú kisember volt, csak most még beszólogatósabb, mert kamasz. A nagyobbik lányomnak van egy 2 éves kislánya. Én sok mindent megengedek az unokámnak, amit nem lenne szabad, mert ha ott megszokja nálunk, akkor otthon is azt fogja csinálni, ami ellen tudatosan próbálok tenni.

A nagyobbik lányomnak szólt be. Ugyanaz lejátszódott, én megengedtem neki valamit, amit otthon az édesanyja és az édesapja nem enged meg neki, mire a nagyobbik lányom (teljesen jogosan) kiakadt, hogy már többször szólt emiatt, és nem kellene megszegnem, amit mond, mert ő a gyerek anyja. Erre a fiam odaszólt a lányomnak, hogy "Azért akar idejönni, mert legalább itt kap egy kis szeretetet, nem úgy, mint otthon nálatok.". Ezek után a nagyobbik lányom és a fiam majdnem egymásnak mentek, az unokám elkezdett sírni, mert kiabáltak egymással, mitöbb, ordibáltak. Akkor igen-igen elbeszélgettem a fiammal, ami veszekedésbe torkollott át, mert támadásnak vette.

2021. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sok van, amivel kiakasztanak, és ahogy az egyik válaszadó leírta: minden életkorban más miatt. Én mostani példát írnék:


16 éves ikreim vannak: fiú és lány.


A lányomnak most lett barátja, lassan két hónapja együtt vannak. Eleinte ment a vita, hogy mutassa be, mert más családoknál már az első hét után bemutatja a gyerek a párját. Ő azért nem akarja bemutatni, mert még friss a kapcsolat, és majdcsak fél év után akarja,mert ameddig nem komoly, addig nem akarja, hogy hozzánk jöjjön. Amivel most már egyetértek, teljesen helyénvaló, és elfogadom az álláspontját, véleményét, de eleinte hevesen reagáltam le.


A fiam pedig féltékeny a lányomra. A lányom sportol versenyszinten, és benne szokott lenni a helyi újságokban, amire a fiam rendszerint féltékeny. Mindig elmondom neki, hogy rá is nagyon büszke vagyok, de mindig jön azzal, hogy hazudok neki, meg ez nem így van.

2021. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
1,5 èves lànyom azzal, hogy nem akar enni ès nem engedi, hogy felöltöztessem.
2021. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!