Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a szülő nem szereti a...

Ha a szülő nem szereti a sóskát,spenótot és ezért nem ad a gyerekeinek,az szerintetek jó szülő?

Figyelt kérdés

Ezek mellett a gyerek nem hajlandó nsemmi zöldséget enni, max almát vagy banánt.

Ételekből max a tészta pogácsa ami minden nap rendelkezsèrère áll

Egy ilyen négy-hat éves gyerek ha ilyen tápanyagban szegény étrendet fogyaszt, később lehet valami betegsége?

Ti szülőkènt ráhagynátok a gyerekekre,hogy a gyerek ha hisztérikusan elutasítja az ètelt , akkor a szülő egyből a kezébe nyom egy pogácsát vagy csokit?


Szerintetek az ilyen gyerek,aki hisztérikus és dühös ,tombol ha nem tetszik neki az étel,az agyilag normális?

Szerintem sokszor a szülő tehet arról,ha a gyerek nem hajlandó megkostolni új èteleket.


Az illető család volt már nálunk vendégségben. Volt hogy három fogások ebéddel vártam őket,de mivel a gyerek másfajta tèsztával szereti a húslevest (hús és főtt zöldség nélkül, csak a leve és a tészta) ezért hisztérikusan vergődött hogy neki nem kell belőle, muszáj volt kakaós tejbegrizt csinálnom neki. A szülők meg csúnyán néztek rám,amiért nekik szokatlan cèrna metèlttel vártam őket és azt pisitke nem szereti.



Vagy vt hogy spagettit készítettem, de az anyukának nem tetszett hogy nem előre kikevert Porból csináltam ahogy ők,hanem igazi paradicsom suritmenybol és a gyereke előtt hangosan mondja,hogy ezt pisitke biztos nem fogja megenni,mert ez így túl intenzív ízű lesz.


(Holott amúgy ők mindent extra erős fűszerekkel /egy tonna fokhagyma granulátummal, delikáttal, rengeteg borssal/ szoktak főzni.



Anyuka nem szereti meg apuka se a sóskát,spenótot, és a halat se. Nyilván nem is készítenek a gyereknek.

De szerintetek ez helyes? Ilyen pèldát mutatni?



#Minőségi èhezès #Változatos étrend
2021. júl. 28. 11:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%
Hány gyereked is van?
2021. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem normális de semmi közöd hozzá, kivétel ahhoz, hogy nálad mit eszik én nem csinálnék újat az van amit főztem, ha valami van akkor előre kell jelezni de ezen kívül mindenkinek joga elbaszni a saját gyerekét majd ha felnő és a gyereknek sérelme van elszámol a szüleivel, de undorítónak tartom a belepofázó rokonokat, ismerősöket, főleg az ismeretleneket.
2021. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem a legjobb példát mutatják. De azért ezek nem olyan dolgok, amikbe bele kell avatkozni.

Az én anyám, sőt nagyik sem, soha nem adtak nekem spenótot, mert ők nem szeretik. Felnőttként imádom, főzök magunknak sokszor. Csak az én esetemből indulok ki, ez a gyerekkori példa nem feltétlenül fog folytatódni, ha nagyobb lesz a gyerek.

Te meg nyugodtan mondhattad volna, hogy nem csinálsz külön fogást a gyereknek, vagy beéri azzal, ami van, vagy távozhatnak akár. Ha valaki 3 féle étellel készül, nem fogok egy 4.et kérni egy kis hiszti miatt, vagy viszek saját kaját, ha már ilyen a gyerek.

Viszont azt is meg kell nézni, hogy esetleg a gyereknek csak ilyen időszaka van, vagy az új helyen való étkezés volt rá ilyen hatással. Egy alkalomból nem lehet következtetni. Ha már sokadik eset, akkor megint más a helyzet.

2021. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%

Kb a feléig jutottam.

Olyan rosszindulat süt ki az írásodbol, hogy kívánom neked h legyen egy válogatós gyereked.

Ki is vagy te a történetben?

2021. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Ha a szülök nem szeretnek valamit, azt nem is tudják normálisan elkészíteni! Meg a gyerek azt eszi, amit a szülötöl lát, nem pedig azt, amit elé tesznek, a szülö meg undorral néz az adott kajára!
2021. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte leszek. Amit én nem szeretek azt nem is készítek. De! Anyukám ezekkel szokta várni őket, ha főz nekik, amikor mennek. Ha ez mégsem jön össze, akkor meg szoktam nézni, hogy mivel lehetne azt a tápanyagot helyettesíteni.


Ez nem szimplán arról szól, amit a kérdésben írtál. Ez kifejtve, teljesen más. Ezek a szülők nem figyelnek a helyes táplálásra. Az meg, hogy látványosan válogatnak, szerintem ettől független. Szimpáln élvezik a variálást.

2021. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Én vagyok az a személy,aki sokat vigyázott a gyerekre.

Belepofázni sose pofáztam bele bakker.

Soha. Csak néha már idegbajt kaptam az instrukcióktól,mikor vigyáztam rá. Kabè leszedte a fejemet az anyuka ha nem kapott tejszeletet a gyerek uzsonnára,helyette megpróbáltam az elutasított ebédet odaadni neki

2021. júl. 28. 11:33
 8/33 A kérdező kommentje:

A gyerek folyton így eszik, kábè semmit. Otthon se.

Csak fehér lisztes peksutemyneket, csokoládét. Tésztát magában

2021. júl. 28. 11:35
 9/33 anonim ***** válasza:
45%
Neveld a sajátod! Akkor lesz rálátásod arra, amiről beszélsz! Ez így szánalmas. Kritizálni én is tudlak.
2021. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%

Elsőkörben 0 közöd

Ha nem eszik, nem eszik Pistike.

Amellett én sem főzök olyat meg amit én nem eszek meg. 🤷‍♀️

Az oviban így is kapnak.

A legtöbb gyermek válogatós, kevés eszi meg alapban a főzeléket.

A gyerekkel meg valószínűleg van valamilyen deffekt amiért ennyire ragaszkodik a megszokott ételekhez textúrához.

2021. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!