Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig zártad ki a gyereked...

Meddig zártad ki a gyereked életéből az okostelefont, tabletet, tv-t, stb.? Mikor engedted meg neki, hogy mesét nézzen, telefonon, számítógépen játszon? És mennyit engedsz nekik?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 18:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Soha nem zártam ki a gyerek életéből. Tv-zni mindig is tv-ztünk, a híradót meg a Jóban Rosszban-t vagy valamelyik más sorozatot mindig néztünk. És hogyha a gyerek éppen nem játszott, vagy nem valamivel volt elfoglalva, akkor ő is nézte a tv-t már 6-7 hónapos korától.

Mesét nézni is engedtem. Ezt sose kötöttem időhöz. Ameddig tartott a mese, addig nézte.

Telefonommal már 5-6 évesen játszott. Akkor még felcsúsztathatós meg felhajtós telefon volt és volt rajta egy játék, amit a telefon legnagyobb gombjának széleivel lehetett irányítani.


Sokáig nem volt számítógépünk meg laptopunk, de az iskolában info órán gépeztek. Meg hogyha mentünk valakihez vendégségbe, akkor ott is hogyha volt számítógép vagy laptop, akkor sokszor azon is játszottak.

2021. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem emlékszem pontosan, mikor kezdte, de 3-4 éves koráig nem használt ilyen dolgokat. Aztán fokozatosan. Telefonon nem játszik, azt sosem engedtem. Tablet meg tévé azóta persze megy. Most 8 éves. Engem nem zavar, hogy tudja használni. Emellett van más program is.
2021. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
4 éves kora óta olvas, lehet, hogy ezért, de nem érdekelte se a tv, se a számítógép, pedig a szobájában volt mindkettő. Középiskolás korától természetesen már kellett a számítógép, tehát használta. Tv-t ma sem néz, legfeljebb angol nyelvű híreket és ismeretterjesztő filmeket. Telefonja csak középiskolás korától volt.
2021. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
A nagy 5, a kicsi 2, nem néznek TV-t, mesét, nincs is keszülékünk. A telefonnal a nagy néha fényképez, nézi a képeket, mutatja a kicsinek.
2021. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%

A nagy 6 lesz szeptemberben, a kicsi 2. A kicsi még egyáltalán nem tévézik, a nagy 3 éves koráig volt "letiltva", de azóta is csak elvétve néz, nem kéri, megvan nélküle. Nem napi program, inkább havi 1-2.

Telefont csak telefonálásra használnak illetve a nagyobb fotózni szokott, tabletről olvasni szoktam nekik.

2021. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

5

*Informatikus család

2021. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%

Mi a számítógép előtt éljük az életünket, kvázi lehetetlenség lenne eltiltani őt így a képernyőtől. Reggelente, amíg a reggelit készítem, az apja ölében ülve nézi, hogy mit programozgat (itthonról dolgozik), ebéd és vacsora közben egy rövid sorozatot nézünk, azt vagy nézi velünk, vagy csak játszogat, különösebben nem szokta lekötni. Amikor vágom a körmét, akkor muszáj valahogy nyugton tartani, olyankor nézünk a laptopomról youtube-ról magyar népmeséket vagy Bogyó és Babócát, ez a kettő le szokta kötni arra a 10 percre, amíg gyorsan lekapom a körmeit.


Most 1 éves.

2021. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%

"Mi a számítógép előtt éljük az életünket, kvázi lehetetlenség lenne eltiltani őt így a képernyőtől."


Minek takarózól a munkával? Nem lehetetlen, csak nem akarjátok. Miért baj ez? Miért nem lehet felvállalni?

5-ös voltam. It-s család, férj 1 éve home officban, én még nem mentem vissza. Van 3 laptop, 2 tablet, 5 okosteló (kettőnkre, ebből 3 céges)... a gyerekek mégse ülnek előtte.

2021. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%

Másfél éves múlt. Tvt nem nagyon nézünk mióta megszuletett, vele foglalkozunk, ninvs is idő rá, ha lenne annyi szabadidőnk meg biztos nem a tv előtt ülnénk.

Telefonon szokott videót nézni velünk, kepeket, magáról.

Nándi mesét a nappali szex idejére teszünk be neki, a kiságyból nézi.

Más nincs,egy ideig nem szandekozunk változtatni ezen.


Egész nap kb kint vagyunk, játszunk, sétálunk, medencezunk stb.

2021. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
63%

Én sem zártam ezeket ki soha, vállalom a rosszallást. Én mindig tiszteletben tartottam ha valaki elzárkózik a képernyőtől X ideig a gyerekével, mondanám hogy elvárnám én is, hogy tiszteletben tartsák a mi döntésünk, de erről már rég letettem.


Én nem "takarózom" semmivel, mi kockák vagyunk, de ez legyen a legnagyobb bűn amit elkövetünk.

2021. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!