Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig zártad ki a gyereked...

Meddig zártad ki a gyereked életéből az okostelefont, tabletet, tv-t, stb.? Mikor engedted meg neki, hogy mesét nézzen, telefonon, számítógépen játszon? És mennyit engedsz nekik?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 18:24
1 2 3
 21/30 Beviz Elek ***** válasza:
57%

Gyerek előtt laptopoztunk/telefonoztunk, a gyerek mellett kezdtük el bekapcsolni a TV-t. Sosem volt elzárva a képernyőtől, már néhány hetes korától ment a fehérzaj, gyerekdalok. Most másfél éves nagyfiú úgyhogy felesben mennek a gyerekdalok és a zenei klipek (rap és trap). Reggel szokott kicsit tv-zni, de nappal csak akkor köti le a képernyő ha nyűgös napja van ami szerencsére ritka, inkább játszik az autóival vagy kimegyünk focizni az udvarra, birkózunk vagy egyszerűen csak sétálunk a környéken.

A telefont megfogja és a füléhez teszi mintha telefonálna de egyébként nem érdekli, ha elvesszük akkor nincs hiszti hogy kellene neki, igazából a mosógépen és a mosogatógépen kívül nincs olyan elektronikai eszköz ami hiányozna neki, ezek is csak azért mert szépen csipognak ahogy nyomkodja.

Mi vagyunk a gyenge láncszemek a feleségemmel, sajnos lusta ganék vagyunk, mindketten dolgozunk (váltjuk egymást) és szabadidőnkben telefont nyomkodunk vagy valamilyen videós tartalom megy tv-n/laptopon háttérzajként ezért a gyerek ebben nő fel. Őt még nem érdekli, talán ha látnánk rajta a rossz hatását akkor változtatnánk, bár látjuk magunkon (a produktivitásunkon inkább) és ez sem elég motiváló szóval… Heti 4x 3kor kelek és lenyomok egy 11-14 órás műszakot, nekem utána egyszerűen nincs energiám megmozdulni, a fáradtság és a lusta ganéság összedolgozik így ezeken a délutánokon a gyerek életben tartása a cél. A feleségem hasonló cipőben jár, külföldön élünk és nincs itt nagyszülő aki a gyerekre vigyázna, egyikünk dolgozik, a másikunk a gyerekre vigyáz, néha picit alszunk.


Nem tudom hogy máshol hogy megy, lehet hogy nekünk van nagy szerencsénk de az elektronikai eszközök helyett inkább azon megy a vita hogy ne mosogasson mert azzal rengeteg vizet elpancsol.

2021. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen soha nem zártam ki, és nem is lett függő. Annyi, hogy reggel, és este nézheti, de ezt a rendszert is könnyen elfogadta.


Viszont: soha nem adtam a kezébe se telefont, se tabletet, sőt, amikor tv-n Youtub-ról néz mesét, akkor is ott vagyok, és én kezelem a távirányítót.

Szóval nem kapcsolgathatja akárhová, akármikor.


Egyébként többnyire gyerekdalokat kér, és nem bambulja a tv-t, hanem mellette játszik valamit, és hallgatja.

2021. júl. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
16%

17: azért egyébként az is vicces, hogy jöttök itt ezzel a nem lesz képzelőereje meg hasonló dumával. Mert akinek a gyereke lát néha képernyőt, az teljesen biztos, hogy könyvből pl. soha nem mesél neki, ugye? Evidens, hogy ezek a gyerekek csak le vannak cseszve a tv elé, kezükbe van nyomva a tablet, és soha egy szót nem szól hozzájuk a szülő, nem mesél nekik, nem játszik velük. Most a akkor ki is látja egyszerűen a világot...?

Nem azért, mert az enyémek kütyüznek, én voltam asszem a 11-es válaszoló, a kezükben sosincs ilyesmi, tévé alig érdekli őket. De azért ez a kisarkított gondolkodás is elég érdekes.

2021. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
55%
Semmi kisarkitott nincs ebben, és nem mondtam ilyet, hogy akié néz annak nem mesélnek. Mindössze a tévé kepernyo előtt töltött idő helyett MINDEN más jobb. De tok leszærom. Nyugodtan legyen kütyüidő meg napi mese meg amit akartok. Nálunk nincs, mert szükségtelennek érzem ezt iskola vagy iskolaelőkészítő előtt. A gyerek a telefonnal max annyit kell, hogy tudjon, hogy kell hívni segítséget ha baj van és ennyi.
2021. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
Nekem egy kis játék tabom volt kiskoromban az első igazi tabomat 2019 karácsonyán kaptam, az első telóm kb 8 éves koromban volt az enyém azóta volt még két telóm és ez a negyedik ezt 2020 karácsonyán kaptam
2021. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"A gyerek a telefonnal max annyit kell, hogy tudjon, hogy kell hívni segítséget ha baj van és ennyi."


A számítógépen meg a laptopon sem kell tudnia semmit ah e-mailezésen kívül. Ne foglalkozz azzal, hogy a világ fejlődik, és szinte már minden digitálisan is elérhető, és el fog érkezni az az idő, amikor már csak digitálisan lehet elérni mindent.

2021. júl. 30. 10:09
 27/30 anonim ***** válasza:
62%
26, ne foglalkozz azzal, hogy kisgyerekekről írunk, akiknek bőven van ideje megtanulni mindent. A Szilícium-völgyi IT szakemberek sem engedik kütyüzni a gyerekeiket 10 éves korukig.
2021. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Beviz Elek ***** válasza:
29%

#27

Egyik sem? Honnan tudod?

2021. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem zárjuk ki, viszont direkt nem tesszük őket érdekessé. A tv-ben a férjem csak politikát néz, a gyereket nem érdekli, valamint zene megy rajta, arra rázza magát, de ennyi, a telefont sem nyomkodjuk úgy előtte, hogy élménynek tűnjön. Ha valaki ír, visszaírok és elrakom a telefont, vagy ha internetezek rajta, akkor sem mutatom neki, hogy nééézd de érdekes, kb úgy van vele, mint a laptoppal, anyu/apu azon dolgozik, unalmas felnőtt dolog. Ezáltalába kb úgy van vele, mint a mikróval. Nem tartja érdekesnek. Ha majd megtetszik neki valami mese, akkor azt letöltjük és nézheti a tv-ben, egyelőre ilyen nem volt. 8-9-10 éves kora körül elég lesz neki ezekkel valamennyire megismerkedni, ha szeretne, 9-10 körül már kaphat telefont.
2021. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"A gyerek a telefonnal max annyit kell, hogy tudjon, hogy kell hívni segítséget ha baj van és ennyi."


Kisgyerekekről volt szó. Az óvodában már megismertetik velük az ikt eszközöket. Mégis szerinted kérdező, mi mást kellene még tudni egy óvodás vagy mondjuk alsó tagozatos gyereknek a telefonnal? Tényleg érdekel..

2021. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!