Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig zártad ki a gyereked...

Meddig zártad ki a gyereked életéből az okostelefont, tabletet, tv-t, stb.? Mikor engedted meg neki, hogy mesét nézzen, telefonon, számítógépen játszon? És mennyit engedsz nekik?

Figyelt kérdés
2021. júl. 29. 18:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
A tv sosem volt tiltott, mondjuk az enyémeket nagyon nem kellett szabályozni, mert nem is igazán érdekli őket, pár percet nézik, aztán mennek játszani. Ha rázombulnának, akkor mondjuk korlátoznám. Tablet, teló, laptop nincs nekik egyáltalán, igazából nem is merült fel az igény. Ezeket anya/apa használja, tablet nincs is egyáltalán itthon, még sosem akarták ők nyomkodni. 6 éves a nagy, 2,5 a kicsi.
2021. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
56%
#8 hol takaróztam a munkával? Én is a laptop előtt ülök egész nap, pedig nem dolgozom most éppen. A férjem meg a nappaliban tolja az asztali sz.gépről, persze, hogy érdekli a gyereket, mit csinál. Kicsit "bort iszik, vizet prédikál" esete lenne, ha ilyen körülmények között tiltanám a képernyőtől. Erre vonatkozott a bevezető mondatom, nem a munkával takarózásról van szó.
2021. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém 4 éves de én nem hagyom meg neki se a tévét se a telefont (egyáltalán nem). Egy ekkora gyereknek mesélni kell, hogy legyen fantáziája.

Én gyerekekkel dolgozom és saját tapasztalat, hogy azok a gyerekek aki tévés és telefonos mesen és jatekokon nőnek fel, egészen másképpen gondolkoznak. Sokkal kevésbé kreatívak, nehezebben tudnak megoldani bizonyos szituációkat, türelmetlenek, szóval mi még ezen egy ideig nem is szeretnénk változtatni, mert ezek a korai évek nagyon jelentősek.

2021. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
15%
Már születése óta megy a tv egész nap és mikor megyünk valahova a kocsiban telefonon néz mesét. Ettől függetlenül nem lett autista,buta,figyelemzavaros...ahogyan azt a tv ellenesek gondolják
2021. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%

Az autizmus túlnyomórészt genetikai eredetű, szóval hacsak nem a tévé csinált fel, akkor értelmetlen amit írtál 14es.

Az, hogy buta-e nem abban a korban derül ki, amikor még a telefonnal kell a gyereket az autósülésben tartani.

2021. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Mókás, hogy mindenki a kérdésre válaszol, de akik nem ültetik a TV, tablet, teló elé a gyereket, azok vannak lepontozva. Talán sugall valamit a tévések értelmi szintjéről, nem? 🤔😅
2021. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%

Hát én nem minősíteni őket, mert majd később megbosszulja magát ez a lustaság. Számomra elképesztő, hogy nem lehet úgy enni egy felnőtt embernek, hogy közben ne nézzen sorozatot. Evés közben mi eszünk. Nem teveellenes vagyok, nézzük mi is ha már alszik a gyerek.

Aki mesenezes közben tömi a gyereket az belegondolt, hogy mi lesz azzal a gyerekkel később? Az oviba nem lesz laptop meg telefon az ebédhez. Szerencsétlen meg azt hiszi, hogy ez a "normális".

Szerintetek hogy lesz vizuális fantáziája? Vagy úgy alapból honnan lenne fantáziája? Ha elolvasod egy mesét neki, akkor neki az agya alkot egy képet arról amit hallott, amely tudás neki később az iskolában és az életben nagyon fontos lesz. Ha nem tanulja meg, mert mindent készen kap az agya. Nem kell elképzelni mert ott a kép, akkor ezt honnan kellene megtanulnia? És nem, nem lehet később bepotolni ezt. Ezek a gyerekek ha tetszik ha nem hátránnyal indulnak. Ez nem vélemény, ez tudomány.

2021. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%

"Kicsit "bort iszik, vizet prédikál" esete lenne, ha ilyen körülmények között tiltanám a képernyőtől."


Kávézok és alkoholt is szoktam inni, mégsem kínálom a gyerekeknek.

Ami nem való, az nem való neki. Ilyen esetben szó sincs képmutatásról.

A képernyő előtt mi dolgozunk, szórakozni pl: mint most alvásidőben szoktunk.

2021. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
97%
Digitális autizmus = a túl sok képernyőidőtől a gyerek pont olyan tüneteket mutat, mint az autizmus spektrumzavarral élők. Nem visszafordíthatatlan, de kellemetlen. (Autista lányom nem néz tv-t, se telefont. Rossz hatással van rá, és ezt 6 évesen maga is tudja.)
2021. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%

Uez. Én is a gyerek előtt szgep előtt dolgoztam és éltem mindennapjaim, de ep esszel beláttam, hogy a gyerekkel törődnöm kell, így nincs már időm egész nap a neten baromkodni csak este...

Nyilván ha már.visszamegy valaki dolgozni akkor be kell szépen adni a gyereket a bölcsődébe vagy az óvodába ahol szépen foglalkoznak vele és nem egész nap a monitort nézik majd. Ez ilyen egyszerű.

2021. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!