Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntik el, hogy ki lesz...

Hogy döntik el, hogy ki lesz a gyerek gyámja? Ki élvez előnyt a gyerekek nevelését illetően?

Figyelt kérdés

Van három gyerek, akik árván maradtak.


Ezek a családtagok vállalnák:

- 70 éves nagymama és 75 éves nagypapa, akik nyugdíjasok.

- 45 éves nagynéni, aki 50 nm-es két szobás ingatlanban él a 20, 18 és 15 éves gyerekeivel.

- 43 éves gyerektelen nagynéni

- 31 éves gyerektelen unokatestvér


2021. júl. 30. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Fontos lenne a gyerekek életkora, mert nem mindegy, hogy tinédzser, kiskamasz vagy egész pici gyerekekről beszélünk. Ha 10-17 éves gyerekekről van szó, akkor a 43 éves gyerektelen nagynéni is lehet a gyámjuk, de ha 3-4-5 évesekről van szó, akkor már kevésbé, mert 7 év és 50 lesz.
2021. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
10, 8 és 4 évesek.
2021. júl. 30. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudjuk, hogy ki mennyit keres, de ha jelentkeztek mindannyian a gyerekek felnevelésére, akkor bízom benne, hogy keresnek annyit, hogy el tudjanak tartani három gyereket.


Első szerintem a 31 éves unokatesó.

Másodiknak mondanám holtversenyben a 45 és a 43 éves nagynéniket, de szerény véleményem szerint a 45 éves nagynéni hátrányban maradna ebben a versenyben. Mert 6 gyerek 50nm-en iszonyú rossz helyzet lenne.

Harmadiknak írnám az egyéb rokont illetve az árvaházat.

És negyediknek mondanám a 70+-os nagyszülőket. Hozzájuk szerintem nem fog kerülni, max ideiglenesen, mert egy 70+-os pár nem megfelelő egy 4 éves gyerek ellátására.

2021. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
A két nagyobbikat egészen biztosan megkérdezik arról, hogy kivel szeretnének élni. A nagyszülőkön kívül szerintem bárki lehet, egyéni elbeszélgetés és a körülmények együttese adja majd a megoldást. Szerencsések a gyerekek a tragédiában, hogy ennyien szeretik és vállalják őket.
2021. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

A választ nem tudom, de az tényleg nagyon jó, hogy többen is vállalnák együtt a három gyereket, még rosszabb körülmények közé is... ilyen egy jó rokonság.

Akárkihez is kerülnek, a többiek is változatlanul melléjük állhatnak időben-erőben-anyagiakban-szeretetben. És álljanak is.


És őszinte részvétem, kitartást, sok erőt.

2021. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy nagyon hasonló kérdés, más paraméterekkel:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2021. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túl kevés az info, de a kevés infomalapján utolsó 2.
2021. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!