Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apukák mennyire segítenek be...

Apukák mennyire segítenek be a gyerekek ellátásába, nevelésébe? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A szitu nálunk, van egy 3 éves és egy 9 hónapos lányunk. A férjem szakácsként dolgozik, tehát nem "normál" munkarendben. Nem hajlandó a gyerekeinkre vigyázni, viszont főz, ha kell vásárol, illetve anyagilag próbál mindent előteremteni. Mindig azt mondja, hogy tegyem össze a két kezem, hogy ilyen ezeken a területeken, és fogadjam el, hogy ő nem tud mit kezdeni leginkább a kicsivel ( a nagyot időnként elviszi valamerre). Nekem viszont szükségem lenne rá, mert nincsenek nagyszülők. A húgomra tudom rábízni őket, de ő is állandóan dolgozik, meg nincs mindig kedvük vigyázni rájuk ( a párjával). Van még két barátnőm, ebből az egyik, akire tényleg szinte mindig számíthatok, ha ráér és nem dolgozik, a másik mindig mondja, hogy szóljak, de igazából, érzem, hogy nem szívesen vigyáz rájuk. Mindig megkapom, amikor valakit megkérek, hogy vigyázzon rá, hogy a féjrem, ha otthon van, vigyázzon ő rájuk. Jogos, de ha nem teszi akkor mit csináljak? A férjem állandóan mondja, hogy keressek bébiszittert majd ő fizeti. Én nem szívesen bíznám őket vadidegenre, meg azt a pénzt másra is tudnánk költeni és bánt, hogy nem számíthatok rá. Most a mamám már majdnem 2 hete kórházban van, és csak 2X voltam nála. A férjem nem vigyázott rájuk, be sem ment, a húgom megy szinte mindennap. Persze meg is kaptam tőle, hogy én már be sem megyek a mamához vagy mi van.

Másoknál ez, hogy működik?


2015. ápr. 3. 23:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

természetesen vigyáz a gyerekre.

enyém is sokat dolgozik, keveset van itthon, de ha itthon van akkor takarít, főz, játszik a gyerekkel. mondjuk annyira türelme nincs hozzá, hamar összevesznek meg játszani is keveset tud, egy 20 perc múlva már kérdezgeti a gyereket, hogy nem néznek inkább tv-t?

én ma este dolgoztam, mikor végeztem, rend volt, konyha csilivili, gyerek megmosakodva, megvacsizva...


egyébként miket csinálsz, hogy mindig segítséget kell kérned? vagy csak ezt most van, hogy a mamád kórházban van? ha csak most, akkor nyomd a kezébe a kicsit és menj mamádhoz! teher alatt nő a pálma ;)

de ha más dolgaid is vannak gyerekek nélkül akkor tényleg fogadj fel valakit mert az sem jó ha mindig a barátnőidet kéred meg, szerintem csak 1x-1x nagyon fontos tennivalónál jó ezt kihasználni

jobbulást mamádnak!

2015. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

ismerősék megbeszélték ahol apuka rengeteget dolgozik, hog y ha baba lesz is rengeteget fog dolgozni, úgy gondolja át a női tag, hog akar e babát, megbeszélték, működik.


meg nekem még lánykoromban már mondták az asszonyok ám, hogy úgy szülj, hogy magadnak szülsz. sőt ez nagy szállóige felénk..

2015. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Ez érdekes hogy nem hajlandó.Ketten vállaltátok őket,nem?

Nem azt kéred tőle,hogy vegye át a szerepedet,csak néha kimozdulnál.Ez neked is jár!Én biztos nem bíznám őket idegenre vagy olyanra aki nem szívesen vigyáz rájuk.

Sajnálom....

Az én férjem is dolgozik,segít otthon és ha kell vigyáz is a gyerekekre.

2015. ápr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Radobok megegy lapattal. Mi kulfoldon elunk, es SENKI segitseg nincs. Havonta se. Felevente se. Szinten szacs a fejem. Nehany baratunk ugyan van, de mindenki ejjel-nappal dolgozik (szinten vendeglatosok). Tehat vedd a te helyzetedet csak meg plusszba beszelni sincs kivel. Mondjuk o eppen vigyazna ra szivesen, mert imadja, a szeme fenye. Csak epp este 11kor er haza.
2015. ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Hat eleg erdekes hozzaallas.Az en ferjem szerencsere igazi minta ferj es minta apuka.Mindent megcsinal itthon, egyedul a teregetesre kell kulon kernem, mert valahogy rendszeresen atsiklik felette :-) A gyerekekkel nagyon ossze vannak nove, regebben sem volt ilyen gond, hogy ne tudna mit kezdeni veluk amig kicsik.Nalunk a kisebb most 4 honapos, a ferjem 100%-ban ellatja es nagyon elvezi vele a jatekot is.A felugyeletukrol pedig annyit, hogy amikor en dolgozok es a ferjem epp itthon van egyertlemu,hogy o vigyaz a gyerekekre(kulfoldon elunk, nalunk csak szulesi szabadsag jart)
2015. ápr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a férjem vásárol, én fényévente megyek boltba, 48 óra munka (2 napig hírét se látjuk), utána 5 napot dolgozik más helyen, reggel 5-től este 6-ig! És meg van sértődve, mert miért ne etethetné meg a lányát vagy a kisfiát, ha éppen itthon van! Miért nem hajlandó vigyázni a gyerekekre, ezt derítsd ki! A nem tudom mit kezdjek velük választ ne fogadd el, az ő gyereke is!
2015. ápr. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Én az ilyet annyira nem értem. Fél a saját gyerekeitől vagy mi? Vagy derogál a férfi voltának a SAJÁT gyerekeire vigyázni?

Az ilyen apukáknak esik később sz..rul, ha a gyerek felnőttkorában tojik a fejükre, mert nem alakult ki igazi-apa gyerek kapcsolat köztük. Vagy ha majd a bébiszitterhez jobban kötődnek mit szól hozzá?

Szerintem a férjed egyszer nagyon fogja sajnálni ezt, csak lehet már késő lesz.

2015. ápr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem üljetek le és beszéljétek meg.Mondd el neki,hogy szükséged van néha a kikapcsolódásra,mert nehéz mindig mindent egyedül csinálni.Nekem szerencsém volt/van,amikor hazaért munkából,úgymond leváltott.A mai napig úgy van,ha hivatalos ügyben megyek,előre szólok,és Aznap nem megy dolgozni.De lehet,hogy ez a gyermekre való vigyázás apukáknal egyenfuggo.Nekem a háztartási munkába is be akart segíteni,de azt én nem hagytam,mert nem szeretem átengedni ezt a részét.Mondom,beszelgessetek,az sokat segíthet.Sok szerencsét és kitartást.
2015. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem úgy van dolgom, hogy dolgozom vagy ilyesmi, itthon vagyok velük. DE 3 havonta 1X elmegyek musical délutánra, ilyenkor mindig a barátnőmet kell hívnom, ha a férjem itthon van akkor is. Vagy pl. tök aranyos a férjem vett nekem a kedvenc musicalemre jegyet, de oldjam meg, hogy ki vigyáz rájuk.

A múltkor a kicsivel szemészetre, a naggyal ortopédiára, bőrgyógyászhoz, hasi uh-ra kellett menni. Na, most ugye ez két kicsivel elég idegölő. A szemészetre eljött az a barátnőm, aki érzésem szerint nem annyira szívesen vigyáz rájuk, hogy ne menjek egyedül velük (úgy volt, hogy a naggyal otthon marad, de aztán inkább jöttek ők is). Hát elég kiakasztó volt így is, mert a nagy nagyon szófogadatlan, meg nem tud megülni a seggén 5 percig. A hasi uh-nál választhatott a férjem itthon marad a kicsivel, vagy viszi a nagyot, inkább elvitte a nagyot. Mondtam, hogy intézzék el a bőrgyógyászt is, hát az már nem ment, mert kb 2 órát voltak az sztk-ban és már elege volt a férjemnek (meg nyilván a gyereknek is). Másnap már nem volt hajlandó egyiket sem bevállalni, úgyhogy mentem a két gyerekkel egyedül az ortopédiára és bőrgyógyászhoz. Nem volt egyszerű. Vagy, ha heti 1X 2-3 órára levinné őket, akkor én nyugodtan ki tudnék takarítani és nem szenvednék ezzel. A múltkor inkább ő porszívozott és felmosott, én meg lementem velük. Ha együtt itthon vagyunk, akkor is az én feladatom rájuk figyelni, magától eszébe nem jutna, mindig szólni kell, hogy melegítesz esetleg kaját a nagynak, vagy menj mossál vele fogat. Este 99%-ban, ha itthon van is én fürdetem, fektetem mindkettőt. Igazából rohadtul elegem van, hogy csak nekem lettek gyerekeim. Amúgy szereti őket nagyon, a nagyot sokat "nyúzza", imádják egymást, a nagy neki sokkal jobban szót is fogad. Közben meg mindig hallgatom, hogy nem tud aludni eleget tőlük, meg, hogy mikor tudunk már kettesben lenni (a húgomék szokták néha elvinni a nagyot hétvégére, de a kicsit, ugy még nem viszik, és nem is nagyon fogják szerintem, mert a kicsi sokkal kevésbé van el velük, mert ritkábban találkoznak, mint anno a naggyal), meg én menjek már el velük itthonról, hogy legyen egy kis nyugija. Amit megértek, mert ezekre én is vágynék, csak én még sz@rni is alig tudok tőlük elmenni.

A mamához elvileg mentem volna egyik nap és vigyázott volna rájuk egy haverunkkal, csak összevesztünk, mert mondtam előző nap, hogy hazafelé veszek tápszert, tejpépet, ilyesmit, meg megveszem a húsvéti ajándékot. Amikor indultam, közölte, hogy igyekezzek haza, majd ő lemegy vásárolni. Ezen kiakadtam, mert ÉN szerettem volna megvenni az ajádékot, még nem is tudtam pontosan mit, illetve a tápszert is meg akartam nézni, hogy akciós meg ilyenek. Úgy gondolom nekem is jár egy ráérős, idegbaj nélküli vásárlás. Na, ezen úgy összevesztünk, hogy én nem mentem a mamához, ő meg elment itthonról. Végül a kelletlen barátnőm vigyázott rájuk, amíg én lementem legalább vásárolni. Azt mondja, hogy az összes ismerőse nem vigyáz a gyerekekre és még annyit se tesz otthon, mint ő. Meg, hogy ő is elfogadja a hibáimat (nyilván nekem is vannak) én meg fogadjam el, hogy ő nem bír mit kezdeni egy babával, meg ellátni nem szereti őket. Majd, ha a kicsi is nagyobb lesz mennek kirándulni, csavarogni. Addig meg "börötnben" vagyok és a két kis árnyékom nélkül nem tudok semmit csinálni, csak hosszas könyörgések árán, vagy tényleg fizetünk valakinek.

2015. ápr. 4. 10:32
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Amikor kedve van játszik vele. Sokat dolgozik vezető beosztasban reggel 6 kor megy este hetkor erkezik es a munka jellegeből adódóan hetvege ünnep munka. Olyan hogy egy egesz hetveget itthon van kb ket haromhavonta van. Hazimunka gyerek minden csak ram marad nagymamak kakilnak a fejünkre.
2015. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!