Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkából ki az, aki...

Mosható pelenkából ki az, aki használtat vesz és miért?

Figyelt kérdés
Az, hogy valaki nek akar eldobhatósat használni, oké. De miért kell annyira spórolni, hogy még a pelenkát is használtan veszi?
2021. aug. 1. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván a betétet nem használtan veszik ők sem
2021. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Ja...és hogy kívül mi van,olyan,mintha vennél egy használt ruhát
2021. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem mindenki milliomos, aki mosható pelenkát szeretne használni, vagy adott esetben így védik még jobban a környezetet, mivel ezek a külsők több gyereket is kibírnak.
2021. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Szerinted?Gondolom mert erre van penzuk.
2021. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg azért, mert nem biztos, hogy beválik és kipróbálásra vesz egy használtat.
2021. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Elég sokan, mivel a többség célja a moshatóval az ökológiai lábnyom csökkentése, így kézenfekvő a használt.
2021. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Én használtan vettem a külsőket. De visszakérdezek, miért vettem volna öket újonnan?


Egy normális, márkás mosható pelenka 6-8 ezer forint újonnan, és lehet hogy nem felel meg a fazon a gyerekre, ezt sosem lehet tudni.


Én ezért vettem párat használtan olcsóbban, hogy kipróbálom, melyik jön be és majd abból veszek aztán készletet újonnan is. De közben a bejövős típusból jöttek szembe használtan a szebbnél-szebbek, akkor meg végül is minek vettem volna újonnan őket?


Ki vannak mosva, fertötlenítve, feltételezem, a gyereked ruháit se dobod ki, ha netalántán fososak lesznek, hanem kimosod és kész. Vagy te a gyereked mosott ruháit undorító, hányadék rongynak tartod amit csak igénytelenek vennének magukra?


Megjegyzem, nem vagyunk szegények, sőt, szerintem szeretnének sokan úgy élni, mint mi. De azért nem veszek meg valamit kétszerannyiért, ha szembejön féláron és semmi baja. Található pont ezért is állunk jól anyagilag, nem b*sszuk el a pénzt.

2021. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Sokkal olcsovb ìgy, kimosva mèg jobb, mint az ùj, mert egy időbe beletelik ,mire ,,betörik" az ùj pelenka, es elèri a maximum nedvszìvòkèpessègèt.

Szinte mindent hasznaltan vettünk, nem csak a gyerekholmiban keresem a hasznàltat.

Vègül nem vàlt be a 2 pelenkacsomagbòl egyik sem, amit vettünk hasznàltan. Utòlag jöttem rà, hogy tùl vastag volt a pelenkabetèt, elèg lett volna prefold/tetra bele. Elèg ideges lettem volna, ha egy kèsz vagyont költöttem volna olyasmire, amit nem hasznàltunk elèggè ki.

2021. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez is a környezettudatosság egy módja. Hiszen mit csinálsz, ha a gyerekednek már nincs szüksége a pelenkákra? Kidobod? Nyilván nem, hanem eladod másnak.

Én vegyesen veszek új, és használt pelust. Újszülöttre nem veszek újat, hiszen 1-2 hónapig tudom ráadni. A használt sincs agyonhasználva. Később pedig új fazonnál inkább használtan keresek előbb, ha jó, akkor veszek újat is.

2021. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy ezt a spóroláshoz való negatív hozzáállást sem értem. Miért baj, hogy valaki spórol, amíg azzal nem árt a gyereknek?


Inkább a pelenkáján spóroljon, mint a kajáján. Az élet drága.


Amúgy, én sok mindent használtan veszek, a mosható pelenkáját is, de van számlája, ahova megy havonta összeg. Most jobb lenne, ha ez nem lenne, de új pelenkát vennék?

2021. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!