Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkából ki az, aki...

Mosható pelenkából ki az, aki használtat vesz és miért?

Figyelt kérdés
Az, hogy valaki nek akar eldobhatósat használni, oké. De miért kell annyira spórolni, hogy még a pelenkát is használtan veszi?
2021. aug. 1. 13:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Utazás során hogy oldjátok meg a mosható pelenka cserét?

Vagy ha vengesgbe mentek, és ott nem biztos hogy kényelmesen ki tudnatokcserelni?

Ha lesz gyerekem én is mosható pelenka mellett teszem le a voksom. És nagyon érdekelnek hogyan lehet kivitelezni.

2021. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
11, ugyanúgy, mint az eldobhatót, csak mosható esetén a szennyest viszed magaddal PUL zsákban, ami vízhatlan, szagzáró.
2021. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Jól sejtem, moahatóval hamarabb lesz szobatiszta a gyerek?

Tudom, tudom meg kell érnie a gyerkőcnek ehhez, és nem lehet általánosítani.

2021. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

13, nem.

Volt felmérés moshatós csoportban is ezzel kapcsolatban, és nem volt szignifikáns különbség. Nem lesznek előbb szobatiszták.

Kivétel, akik EC-vel kombinálják a moshatózást, de heves vita tárgya, hogy a "pelenka nélküliség" megfelel-e a szobatisztaságnak. Szerintem nem. Szerintem az EC csak idomítás és tapasztaltak alapján csúnyán elsülhet visszafelé (pl: ismerős állítja, hogy 1,5 éves kora óta szobatiszta a gyereke, holott elmúlt 2,5 és a mai napig napi szinten bepisil. Mégis mennyivel jobb ez, mint kivárni a 2,5-3-at és ezzel elérni, hogy egyből baleset nélkül legyen szobatiszta?)

2021. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mi az az EC?
2021. aug. 3. 15:39
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
23%
Viszont néha bele lehet esni az elobható pelussal abba a "hibába",hogy a végén már a gyerek azért se akar szobatiszta lenni mert annyira kényelmesek az eldobható pelusom. Valamilyen minimálisan ezért később lesznek szobatiszták a gyerekek. De nem azt mondom hogy sokat késnek vele, de egy picit biztos elnyújtHAT a szobatisztaság folyamatában
2021. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

17, véleményed lehet, de nem támasztják alà tények.

Ami miatt "kitolódott", az az, hogy a többség felismerte, hogy jobb megvárni az idegrendszei érettséget, mert a trenírozás később visszaüt.

Visszatartásos problémák, székrekedées periódusok. Egyébként az EC-s fb. csoport (gyengéd szobatisztaság) igazi aranybánya: a legtöbb trenírozott gyerek még évekig nem stabilan szobatiszta, mindenféle problémáik vannak, de kívülre persze vetítenek, hogy a gyerek (és természetesen ők) milyen ügyes.

2021. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%
30 és 27 évesek a lányaim. Csak mosható pelenkát használtunk, és majdnem mindet használtan kaptuk a családban. Eszembe se jutott, hogy ez ne lenne jó.
2021. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!