Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem passzol a vezetéknévhez a...

Nem passzol a vezetéknévhez a gyerek keresztneve. A szülők mégis azt választják, de miért?

Figyelt kérdés
Ilyen pl: Szabó Szabolcs, Kalauz Klaudia, Pethneházy Annamária Sarolta, Thomka Katalin, Farkas Fruzsina
2010. aug. 28. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl mert nem gondolkodnak tudatosan, csak tetszik nekika keresztnév, és ennyi. nem gondolnak bele abba, mit jelent egy embernek egész életében ezzel a névvel élni, ezt leírni százszor, kimondani anélkü, hogy összeakadna a nyelvük, meg ilyenek.


Engem is toltak már le itt a gyakorikérdéseken, amiért azt mertem javasolni egy anyukának, hogy az S betűre végződő családnévhez ne párosítson S vagy Zs betűvel kezdődő keresztnevet... :-(

2010. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ezek mind semmik. én ismerek egy lányt, úgy hívják, hogy Varga Cintia. már a Cinti is eléggé borzalmas, de szgénynek a monogrammja V.C. ez hogy hangzik már kimodva vagy akárcsak elolvasva is?
2010. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Például mert nem érzik úgy hogy nem passzol. Nem vagyunk egyformák. Hálistennek.
2010. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, én is számítok rá, hogy leszólnak a kérdés miatt...

De tényleg érdekel, miért nem veszik észre sokan, hogy az nem illik oda, akár kedvenc, akár nem.

2010. aug. 28. 22:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Ismerek egy lányt, akit úgy hívnak: Glück Laura. Na, ezt mondd ki nyelvtörés nélkül :=). De van még néhány ilyen: Oláh Ábrahám, Tábory Borbála, stb. Sok szülő nem érzi, vagy nem törődik vele, hogy nem cseng jól a két név együtt. Neki ez a keresztnév tetszik és részéről a dolog el van intézve.
2010. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Thomka Katalin-ezen kívül a többi simán elmegy, nem értem mi a bajod velük. Az, hogy alliterálnak? Van akinek ez teccik... milyen jó, hogy tényleg nem vagyunk egyformák.

Vannak ennél sokkal durvábbak is. Ha a gyereknek nem teccik 18 évesen megváltoztatja.

Ezt inkább azoknak a gyerekeknek felnőtteknek kellene nehezményezniük a szüleik felé, akiknek nem teccik a saját nevük, hogy: DE ANYA_APA MIÉRT??? Nekünk nincs kötünk hozzá.

És a kérdésedre válaszolva: azért mert szivük joga olyan nevet adni a gyereküknek amilyet akarnak.

2010. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Hát azért a Szabó Szabolcs is elég idétlenül hangzik. Még tini koromban volt egy fiúm, akinek Szabó volt a vezetékneve, és hát amilyen kis álmodozó voltam mindig is, már akkor terveztem, hogy mi lesz a gyerekeim neve. Akkor nagyon tetszett a Szabolcs név, de rögtön úgy gondoltam, hogy a Szabó Szabolcs nem hangzik jól, mert majdnem ugyan az a keresztnév, mint a vezetéknév.
2010. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy velem van a baj? Mert nekem a felsoroltak közül max. egyel van bajom, a többi simán elmegy.
2010. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

olyan is van, hogy keresztnév a vezetéktneve és ugyanazt kapta vezetéknévnek. pl Gábor Gábor

emlékszem volt egy srác, valami filmes, mert sok filmnél mondták be a nevét a film után, mikor felsoroljék, hogy rendező, vágó...

2010. aug. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a "Nagy Árpád"-tól vagyok teljesen kész! Már leírtam egy párszor itt, hogy van egy ilyen ismerősöm. Apja, nagyapja is Nagy Árpád, mindkettőt piszkálták a maga idejében (mondd gyorsan egymás után sokszor: Nagy Árpi). Erre képesek voltak a fiúnak is ezt a nevet adni!

Felnőtt ember, de a mai napig vannak olyanok, akiknek ez eszébe jut!

Szerencsétlen, legalább lett volna Nagy .....(akármi) Árpád! Még azzal is jobban járt volna!

Mi kifejezetten figyeltünk arra mindkét gyereknél, hogy például ne olvadjon össze a vezeték- és keresztnév, ne alkosson önálló magyar szót a vezetéknév a keresztnév elejével, nem adtunk alapból gúnyolható keresztnevet,... Persze mindenkit lehet cikizni valamivel, de azért ne segítsünk már az ovis, iskolás társaknak egy rossz névvel, ha nem muszáj!

Ezekre a dolgokra nem mindenki figyel sajnos.

2010. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!