Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerek az anya nevén van...

Ha a gyerek az anya nevén van akkor utazáskor honnan tudják van-e apja vagy mi van?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ilyen-olyan papír kellhet a másik szülőtől, ha csak az egyik utazik külföldre a gyerekkel. Na de, pl. akinek fiktív apja van? Vagy aki az anyja nevét viseli akkor honnan tudják van-e egyáltalán apja aki vállalta, akitől lehetne beleegyezést kérni egyáltalán pl? Meg ha ilyen papírok kellenek még házasoknak is, akkor hogy tudják össze-vissza ellopni a gyereket az elváltak? Egyáltalán honnan tudják elváltak-e? Honnan tudják hogy pl. a másik szülőnek van-e még bármilyen joga?
2021. aug. 9. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Születési anyakönyvi kivonatot vinni kell, plusz a másik szülőtől egy hozzájárulási nyilatkozatot. Neten vannak használható minták.

Ha az egyik szülő lemondott a felügyeleti jogáról, arról van hivatalos papír. Ilyenkor azt kell vinni. Fiktív szülő esetén nem tudom mi az eljárás, kár , hogy ezt az eszement gyakorlatot még nem törölték.

2021. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Az útlevélnél kérik a papírokat. Ha ott van a bírósági végzésen, hogy kizárólagos felügyeleti jogod van, akkor nem kérnek mást és megcsinálják.


Mi nem vagyunk elválva, mégis mindkettőnk beleegyezése kellett az útlevélnél.


Ha már megvan az útlevél és közben elváltok, akkor nem tudom mi a helyzet. Gondolom lehet érvényteleníti az útlevelet vagy jól eldugod. De, ha jól tudom csak 5 évig érvényes.


Eu-n belül meg nem ellenőrzik, tehát úgy tudja az egyik szülő elvinni magával.

2021. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok, csak szùròpròba szerűen kèrik a papìrokat, ès olyan is előfordulhat, hogy az egyik szülő engedèllyel elviszi nyaralni a gyereket, aztan nem hozza vissza.

Mi mindig ìrunk hozzàjàrulò nyilatkozatot, ès a mintàn, amit hasznàlunk, van lejàrati dàtum. Elèg gyakran kèrik el a hatàron anyakönyvivel együtt. Eun belül termèszetesen csak a schengeni hatàron, eu hatàràn eddig mindig.

2021. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez olyan fura, pl. viszi a születési anyakönyvit, ugye fiktív apánál van benne egy kamu apa. És akkor honnan tudják, hogy az kamu? Elvileg adnak ezeknek a nőknek papírt erről a tényről, amit itthon kell mutogatni ügyintézésnél, hogy kamu az apa (amit megint nem értek, mert az egésznek hogy mi értelme van ennek, hogy nincs apa és ahelyett, hogy üresen hagynák, beírnak egy nem is létező személyt, ami miatt papírral kell mászkálni, hogy ez a személy nem létezik.... mert mindenkinek bizonygatni kell, hogy nem nem létező személytől nem kell hozzájárulás... Akkor minek van ilyen? Tényleg eszement.) De pl. ez a papír gondolom magyarul van, nem olyan, mint a születési. Meg se érti senki. Vagy ha lát valami last minute utat a gyerek anyja, akkor vagy nem megy el, vagy össze-vissza szaladgál, hogy ki tud hiteles fordítást csinálni a papírjához két nap alatt?
2021. aug. 9. 17:22
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es amúgy lehet, hogy nem ellenőrzik, de ez nem EU-s szabály és van olyan EU-s ország, ami kifejezetten kijelenti, hogy kell a másik szülő beleegyezése, ha csak egy szülővel utazik a gyerek. Ráadásul nem is csak egy sajtpapír, hanem hivatalosan, hitelesítve, pl. közjegyzőnél. Más kérdés, hogy lehet sose kérik el, de ha igen és nincs, az szívás.
2021. aug. 9. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 ez egy régi szokás. A gyereket védték egy kamu apával, hogy ne legyen "kirekesztett" .
2021. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6# kíváncsi vagyok hány ilyen archaikus baromság van még használatban. Régebben olvasgattam a témáról, a jogi fórumon egy - állítólag - ügyvéd nem értette a hölgy kérdését, hogy hát kizárólagos felügyeleti joga van, mikor ő azt kérdezte, hogy ennek mi értelme, ha neki folyton a gyámhatóságos papírral kell bizonygatni, meg magyarázkodni, hogy az apa képzelt és azért nem kell a hozzájárulása, mert nem létezik... Meg láttam, hogy szokás beírni az anyai nagyapa nevét. Úristen, hát ez még nagyobb hülyeség, ha azt akarják, hogy ne égjen a gyerek, tényleg, írjuk be, hogy apád a nagyapád...
2021. aug. 9. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiktìv apa megjelölès annyira bizarr szokàs. Csodàlkozom, hogy a mai napig meghagytàk. Azt a papìrt, 1x ha lefordìttatja az anya, az elèg 18 èvig.

A hozzàjarulò nyilatkozathoz nem kell közjegyzői ellenjegyzès, a kèzzel ìrottat ( netes minta alapjàn) eddig elfogadtàk angol, francia, magyar ès romàn hatàrőrök is tőlünk. Van olyan ismerősöm, aki simàn ìrt egyet, minta nèlkül, angliàbòl lengyelorszàgba menet.

2021. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van kizàròlagos felügyeleti jogròl papìr, akkor sem ùtlevèl elkèszìtèsèhz,sem a külföldre utazashoz nem kell plusz papìr, hanem azt,( kizàròlagos felügyeleti jogot megàllapìtòt) kell vinni.
2021. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ismeretlen az apa,vagy az apa nem él már vagy spermadonor az apa és az anyanevén van a gyerek születésianyaköynvi kivonat papirok kellenek
2021. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!