Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett miért nem...

Gyerek mellett miért nem tudom úgy megélni a dolgokat ahogy szeretném?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy gyerekkel egy új élet kezdődik és ez így is van. Viszont fáj, hogy szinte már semmire se tekintek úgy ahogy szeretnék.. Gondolok itt arra ha sikeresen vizsgázok, elérek valamit amire egész életemben vágytam vagy meghal egy családtagom.. Valahogy semmit se értékelek igazán, a veszteséget is könnyebben fogadom. Nem tetszik, hogy ennyire megváltoztam, mintha nem lennék önazonos.

Anyukák, ti is tapasztaljátok ezt?



2021. aug. 6. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem.
2021. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem
2021. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem
2021. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy kicsit depis? Én amúgy eleinte éreztem ezt, mert eléggé beszűkült a világom, de most (2 éves a legkisebb) már újra dolgozom és én nagyon élvezem, hogy vannak sikereim.
2021. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2021. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Hogy értékeled ha pl. sikeresen levizsgázol és gyerek előtt hogy értékelted? Ugyanez lenne a kérdésem pl. a halállal kapcsolatban is. Nálam is változott ez, de nem biztos, hogy egyre gondolunk. Én pl. nem sokkal a lányom születése után államvizsgáztam. Örültem persze, hogy megvan a diplomám, de akkor már nem úgy gondoltam rá mint életem egyik nagyon fontos mérföldköve, mert úgy éreztem az, hogy előtte pár hónappal gyerekem született nagyobb mérföldkő az életemben. Mondjuk tanulás terén úgy sosem ugrottam ki a bőrömből, ha összejött valami, de szerintem ez inkább annak tudható be, hogy egyébként mindig könnyen és jól tanultam, sosem kellett különösebben megerőltetnem magam, de míg mások a diplomamunkával pózolgattak meg hatalmas bulit csaptak én szép csendesen ittam otthon egy pohár bort és fogadtam a közeli ismerősök gratulációját aztán ezzel letudtam. A halállal kapcsolatban annyira nem tudok nyilatkozni, mert szerencsére közelebbi rokonaim nem haltak meg, mióta megszületett a lányom, de az utóbbi időben két közeli ismerős halála is megrenditett. Itt inkább az a jellemző, hogy a gyerek miatt nem merek, tudok annyira gyászolni, mert pl. megijeszti ha sírok, már látja rajtam ha rossz kedvem van, olyankor folyton kerdezgeti mi a baj, próbál vigasztalgatni (elég érzékeny gyerek), nyilván nem akarom ennek kitenni. Általában temetésen ha nélküle megyek szokott kiutkozni a szomorúságom. Összességében nem tudom ez mennyire baj, nem érzem rosszabbnak annál, mint mikor csak nyugtatóval tudtam jelen lenni nagyszüleim temetésén.

Szerintem az emberek egyébként folyamatosan változnak, bármilyen élethelyzet vagy csak simán az öregedés is változást hoz az emberben, így nyilván egy gyerek születése is megváltoztathatja az értékrendet. Én pl a fentebb említett dolgokat nem tartom a saját életemben negatívnak, mert közben ott van a mérleg túloldalán -nálam-, hogy pl. egy utazást bármilyen fárasztó is gyerekkel sokkal nagyobb élmény nekem is megélni egy mindenre rácsodálkozó, érdeklődő gyerekkel, mintha mondjik egymagamban utaznék, vagy nagyobb élmény kisállatot tartani es látni, ahogy a gyerekem gondoskodik róla, barátkozik vele. Ezek meg mind olyan dolgok, amik az eddigi dolgaim megélésében plusz jelentenek, így valahogy ezek a dolgok nekem ellensúlyozzák egymást.

2021. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonlóan érzek, de én inkább a pandémiának tudom be az egészet. Nem csak magamon vettem ezt észre, hanem barátokon, ismerősökön is. Hogy is fogalmazzak, el vannak fáradva az emberek, be vannak fásulva. Ami eddig nem volt rájuk jellemző.
2021. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így vagyok vele én is. Befásultam, lelassultam, kiégtem. 3 éves ikrek. Nincs időm semmire, nem tudok semmit megélni, átélni, elmélyülni, értékelni, kicsit mintha felszínes lennék, elmegy mellettem az élet egyéb része. Imádok kirándulni, annyi maradt meg, hogy a gyerekeket lesem és terelgetem. Esküvőn voltunk, ugyanez. Hogy nem láttam a testvéremet amikor igent mond, mert pisilni kellett az egyik gyereknek, ok, lépjünk túl, majd megnézem videón. Régen jól öltöztem, most azt veszem fel, ami nem gyűrött. Egy darabig idegesített, most hidegen hagy. Volt egy nagyon várt beruházásunk, régen repkedtem volna napokig, most ok, megvan, ott lesz, majd használom. Nagyon sok mindent kell könnyebben vennem, különben nem bírom. Ez vmi védekező mechanizmus is nálam.
2021. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen eltolódott a fókuszod. Ez szerintem mindenkivel így van ha anya lesz, csak más-más mértékben. Én pl jobban át tudok dolgok felett lépni mint korábban. Pl hülye a főnököm. Korábban két napig mérgelődtem és beszéltem róla. Most meg kb vállat rátok, hisz ez csak a munkám, nem az életem. Hozzáteszem, hogy amúgy szeretem a munkám.


A megélésről pedig annyi, hogy gyerek mellett már nincs annyi időd a gondolataidra, és ha korábban szerettél hosszan rágni egy gondolatot, vagy megélni egy pillanatot arra kisgyerek mellett egyszerűen nincs idő.

2021. aug. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Igen én is úgy érzem, hogy mióta gyerekem van mellette minden történés eltörpül. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. :)
2021. aug. 7. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!