Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apák, nektek is volt ilyen...

Apák, nektek is volt ilyen pánikotok? Hogyan küzdöttétek le?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom egy nappal azután, hogy megkértem a kezét bevallotta, hogy terhes. Nem terveztük, nem is lehetne lehetséges mivel fogamzásgátlón van.

Folyamatosan pánikolok, nem tudok megnyugodni. Még nem állok készen egy gyerekre. Mi van, ha nem ő (a lány) az igazi? Ha nem vele kellene gyereket csinálnom?

Két év múlva lesz az esküvő, de addig fizetnünk kell apránként, és rengetegbe fog kerülni. Ráadásul két hete munkanélküli lett... Túl nagy teher ez nekem.

Azt mondja nem bírná ki, ha el kéne vetetnie...



2021. aug. 17. 12:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

"Mi van, ha nem ő (a lány) az igazi?"


De ha nem vagy benne biztos, hogy ő az igazi, akkor minek kérted meg a kezét? Azt írtad, hogy a lánykérés UTÁN tudtad meg, hogy terhes.


"Azt mondja nem bírná ki, ha el kéne vetetnie..."

Igen, mert a lelki és a testi következményeit is neki kellene elviselnie egy lehetséges abortusznak. Te meg max. megsimogatnád a buksiját, vinnél sütit a kórházba, és büszke lennél, hogy milyen jó vőlegény vagy. Ő az anyuka, az ő döntése.

2021. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
91%

"nem is lenne lehetséges mivel fogamzásgátlón van"


Kicsit hamarabb ki kellett volna ezt találni és akkor nem fáj a fejed most.

2021. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

1. Mikor kefélted érdekes módon nem voltak pánikszerű aggályaid.


2. A mai világban már úgy dobálják el az emberek a párkapcsolataikat, mint a fosos gatyát. Szóval nyugi, nem fog egész életedben a mellkasodon ülni a csaj. Lelépsz majd, vagy ő. Szépen elváltok, nyögöd a gyerektartást és kuporogsz egy lepukkant albérletben, amíg el nem visz a májzsugor.

2021. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyzés és munkahely elvesztés másnapján, gyógyszer mellett, csodával határos módon teherbe esett?


Tudjuk, hogy még a feltételezés is sértő, de én gyanakodnék...

2021. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Hm.

Szerencsére nálunk azért nem így érkezett a baba.


Biztos vagy abban, hogy a párod jóhiszeműen, legjobb tudása szerint védekezett?


Nos, az esküvőtök biztos kicsit másmilyen lesz. Csodálkozom, miért kell erre 2 évet készülni. Most egyelőre más lesz a prioritás: a gyerek számára szükséges dolgokat kell beszerezni.

Alapelv: használtan rengeteg dolgot tizedáron meg lehet venni. Rokonságon belül sok dolgot szívesen adnak (kölcsön vagy végleg). Ezzel élni kell. Kismamáknak itt sokszor elgurul a gyógyszerük és több százezres babakocsit akarnak, meg hasonló dolgokat. Ha a te párod ilyet akarna, nyugodtan állítsd le: jelen helyzetben erre nem telik, úgyhogy ha ő más forrásból (pl. szülei pénzéből) nem tud venni, akkor vegye szerényebbre az igényeit. Sajnos, egyebek mellett az ilyen döntésekkor is kiderülhet, hogy vele nem tudsz együtt élni, annyira más a gondolkodásotok.

A fő dolog: legyetek rugalmasak. Az életetek másképp fordult, mint ahogy terveztétek. Ezt el kell fogadni, és ebből kihozni, amit tudtok. És nem szabad siratni azt, amit másképp szerettetek volna megcsinálni, megélni. Lehetséges, hogy az esküvőtök is sokkal szerényebb lesz. Lehet, hogy pár hónap múlva szűk körben, szerényen megtartjátok a támogatások miatt. Ezt mind el kell fogadni, és tudni kell így is örülni neki.

Ha nem tudtok együtt élni, az sem a világ csodája, sajnos minden második házasság így végződik (ti meg még össze sem vagytok házasodva). Ez esetben ha párodnál marad a gyerek, neked gyerektartást kell fizetned, ami a későbbi egzisztenciádat befolyásolni fogja. Viszont, ha nem nagyon durva ellenségeskedés közepette váltok el, és szépen tartod a kapcsolatot a kisgyerekeddel, akkor ő még így is sok örömet fog hozni az életedbe. Ha meg kisebb-nagyobb nézeteltérések után, de együtt maradtok, akkor meg pláne sok örömet fog adni a kisbaba neked.

2021. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
100%
Miota vagytok egyutt es hany evesek? Minek kellett az eljegyzes es az eskuvo betervezese, ha ennyire nem vagy biztos benne es nem is futja ra? Es meg ezer masik kerdes.
2021. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Jogos a gyanúd, de láttam a terhességi tesztet :(
2021. aug. 17. 12:37
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Na most ezt én sem értem. Megkéred vkinek a kezét, de nem vagy benne biztos hogy vele akarsz családot? Miert 2 év múlva akartok esküvőt?

Engem is érdekelne hány évesek vagytok és hogy együtt éltek-e egyáltalán.

Nyílván most a gyerek lesz az első és minden más háttérbe kerül. Ha pedig a szülésig nem sikerül neki munkát találnia érdemes lenne utánajarni, hogy érdemes alakítani a munkanélkülit és egyebet, hogy ne csak gyest hanem csedet és gyedet is kapjon.

2021. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Mi is 2 évvel később esküdtünk eljegyzés után, mert saját pénzből finanszíroztuk a lagzit, és havonta gyűjtögettünk rá.

Egyébként: hogyan kérhetted meg a kezét, ha ilyen kétségeid vannak kettőtökkel kapcsolatban? Ez hihetetlen... Csak azért kérted meg, hogy haladjatok, és kényelmes volt, amíg volt munkája, hogy van valakid?!

És a fogamzásgátló mellett is lehetséges teherbe esni - felszívódási zavar, hányás, hasmenés, kimaradt tabi, túl alacsony az adott tabi hormonszintje a lány szervezetének (nekem 1,5 év után az egyik fogamzásgátlóhoz hozzászokott a szervezetem, és cserélni kellett, mert már nem volt elég), antibiotikum szedése is mind-mind lehetővé teszi a teherbeesést tablettával is.

Azt megértem, hogy te nem tudod elképzelni, de egy nőnek komoly lelki teher lehet az abortusz, nem beszélve, hogy (bár kis eséllyel) a későbbi gyerekvállalásra hatással lehet...

2021. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

#7: Nem az a gyanús, valóban terhes-e, de hát pozitív tesztet is lehet venni... Inkább, hogy véletlenül pont most, pont így, védekezés mellett


#4

2021. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!