Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz szükséges egy...

Mennyi pénz szükséges egy hónapban, hogy egy normális színvonalon el tudj tartani 3 vagy 4 gyereket?

Figyelt kérdés
2021. aug. 23. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Persze.. rögtön 3 millió nem?

Meg a 2 felnőtt akkor kell 5 guriga.

Hol a fszomba élnek ezek az emberek nem tudom.

Van rá komoly összegem hogy én leszek a legjobban lepontozva de ippen leszrom ;-)

2021. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó


Eleve ha mondjuk apa keres nettó 300-at arra rá jön majdnem 100 adokedvezmeny.

Emellett mondjuk anya kap max GYED-t ami 175 ezer Ft + mondjuk 1 Gyest ami 25 és 3*12 ezer csp (vagy nemtudom mennyi több gyerek esetén)


Ez alapból már akkor 635 ezer Ft.


Ha meg mondjuk anya is dolgozik akkor elég hamar elérhető egy 700-800 ezres összjövedelem.

2021. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%

#11 Nem írt itt senki 3 milliót. A kérdező összjövedelmet kérdezett, tehát az általam felvázolt 1 millió forint egy 5 fős család ellátására kellene, hogy alap legyen.


Gyereket vállalni rohadt drága dolog.


És én azt látom, hogy az adókedvezményben, meg az ilyen-olyan juttatásokat elegendőnek gondolják sokan, pedig ezek csak mézesmadzagok.


A gyerek nem kisgyermekkorában kerül sokba, a pelenka+popsitörlő lófitty ahhoz képest, amibe majd iskoláskorában kerül.

Ha meg fejlesztésre szorul, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni, nem kell itt komoly problémára gondolni, elég, ha van egy enyhe figyelemzavara, vagy logopédiai gond.

Egy fejlesztő óra (60 perc) 6-7 ezernél kezdődik. És általában heti kettő kell belőlük eredmény elérésére.


És amire sokan nem gondolnak gyerekvállalás előtt, azok a szünetek. Óvodában még csak 5 hét nyáron, de suliban ez már 16 hét évente.


És ha nincs bármikor ugrasztható, és gyermekvigyázásra hajlandó nagyszülő, akkor bizony napközis táborokba kell, hogy menjen a gyerek, ami idén 35 ezer/héttől kezdődött. Egyes önkormányzatok, iskolák szerveznek kedvezményes, esetenként ingyenes táborokat, de ez nem mindenhol elérhető. Nekünk így ezen a nyáron 6 hét táborban volt, ebből 2 hét volt ingyenes, a másik 4 hét 80 ezer forint volt.


Nem beszélve a betegségekről, a gyermekápolási táppénz egyrészt évente maximalizálva van napokban, és csak 50 %-a a fizunak.


Kell az az 1 millió egy 5 fős családnak.

2021. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
32%
Én is azt mondom 5-6 fős családnak 1 milló, 1 millió 2 ezer kell(ene) ahhoz, hogy normálisnak mondható legyen, bár szerintem még ez az összeg is annyi csak,hogy meg kell fontolni mit hova tegyen az ember. Értem azt is benne,hogy félre tenni, biztosítás legyen stb.
2021. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!