Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Apának megmaradhat a régi...

Egy Apának megmaradhat a régi életéböl valami ha gyereke születik?

Figyelt kérdés

En es a parom most tervezunk gyereket es bar naggyon szeretem ot es szeretnek tole gyereket is, viszont a mostani eletemet is szeretem. Nagyon rendmanias vagyok. Szeretem a csendet es a harmoniat. Vannak szokasaim amikbol nem szeretnek lejjebb adni. Szeretek aludni es estenkent nyugtato videokra alszom el.

Neha csak gyonyorkodom a magamkoruli dolgokban.

Szeretem a kitakaritott, hangulatvilagitott szobamat.

Szeretek netezni es zenet szerkeszteni a gepemen.

Szoval szeretnek gyereket de ebbol az eletvitelembol, szokasaimbol meg tudok majd tartani vagy menteni valamit?

Vagy legyek erelyes es legyen ez egy kikotesem a gyerekemmel szemben, hogy Apanak kell egy nyugalom sziget ahol neha visszavonul es magaval foglalkozik? 33F


2021. aug. 26. 00:22
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Nagyjabol ezekre a valaszokra szamitottam. Bar jol leteremtettek paran :D

Igen igazatok van es nem erzem magam tul onzonek. Szeretem a parom es o nagyon szeretne babat es en nem szeretnem ezt elvenni tole. Mindenkepp tole szeretnek gyereket bar mondtam neki, hogy benne vagyok de szivem szerint meg varnek vele 1,2 evet. Meg friss a kapcsolatunk es meg szeretnem ot is felfedezni, kozosen jonni menni, egymassal foglalkozni.

Vagyom arra, hogy csak kettesben legyunk es nekem is megvannak a rigojaim. Szeretrm a rendet ha mindennek meg van a helye. Mindenben uj helyet kene teremteni a picinek amit meg fogalmam sincs, hogy csinalnank. Szeretem a parom es hajlando vagyok a csaladomert valtoztatni a dolgaimon, de az alaptermeszetrmrt es a szokasaimat mindenkepp tovabb fogom vinni, mert az en eletemet szinte ezek a dolgok toltik be. Szeretem a rendet.

Mar az idegesit ha valami fuszerbol ketto van kibontva vagy nincs a tartojaban.

Igen meg en is azt erzem kicsit eretlen vagyok ehhez de az en eletem sem volt konnyu idaig.

Most szeretnem elvezni azt amit megteremtettem magamnak.

Tudom most onzonek tunok de inkabb lelki nyugalomra vagyom.

2021. aug. 26. 14:08
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Az amit érzel teljesen normális, ha úgy érzed várni szeretnél még, akkor várj.

A gyerekvállalás semmiképp se erőszak legyen, hanem közös döntés.

Ha a párod most akar, beszélj vele, mond el neki ugyanezt amit itt leírtál. Ha normális megérti, én legalábbis megértettem és türelmesen vártam-kitartottam a párom mellett, és bár nem 1-2 év, hanem 5 év lett végül, de egyrészt nagyon tartalmas 5 év volt, mi is utazgattunk, karriert építettünk, személyiséget fejlesztettük, másrészt ennél tökéletesebb apja nem is lehetne a gyereknek, és erre megérte nekem várni.


Lényeg a lényeg, csak azért ne csinálj gyereket, mert a másik azt akarja, te akard a gyereket és csak akkor csináld. Ha most nem akarod, akkor várj, és ha késznek érzed magad, vágj bele.

2021. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
52%
21-es Mennyire friss ez a kapcsolat, mióta éltek együtt?
2021. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, de tuti, hogy amiket leìrtàl el kell engedned. Csend ès alvàs🤣😭

Amit meg tudsz tartani a gyerek előtti èletedből az a munkàd.

2021. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket mondjad el Neki, így ahogy leírtad! Tisztázzátok minél előbb, ne húzzátok egymás idejét. Csak miatta ne akarj gyereket,magad miatt akarj!
2021. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjem így állt volna hozzá, nem szültem volna még gyereket neki. Beszélj a pároddal, hogy mit szeretnétek. Szerintem te még nem vagy kész arra, hogy apa legyél, és ezt bántás nélkül mondom. Egy baba, ha szerencsétek van, és egy kisangyal, jó alvó, jó evő, nem hasfájós, stb (ami ritka), akkor is mindent felforgat. A párodnak pedig kelleni fog a segítség, ami miatt az esti nyugalmad nem lesz a régi. Normál esetben ez nem áldozat, hanem szívesen vállalt kötelezettség. Amíg ennek a gondolata is elborzaszt, addig jobb, ha halogatjátok a gyermekvállalást.
2021. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
83%
Étel rendelés, robot porszívó, mosogatógép és szárítógép mellett sincs rend… sőt! A ma reggel kimosott gyerek ruhák még itt vannak a kosárba az ágyon, az ebédem még nem ettem meg… ezek után ha apuka hazajönne és közölné hogy neki zen kell, ha lenne erőm simán megverném… pedig a mi kisfiunk tényleg egy nyugodt gyerek, de épp jön a foga és nála ez azzal jár, hogy matrica üzemmódban egész nap rajtam üvölt/alszik felváltva… csak hogy ötleted legyen, pedig én aztán tényleg rend mániás voltam a kicsi előtt, még terhesen is négykézláb súroltam a járólapot mert nem tetszett, ahogy kinézett… ha tetszik a folyamat ahogy megcsinálod a gyereket, akkor a többi részét is le kell nyelni! Vagy csak húzz gumit és nem fog meglepetés érni…
2021. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
✌️ sztem vegyél egy cserepes virágot és egy új hangkartyat 🤭
2021. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
37%
Hogyha el tudsz vonulni egy hangszigetelt “man cave”-be, és ezt a feleséged hosszútávon eltűri, akkor megoldható.
2021. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

A 21-es válaszodból kiindulva elképzelhető, hogy kicsit nagyon OCD-s vagy, és nincs is ezzel semmi gond. Csak lehet, hogy egy gyerek mellett tovább erősödnének a rendrakással kapcsolatos “kényszereid” (nem bántásnak szánom), amik erős pszichés nyomást róhatnak rád. Ugyanakkor, ha felül tudsz kerekedni ezen, legfeljebb te leszel a takarítósabb fél a kapcsolatban, amivel még jót is tennél a párodnak, hogy ezeket a feladatokat levennéd a válláról.

El tudom képzelni, hogy az idő előrehaladtával csak tovább fognak erősödni ezek az érzéseid, hogy rendre és nyugalomra vágysz, de addig is, ha most nem érzed készen magad, akkor mindenképp várj, és add is a párod tudtára, hogy még várni szeretnél pár évet. Ha annyira friss a kapcsolatotok, nem lehet, hogy ő is még várna picit? Mit mondott?

2021. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!