Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindkettő gyerek vagy egyik...

Mindkettő gyerek vagy egyik sem? Vagy menjen a nagyobbik gyerek?Focizni akarnak, de az anyagi keretünk csak egy gyereket engedne meg?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van. Most vettünk kocsit, házat, hitelt törlesztünk.

Mindketten szeretnek focizni, viszont a nagy az nagyon tehetséges. Youtube-ról nézi a trükköket. A kicsi se botlábú, de ő még csak 4 éves, passzolgatáson és pár hátrahúzós cselen kivül nem tud mást, de ő is ügyes.


A városban van egy foci és futsal egyesület. Igen ám, de annyit kellene fizetni havonta, hogy 2 gyerek sportolását jelenleg nem bírnánk. Környező települések azért nem jöhetnek szóba, mert nekem nincs jogsim (szemem miatt), és a busz ritkán jön. Én meg 8 óra munka után biztos nem fogok se a 35 fok melegbe, se a -2 fokba ott fagyoskodni a buszmegállóba.


Nem tudom, hogy mit tegyek. A kicsi is akar menni, a nagy is. Ha a kicsi nem mehetne, rosszul esne neki. Ha a nagy emiatt nem mehetne, akkor vele szemben nem lenne fair.


2021. aug. 27. 16:37
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Másik sport nem hiszem, hogy szóba jöhetne, mert mindketten a focit imádják.


Ami van még itt, az kézilabda (8 éves kortól), atlétika, kosár.

2021. aug. 27. 16:39
 2/39 anonim ***** válasza:
75%
Hat inkabb kisporolnam, hogy mindkettő mehessen...még ilyen kérdést...
2021. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%

Hát egy darabig a kisebbik fiúval még meg tudjátok etetni azt, hogy azért nem mehet, mert csak 6 éves kortól lehet menni. Aztán meg majd lesz valahogy.

Nagyon nehéz, egy anya szíve ilyenkor megszakad, hogyha választani kell két gyermeke közül, de te is tudod, hogy most ezt meg kell hoznod. A nagyobbik gyerekedet kell beíratnod.

2021. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%

Amikor második és harmadik gyereket csináltatok, akkor nem gondoltátok, hogy lesznek ilyen fizetős igények?!

Nálam Nem lenne olyan, hogy csak az egyik megy.

2021. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
40%
De ha ki tudná spórolni a kérdező, akkor kispórolná. Valószínűleg nem 5 000 forintos tagsági díjról van szó, hanem többről.
2021. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
40%

"Amikor második és harmadik gyereket csináltatok, akkor nem gondoltátok, hogy lesznek ilyen fizetős igények?!"


És te mindent olyan halál pontosan megterveztél a gyerekek előtt? Most vettek házat, kocsit. Igen, gondolták, hogy lesznek kiadások, de nem tudhatták mindig mindenről, hogy mekkorák. Unokatesóm a gyerekét balettra iratta be, havi 23 000 forint. Plusz utiköltség, költőpénz, benzin, nevezési díj.

2021. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
75%
Megterveztem igen, hogy egy lesz és több nem. Mert egy gyerek ilyen kiadásait még egyedül is tudnám finanszírozni, ha egyedül maradnék. Szerintem elég tudatos voltam, sorry.
2021. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
31%
Nincs ösztöndíjra, tehetséggondozásra lehetőség? Ha a nagy tehetséges... Tök ingyen, egy kis időbefektetessel megérné írni a klubnak, önkormányzatnak, alapítványoknak, hogy van-e valamilyen lehetőség a nagy támogatására? Sportösztöndíj, szponzor... Edzővel is beszélj. Ha a nagy kapna támogatást, a kicsit tudjátok fizetni. A sportban, főleg fociban sok pénz van!
2021. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
38%
Mennyi idő szerint idősebbik gyermeked? Nem tudnád vele megbeszélni, hogy (persze csak ha megoldható lenne) spóroltok, barátokkal focizni, gyakoroljon, és x idő múlva mehetnek?
2021. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk U13-ig focinál és kézinél úgy volt, hogyha egy családból több gyerek is annál az egyesületnél volt, akkor nem 2 gyerekre fizettél, hanem a két gyerekre fizettél 70%-ot. Tehát ha 15 000-ret kellett fizetni, akkor 2 gyerekre nem 30 000-ret, hanem csak 21 000-ret perkáltál. Érdeklődj, hogy nem lehetne-e ilyet.
2021. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!