Mitévők legyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 30 hetes kismama vagyok. Viszont anyagi gondjaink vannak. Házfelújításban vagyunk és nem kevés váratlan kiadásunk lett sajnos. Még nem tudtunk venni semmit a babának mert sajnos nincs rá pénzünk. Táppénzt nagyon keveset kapok. Férjem sem kap valami sok fizetést (128.000) a Rezsit kifizetjük és szinte semmink nem marad. Szerintetek mit kellene tennünk? Nem szidást, segítséget szeretnék kérni. Köszönöm



2021. aug. 27. 17:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%
Melyik megyében éltek?
2021. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%

A #20-as nagyon szépen összefoglalta.


Itt bizony van egy adag felelőtlenség is. Azt a részét még megtudom érteni, hogy váratlan kiadás keletkezett. Ez bármikor előforulhat.


A baj a következetlenség hibája. Már rég el kelett volna kezdeni begyűjteni a dolgokat.


Amint kiderült, hogy baba jön, az apának azonnal egy jobban fizető állás után kelett volna néznie, esetleg második munkát vállalnia.

Törekedni arra, hogy itt bizony egy baba lesz, aki nem fogja megérteni, hogy nincs.


Ismerős körömben volt olyan apuka aki külföldre ment dolgozni. Csak azért, hogy egyenesve jöjjön a család.


Még mindig az a javaslatom, hogy az apuka azonnal kezdjen valamit magával, azonnal kezdjetek el használt olcsó dolgokat beszerezni. Talán még nem késő. Aztán amikor meglesz a baba, ott lesz az adó kedvezmény is. Ha nem vagytok házasok, házasodjatok meg. Persze nem fényüzően. Ekkor jár a friss házasok kedvezménye 1 évig ha jól tudom. Ha házasok vagytok, akkor ez kilőve.

A kérdező az anya is vállalhat majd be munkákat. Takarítás, bármi, és ha sikerül összeszedni magatokat, legyen egy havi összeg, ami a képzeletbeli nincs perselybe vándorol. 5-10-20 ezer mikor mennyit tudtok félre tenni. Tehát legyen egy alap ami veszély esetére van.

#éljünkamának #azhát alapelv soha nem vezetett jóra.


Ötletekkel tudtam segíteni, remélem sikerül egyenesbe jönnötök.

2021. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
45%
A védőnő és az önkormányzat segítségét kérd!
2021. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%
Elképzelni nem tudom, hogy lehet 128netto a férj fizetése, hiszen a minimálbér nettóba is több ennél a családi adókedvezménnyel. Az egyetlen ötletem az, hogy apuka nem most lesz eloszor apuka és tartásdíjat fizet egy másik gyerekre. Vagy hitelt tiltanak le tőle.
2021. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen mindegy miért keresnek annyit amennyit…

Írd meg kérdező melyik megyében laktok és lennénk páran akik segítenénk. Én pl újszülöttre való pelenkával és 56-68ig ruhával. Kaptunk ismerősöktől kérés nélkül rengeteget, szívesen adok belőle, én meg tudom venni.

2021. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha a közelemben laksz, én is szívesen adok neked ezt azt, maradt pelenkánk, meg egy csomó ruha (egyik másik konkrétan 1-2x, vagy egyszer sem volt a babánkon), amúgy is úgy gondoltam, hogy eljótékonykodom, a pelenka már bontott, azt úgy nyilván eladni nem lehet, de kidobni sem akarom.

És, amit előttem is írtak: olvass utána a szoptatásnak. Azt gondolnád, hogy ebbe nincs semmi ördöngösség, viszont nem véletlenül van az, hogy a nők kevesebb mint felének sikerül végül fél éves korig szoptatni a babájukat, pedig egy friss kutatás szerint legalább a 90 %-uk képes lenne rá. Egyszerűen annyira sok a rossz tanács, a kiöregedett, szocializmusban tanult szakemberek, akik még mindig ott tartanak, hogy 3 óránként 20 perc, azt csodálkozunk, ha a 6. hét végére átszokik a baba a tápszerre. Ilyesmiknek ne dőlj be. Tény és való, a szoptatás nem annyira 21. század-kompatibilis, sok időt vesz igénybe, nem minden baba eszik rögtön szintidőre. Ezt el kell fogadni. De, ha ügyes vagy és kitartó, akkor rengeteget tudsz spórolni, hiszen nem kell tápszerre költened, plusz nyilván az anyatejnél nincs jobb alternatíva, maga a tápszer is alapvetően egy szükséges rossz (nehogy megsértődjön az, aki tápszerezi a babáját, semmi olyasmire nem gondolok, hogy az rossz ember, de nyilvánvalóan nem olyan jó, mint az anyatej, gondolom ebben megegyezhetünk).

2021. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!