Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem várt baba a láthatáron,...

Nem várt baba a láthatáron, mitévők legyünk?!

Figyelt kérdés
22/L vagyok és párommal mindketten egyetemre járunk, együtt lakunk egy albérletben, melyet gyakorlatilag az édesapja finanszíroz, a többi kiadást a párom fizetése fedezi (ami nem túl sok...). Az én szüleim azóta nem nyújtanak anyagi támogatást, mióta egy albérletbe költöztünk, én is dolgoztam suli mellett, de nem nagyon volt összeegyeztethető a sok órámmal, meg vizsgákkal, most nincs munkám sem... így éppen mindig nullásra kihoztuk a költségeket, most úgy néz ki, hogy december végével semmilyen tartozásunk nem lesz, viszont nekünk is alig elég a pénz, nem tudjuk hogyan tudnánk eltartani egy babát. Egyrészt nincsen saját lakásunk, albérletben lakunk, ami havi 60.000 (rezsivel) körül jön ki és nincsen semmi félretett pénzünk, orvost fogadni, meg dokihoz járni, vitaminokat szedni, még egészségesebben táplálkozni, megfelelő ruhákat hordani, sajnos alapból nincs meg a keret, így folyamatos görcsben vagyunk, hogy mitévők legyünk (autónk van). Nem hiszem, hogy lenne szívem örökbe adni a picurt, viszont az abortusz egészségügyi következményeitől is nagyon félek, nem beszélve a lelki oldaláról. Július végén várható a baba és addig nem tudjuk, hogy mibe kezdjünk bele, hogyan jussunk egy lakáshoz, egyenlőre még szüleimmel sem osztottam meg a hírt, biztosan nagyon kiakadnak majd és kapok majd hideg és meleg vizet, hogy miért nem védekeztünk jobban stb...erre van most a legkevésbé szükségünk...ha van valakinek valamilyen építő kritikája, segítő szava, esetleg ötlete, hogy mégis megtarthassuk a babát és ne a legnagyobb szegénységbe, azt nagyon megköszönöm...

2013. nov. 25. 16:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%

Bocsi, de nem bírom ki, mert nagyon felháborít az ilyen felelőtlenség: Ti tényleg diplomás emberek lesztek? Ilyenek Magyarország értelmiségei?


Én nem pátyolgatom a lelked, mert nem érdemled meg. Vannak, akiknek egészségügyi okok miatt kell elvetetniük a gyermeküket és beleroppannak lelkileg, pedig nem voltak felelőtlenek, nem a semmire hazárdíroztak.


De tessék, itt egy ötlet: Passzív félév/év, és húzz el dolgozni, ne az apósodon élősködj. A párod szintúgy. Egyből könnyebb lesz kicsit.

2013. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
31%

"Nem hiszem, hogy lenne szívem örökbe adni a picurt, viszont az abortusz egészségügyi következményeitől is nagyon félek, nem beszélve a lelki oldaláról"


Mert ahhoz lesz szíved, hogy végignézd, ahogy a gyereked éppcsak nem éhezik, de azonkívül semmit(!) nem tudtok neki nyújtani? Életrehívnál egy nyomorgásra született kis ártatlant, csak mert te félsz a bűntudattól?

2013. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
27%

Késő bánat!!

Megfelelően kellett volna védekezni!

2013. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Előre írtam, hogy nincsen szükségem ilyen lehúzó véleményre...tisztában vagyok azzal, hogy felelőtlenség, és így alakult...az hogy passzív félév az természetes, de inkább kedvezményezett tanrend, és ez már másoddiplomám, szóval be lehet fogni...így alakult, és igen, annyira buta én sem vagyok, hogy a pénzért dolgozni kell...az élősködésről annyit, hogy nem kértünk pénzt párom édesapjától, ő ezzel tud bennünket támogatni, szüleim egy másik világ...kérem még egyszer azt aki commentet ír, hogy csak építő jelleggel kérlek...eléggé szarul vagyok így is...nem kell kioktatni, ha már így alakult, néhány jó tanácsra, kis biztatásra van szükésgünk...
2013. nov. 25. 16:19
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Beszélj a szüleiddel.

Ki fognak akadni, de aztán melléd állnak.

És a 2 család ha összefog akkor még jó is kisülhet ebből.


Próbáld kívülről nézni a szituációt.

Mit mondanál egy barátnődnek hasonló helyzetben?

2013. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

Az első válaszolónak igaza van nagy vonalakban, de nagyon bunkó módon tálalta a véleményét.


Az anyagiakon túl elég sok kérdés felmerül a gyermekvállalás előtt: Mióta vagytok együtt? Milyen a kapcsolatotok? Mit tanultok és milyen lehetőségeitek lesznek a diploma után...?

A párod szüneteltesse a tanulmányait és menjen el dolgozni, esetleg te is vállalhatsz valami könnyű munkát 4 esetleg 6 órás műszakban a terhességed elején.


Ami pedig a terhesgondozást illeti: nem muszáj magánorvoshoz járni, az állami szférában is ki lehet fogni normális orvosokat. A drága terhesvitaminok is helyettesíthetőek egészséges táplálkozással (a zöldségek, gyümölcsök nem olyan drágák azért), gyógyszertárban elég folsavat venned, hiszen ez fontos a magzat számára.

Ha nagyon megszorultok, eladhatjátok az autótokat is, hiszen ez nem létszükséglet.


Hirtelen ennyi jutott eszembe arra az esetre ha megtartjátok a kisbabát.

2013. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a válaszodat és a pozitív megfogalmazást is! Egyébként 4 éve vagyunk már együtt és jó a kapcsolatunk is, egyedül a pénz ami a legnagyobb probléma...
2013. nov. 25. 16:31
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy kisbaba tényleg nem olcsó mulatság, de sok módja van a spórolásnak, ha tényleg úgy döntötök, hogy megtartjátok, akkor lesz jópár hónapotok az előkészületekre, havonta megvásárolni 1-1 tételt már nem lesz annyira mellbevágó, mintha egyszerre kellene mindent beszerezni.


Ha nem zárkóztok el a használt dolgoktól, akkor szinte "fillérekért" lehet kiságyat, kisruhákat, babakocsit vásárolni, érdemes szétnézni az aukciós oldalakon, bababörzéken, közösségi oldalak babamama csoportjaiban.


Pelenkából, popsitörlőből nem muszáj a legdrágábbat megvenni, egyes üzletláncok sajátmárkás termékei is nagyon jó minőséget nyújtanak kedvező áron. Azért pont ezt a két tételt írom, mert ezek az első hónapokban elég gyorsan fogynak, tehát sok kell belőlük, de sok hasonló dolognak van olcsóbb alternatívája.


A párod egyébként hogy áll hozzá a témához?

2013. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%

kedves Kérdező!

Én kérek elnézést a sok bunkó nő miatt akik csak leszólni tudják az embert,ne törődj velük,valószínűleg frusztráltak,direkt belerúgnak a másikba,mert nekik rossz mondjuk a sok fogamzásgátló tabletta miatt nem tudnak teherbe esni,vagy mert 35 év felett próbálkoznak, mást hibáztatnak,de tulajdonképpen Ők döntötték el,hogy szedni fogják,vagy,hogy tologatják a gyerekvállalást,nem egy ilyen esetről hallottam.Igen szomorú ha valakinek nem jön össze a baba,de azért nem kell rögtön letámadni akinek akkor összejön ha nem tervezi.

A legfontosabb,hogy ketten megbeszéljétek a lehetőségeket majd a szüleitek is megtudják,jól átbeszélni,esetleg újra dolgoznia suli mellett,majd utána levelezőn folytatni vagy egyéni tanrenddel.Igen egy baba nem olcsó de nem is olyan drága,hogy ne lehessen megoldani ha igazán akarjátok.Tapasztalatból beszélek,én 20 éves voltam mikor ugyanezzel találtam szembe magam,mi dolgoztunk a suli mellett,szerencsére volt rá lehetőség, és a szülők is a kezdeti ijedtség után nagyon segítőkészek voltak.Egyéni tanrenddel fejeztük be az iskolát,párom még egy szakmát is csinált,mi is albérletbe laktunk aztán,pedig apukámnak van egy lakása amit nem használt,és azt raktuk rendbe,fiunk 1,5 évesen bölcsibe ment én gyakorlatra majd dolgozni.nem volt egyszerű,de megoldható volt,fiunk semmiben sem szenved hiányt,ma már mindkettőnknek jó állása van,azóta teljesen felújítottuk a házat,és vettünk egy autót,igaz néhány éveset de nem ez a lényeg.

Beszéljétek át a dolgot,és ne az itt válaszoló rosszindulatú,károgó emberekre hallgass,nem rájuk tartozik a dolog hanem rátok és a családotokra.Igen én-is kaptam hideget-meleget,de hát ha az ember szexuális életet él akkor benne van a pakliban a terhesség hiába védekezik.

2013. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot...végül is nem zárkózunk el a használt dolgoktól, szeretek kézműveskedni, bármit ki tudok csinosítani! Párom szeretné megtartani a babát, és ma is túlórázik, egyébként tanítunk angolt is (kiegészítő bevételként)...próbálunk minden lehetőséget latba vetni és mindent megtenni azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki a pénzügyekből...valószínűleg megtartjuk a babát!
2013. nov. 25. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!