Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fejik le a tejüket és...

Miért fejik le a tejüket és teszik bele üvegbe/flakonba és rakják be a hűtőbe? Van külön tej melegítő gép, az is minek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Millió oka lehet. Talán a baba lusta vagy gyenge, és nem bírja szívni a cicit. Nem hiszem, hogy valaki szórakozásból feji az emlőit és pancsol a tej hűtésével/melegítésével.
2021. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha több a tej, mint amennyit a baba megeszik, azt le kell fejni. Volt mikor tűkön ültem, hogy ébredjen a babám és egyen, mert szétfeszített már teljesen. Sokszor volt felesleg, azok a fagyasztóba mentek, hátha kell majd. Végülis nem volt hiány, hogy kellett volna.

Hűtőben 24 órát tárolható az anyatej, fagyasztóban tovább, végszükség esetén jól jöhet, vagy ha anyukának valami dolga van, ahova a baba nem mehet (ügyintézés, temetés, akármi), akkor meg tudja etetni az, aki a babára vigyáz.

2021. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért,mert eleinte több tej termelődik mint kellene,később pedig lehet,hogy kevesebb van ,mint kellene.Lefagyasztva pedig 6hónapig tárolható,és bármikor felhasználható.Vagy ha esetleg valamiért az édesanyának tovább távol kell lennie a babáról, akkor is bárki más meg tudja etetni a babát.Vagy még 1000 oka lehet.
2021. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmnek második gyermekénél napi 1- 1.5 L tej feleslege volt azonfelül, hogy a sajátja jól lakot..

Na most képzeld el.. És így is 5x kapott mellgyulladást fél év alatt. Nem győzte hordani a NIC meg a PIC-re

2021. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Hozzátáplálásnál fel szokták használni főzelékek készítéséhez.
2021. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A második babánál jó sok tejem volt, az első tápszeres volt. A kicsinél sokat pakoltam a fagyasztóba, nehogy úgy legyen, mint a naggyal, és legyen mihez nyúlnom. Persze nem kellett, de sokszor jól jött, ha dolgom volt, és a férjemmel volt a pici. Két hónapos korától úszni is eljártam, azokon a napokon fixen apa adta az esti tejet.

Mivel ezen felül is volt felesleg, és nekem nem volt nagy fáradság a fejés, utána az anyatejgyűjtő állomásnak is adtam le tejet.

2021. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre jártam baba mellett és néha éjszaka aludtam volna 8 órát egyben, hát ezért. Az apja is oda tudja adni neki és kapok levegőt. Évekig szoptattam, urambocsá' volt néhány szünnapom közben.
2021. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sajnos az első két hétben nem tudtunk együtt lenni a babával egészségügyi okok miatt, így üvegből kapott az első pillanattól enni. Ha megfeszülök se hajlandó másból enni, inkább ne eszik egész nap… Nekem mondjuk macera, fejni, tárolni, melegíteni, sterilizálni, mosni mindent, de ez van. A pici egészséges, nekem meg van tejem így ha üvegből is, de legalább anyatejet kap.
2021. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én fejtem kezdetektől fogva, mert volt több olyan alkalom, amikor nem tudtam megszoptatni és emiatt kapott üvegből. Most fél éves, már hozzátáplálunk, de kezdek dolgozni részmunkaidőben, akkor is jó, ha véletlenül nem úgy érnék haza.
2021. szept. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!