Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után másfél évvel...

Szülés után másfél évvel lehet újra lóra ülni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2010. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy a teljes regenerálódáshoz 1 év kell... az ismerőseim közül elég sok lovas van, ők már néhány hónappal szülés után lovagoltak... Minden rendben van velük, azóta már egyik-másik újra szült vagy babát vár. Érezni fogod szerintem, ha nem jó, nem esik jól a lovaglás. Ki kell próbálni, hisz nem vagyunk egyformák.
2010. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. aug. 30. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év? Basszus....az rengerteg. Én úgy tervezem max. néhány hónap.De majd meglátjuk.... Szerintem érzi azt az ember. Ha már nem fáj odalent, nyugodtan lovagolhatsz sokkal korábban is. Terhesség alatt is csak a magzat miatt nem ajánlott (mondjuk az én dokim azt mondta a középső trimeszterben lovagolhatok)
2010. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, beleszólok, bár nem vagyok lovas, csak simán sportolok. Szerintem másfél évvel szülés után már bármit lehet csinálni. Természetes szülésnél én pár hónapot mondanék (császárnál kicsit többet).
2010. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szeptemberi Lovas Életben épp erről írnak. Természetes szülésnél 4-6 hét, császár után 3 hónap, amit ki kell bírni lovaglás nélkül.

Terhesség: 13 és 30 hetes kor között nem árt a babának a lovaglás (természetesen néhány dolgot azért be kell tartani, változtatni kell), ez a kor előtt sajnos növelheti a vetélés kockázatát. 8 hónapos kor után pedig TILOS!

2010. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!