Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni események?...

Szülés utáni események? Milyen ruhát vásároltál szülés után másfél hónapra esküvőre meghívottként?

Figyelt kérdés

Marad rajtam plusz kiló bőven és kirívót se szeretnék. Alapból nem vagyok olyan fajta, aki a 'feleslegét' mutogatja. Inkább takarom :)

Augusztusban lesz az esküvő, félig - meddig szabadtéri.


2011. jún. 13. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Lezser, bő rucit válassz. Ápol és eltakar. :) Érdemes minél kevesebbet áldozni rá, hiszen hipp-hopp ledobod gyorsan a felesleget.

Én is így voltam mint te, én kínaiba vettem egy egyberészes ruhát. Párszor használtam azon a nyáron, de mára már teljesen kifogytam belőle. Talán a következő babánál hasznát veszem.

2011. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mikor szültél, ha mostanában, akkor még várj a ruha megvásárlásával, mert augusztusig még bőven leadhatsz pár kilót. Azt is vedd figyelembe- ha a babádat még szoptatod, és viszed is magaddal- hogy szoptatásnál minél kevésbé kelljen kibújnod belőle.
2011. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ok! Elolvastam - értelmeztem - a kérdést, így utólag!
2011. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Július 11-re vagyunk kiírva. Az esküvőt pedig augusztus 27-én tartják.

Mivel plusz 20 kiló van rajtam, így tisztában vagyok belőle, hogy szülés után jó esetben kb. 6 kiló ha lejön.

Nem szeretném mutogatni a 'feleslegem' így vmi szellős de ápol&eltakar ruhára gondoltam. Csak nem találok semmi értelmeset, amit én, mint 'molett' is felvehetnék és ízléses egy esküvőhöz.

Nem szeretnék feltűnő színeket sem és kakadunak se látszani a ruhába :(

2011. jún. 13. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hosszú, muszlin szoknyában (barnás árnyalat, mintás) és egy krémszínű blúzban voltam.
2011. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "szakkönyvek" szerint a szüléskor azonnal 5,5-6 kiló megy le az anyukákról, a szülést követő 3-4 napban távozik a hasban lévő 2,5-3 kilónyi folyadék. A has domborodását a még mindig a nagy méh okozza, ami 6 héttel a szülést követően nyeri vissza eredeti, terhesség előtti méretét (mármint a méh).

A mellméretre nem találtam statisztikát, de arra számíts, hogy legalább 1 kosármérettel nőni fog. Emlékeim szerint nekem 2-vel nőtt.

Illetve még arra emlékeszem, hogy a szülés után 6 nappal már minden régi nadrágom rám jött volna, ha a hasam nem lett volna akkora, mint 5 hónapos kismamaként anno volt. Így én (a tél közepén szültem) az átmeneti (tavaszi-őszi) kismamanadrágomat hordtam kb. még két hónapig.

Szóval én a helyedben vennék egy csini blúzt (szoptatóst), nem nagy mintákkal, nem sötét színűt (meleg lesz augusztusban, lehet, hogy már akkor is izzadékonyabb leszel), s ha volt szövet kismamanadrágod vagy szoknyád, azt nyugodtan felveheted hozzá. A blúzt viszont csak az esküvő előtt venném meg, mert ki tudja, hogy alakul az alakod a szülést követően. Esetleg már a szülés előtt kinézhetsz párat (legalább a bolt legyen meg, hogy hová fogsz menni keresgélni). Majd beültök apával hármasban az autóba, s míg te vásárolsz, ő szórakoztatja a kicsit (vagy nagyot alszanak mindketten a kocsiban).

2011. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!