Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehet bármit is a szülő,...

Tehet bármit is a szülő, hogyha évvesztes a gyermeke és nem szeretné még egy évet óvodába hagyni?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberbe tölti a kislányom a 6. évét, így évvesztes. Viszont nem szeretném, hogy 7 évesen kezdje az iskolát. Tudom milyen, én is az vagyok.
2021. szept. 2. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Ez engem is érdekelne.
2021. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Jobban kiszúrsz vele, ha ő lesz a legfiatalabb az osztályban.

Hacsak nem kivételesen zseni, nem fogják engedni.

2021. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod megkérdezem neked a barátnőm.Ő tanulmányi bizottságnál kérvényezte,hogy indulhasson hiszen iskola kezdés napjától számolva csak 2 hónappal volt "lemaradva" korban mint a többiek,októberi volt.

De felmérik,hogy iskolaérett-e.

2021. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Fel lehet méretni, hogy iskolaérett e már. Ha azt mondják az akkor mehet ha nem akkor a fejedre is állhatsz. És ha nem iskolaéretten kerül iskolába az neki is rossz
2021. szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Lányom 7 évesen ment suliba és nem lett semmi baja inkább jott tett neki igaz ez 5 éve volt.

6 évesen nem volt érett még szociálisan.

2021. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is 7 évesen mentem,nekem is jót tett :)

De van olyan gyerek aki már 6 évesen is iskolakész,unatkozna óvodában,így érdemes felméretni,hogy iskola érett-e,és ha nem muszáj tényleg nem kell hagyni,hogy késsen.


Mert viszont az osztály legidősebbjének lenni sem mindig előnyös.

2021. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Én augusztusi vagyok, egész iskolás évem alatt, éreztem, hogy nem nekem való, felnőtt fejjel tudtam hogy maradnom kellett volna oviban. Akkor még szept 1 volt a határidő.
2021. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Sógornőm lánya szept 30-án töltötte a 6.évét, jegyzői engedéllyel mehetett suliba. Ő már 8.as,nem tudom, azóta változott e. Iskolaérettségi vizslgálat termék volt.
2021. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem tett jót.

Akkor még május volt a határ, az utolsó bapján születtem.

Hivatlosan iskolaérett voltam, a tesztek szerint is.

Unatkoztam volna az oviban, de szociálisan éretlen voltam.


Nyertem 1 évet a gimiben

Kellett

2021. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

enyémgyerek szept. 9. Nekem is ez a szándékom. Együtt kezdték pajtásokkal a bölcsit, együtt mentek oviba, rajta kívül mindenki nagycsoportos, ő középsős jelenleg... és rajta kívül mindenki el is megy suliba. Nem gondolom, hogy emiatt a 9 nap miatt ő jobban le lenne maradva.

Na de a lényeg, hogy január elején, mikor azt lehet kérelmezni, hogy aki betölti, az maradjon, akkor lehet azt is kérni, hogy ha még nem tölti be, de szeretnéd, mehessen. Oviban is tudnak majd ebben segíteni, de van hozzá egy online felület is.

2021. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!