Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az ha nem akarok...

Miért baj az ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
34 éves férfi vagyok jelenleg most nincs párkapcsolatom. A rokonok ismerősök nyaggatnak hogy miért nem nősülök már meg és hogy ideje lenne hogy legyen gyerekem. Sok párkapcsolatom volt de amikor a gyerek téma felmerült akkor azt éreztem ez nekem nem megy. Nem érzem jól magam a kisgyerekek közelében nem tudok velük bánni. A melóhelyem nagyon stresszes ezért az alvásrendem is fel van borulva. A gondolat pedig hogy egy síró kisbaba van a házban azt nem bírnám. Csúnya ezt mondani de nem bírok a közelükben lenni a saját rokonokhoz amikor menni kellett babalátogatóba minden bajom volt tőle. De úgy érzem nem nekem való nem tudok a gyerekekkel bánni. Egy gyerek pedig nagy felelősség és jó családot érdemel. Anyám vágyna rá hogy legyen unokája de nem megy. Nem vagyok egy rossz életű ember nem iszok dolgozok normális életet élek csak ez a gyerek téma valahogy nekem túl nagy kihívás és általában ezért lett vége sok kapcsolatomnak. A másik baj pedig hogy olyan genetikai betegségem van amit a születendő gyerek örökölhetné. Lehet velem van a baj hogy ilyen vagyok így gondolkodok de egy ártatlan életet nem tennék tönkre
2021. szept. 4. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem való mindenkinek gyerek, ezt kéne a rokonoknak felfogniuk.
2021. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen genetikai betegseg lenne az? Ne haragidj csak kivancsisagbol kerdezem.


Hogy a kerdesre is valaszoljak, eggyaltalan nem baj ha nem szeretnel gyereket. Nagyon bator vagy, hogy be ismered magadnak es a környezetednek is, illetve mem ringatsz egy nöt sem hiu abrandokba. Öszinte vagy es ez nagyra becsülendö, egyaltalan nem szegyen. Lehet majd evek soran valtozik a velemenyed es lehet, hogy nem. Az is teljesen rendben van.

Inkabn igy, mint gyereket nemzeni kötelessegböl, aztan nem törödni vele...

Kivanom, hogy talald meg eleted parjat :)

2021. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Igazából a (szüleid leszámítva) a lőtéri döglött kutyát nem érdekli, hogy akarsz-e gyereket, ez csak egy fogás rajtad, amibe bele tudnak kötni és lovagolhatnak rajta.


Egyébként férfiként még bőven ráérsz ezen vekengeni, hogy akarsz-e, neked nem jár le a biológiai órád.

2021. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Csezy és a ferje most tervezi a babát, és a férj 60 éves. Nyugi, van időd ezen rágódni.
2021. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Ha úgy érzed nem tudnál szeretetben, türelemben felnevelni egy gyereket és neked csak teher kenne akkor inkább ne kegyen. Nem mindenkinek való a gyerek és jobb az ha nincs, mintha van de mindig csak zavar, nem tudsz úgy törödni vele ahogy azt ő megigényelné.
2021. szept. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a baj, hanem az olyanokkal, akik képtelenek elfogadni, hogy nem minden ember egyforma és nem mindenkinek ugyanaz jelenti a boldogságot.
2021. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat kommenteket. Sajnos a rokonaim ismerőseim maradi felfogásúak. Volt egy olyan párkapcsolatom ahol a hölgy majdnem 10 évvel volt idősebb nálam volt két gyermeke tizenéves gyerekek de a családom rokonaim nem fogadták el mert nem saját gyerek. A hölgy megmondta a kapcsolat elején hogy majd ő neveli a gyerekeket nem kell a pénzem semmi más csak én. De sajnos véget kellett vetni a kapcsolatnak. Később pedig egy másik hölgy próbált volna kapcsolatot velem egy cigány származású nő három gyerekkel na de azt viszont én nem tenném nincs az a pénz a földön.Nem tudom mi vár rám az életben de sok olyan házasságot látok ahol a gyerek nem azt a törődést szeretetet kapja amit megérdemel. Rengeteget dolgozok és tudom jól hogy nekem ez egy hatalmas nyűg lenne egy gyerek. Elítéltek sokan ezért a gondolatomért hogy ilyen vagyok de én őszintén beismerem hogy nem való ez nekem. A genetikai betegség ami nekem van azt pedig ha lenne saját gyerek akkor örökölné.
2021. szept. 5. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 34 éves férfi vagyok, éppen ma kaptam meg a 80+ nagymamámtól újra, hogy ideje lenne... Valahogy most nem bírtam ki, hogy ne bólogassak szó nélkül, ahogy szoktam. Aztán már a legalapabb ellenérvekre is akkorára kerekedett a szeme, hogy azt hittem rosszul lesz... Mondjuk ő már csak ilyen, másik világ. Kész. Abban a pillanatban felhúzom magam, de nem haragszom rá.

Ellenben másoknak semmi köze hozzá, hogy miért és hány gyereket akarsz, vagy nem akarsz. Sajnos nem tartják tiszteletben az emberek. Ez van. Meg kell tanulni elengedni, mert ez csak rosszabb lesz. Ebben a témában szépen fejleszti vissza a társadalmat a politika a középkorba.

Szóval a legfontosabb, hogy nem vagy rossz, mert nem akarsz. A hülyéket meg valahogy meg kell tanulni elviselni, ignorálni a témában.

Sokszor leírtam már, nekem ilyenkor az (ön)ironikus beszólogatás jön be. Egy-két olyan megjegyzés amivel nem tudnak mit kezdeni és máris csírájában sikerül elfojtani a témát. De egyáltalán nem biztos, hogy neked beválik.

2021. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!