Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én nagy családot akarok, a...

Én nagy családot akarok, a feleségem pedig már nem akar több gyereket. Így is boldog leszek? Nem lesz hiányérzetem?

Figyelt kérdés

Feleségemmel mindig is nagycsaládot akartunk, legalább 3-4 gyerekkel.

De a feleségem meggondolta magát, nem akar több gyereket. Azt mondta, hogy elég volt neki ez az egy év a gyerekkel itthon, nem hiszi, hogy ezt 3-4-5x még végig tudná csinálni.

Most ment vissza dolgozni, most én leszek a gyerekkel egy évig.


Ugye amikor a pár egyik tagja nem akar gyereket, akkor a másik tagnak azt tanácsolják, hogy szakítson vele/váljon el, mert élete végéig bánni fogja, hogy lemondott a gyerekről.

Na mi van akkor, ha már van gyerek, de az egyik fél többet akar, mint a másik fél?


Nem hagynám el őket, nagyon szeretem a lányomat, de mi van akkor, hogyha akkor döbbenek rá arra, hogy lépnem kellett volna, amikor már késő lesz?


2021. júl. 9. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Igazából az otthon maradás után gondolta meg magát, lehet, hogy te is megfogod majd utána. Ha meg más nem, maradhatsz otthon te végig a következőnél, ha "csak" ez a problémája.
2021. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk ez fordítva volt: akartam 2-3 gyereket, neki egy gyerek is sok volt.

Végül elváltam, de már késő volt. 41 éves vagyok, de vannak mostohagyerekeim. Ami csak a konfliktusok okozója, mert a gyerek anyja rossz néven veszi, hogy sokszor túlvetem a súlykot, nagyon anyáskodok felettük.

2021. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Én eddig minden "Nem akar a férjem/feleségem gyereket, mit csináljak?" kérdések alatt mindenki azt válaszolja kivétel nélkül, hogy "Hagyd ott! Nem lehet az igaz szerelmed, hogyha ilyen horderejű kérdésekben nem egy a célotok!"


Úgyhogy én is csak ezt tudom javasolni: hagyd ott. Keress olyat, akivel megegyezik a célotok.

2021. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

3, csak egyet linkelj, ahol ezt már meglévő gyerek mellett mondják!

Gyerekvállalás vagy gyerek "nem vállalás" előtt szokták ezt tanácsolni, nem akkor ha a meglévő gyerek melletti továbbiakban nem egyeznek.

Eleve mennyire komolyan akarna több gyereket az, aki az első gyerekét elhagyná emiatt, hogy más nő többet szüljön neki??

Kérdező, egy év múlva térj vissza erre a kérdésre, miután te is kitöltötted.

2021. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Miért? Az a kapcsolat mégis mennyire komoly, ahol az egyik azért elhagyná a másikat, mert nem akar gyereket?
2021. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy 1 gyerekkel nem lehet boldog az ember. Az meg, hogy hagyja el a feleségét emiatt egészen elképesztő.
2021. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

A férjem homeofficeban van itthon velem amióta megszületett a lányom, most másfél éves. Együtt eldöntöttük, hogy nem lesz több gyerek. Főleg úgy, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni az irodába. Biztos nem csinálom ezt még egyszer, főleg nem egyedül.

Szerintem várd ki hogy milyen lesz az az egy év, lehet, hogy neked is megvàltozik a véleményed. Elhagyni meg jó nagy hülyeség lenne ezért 🤦‍♀️

2021. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén szólva érthető a feleséged, hiszen alapvetően a gyerekvállalás tőle követel áldozatot és nem tőled. A várandóság igenis terhes akkor is, ha sokan képesek jó pofát vágni hozzá, és ez tart hónapokig. A szülés fájdalmas, lehet traumatikus volt neki, még ha ezt így nem is mondja, vagy te külső szemlélőként ezt nem így gondolod. Most ha otthon maradsz a gyerekkel, fogsz kapni egy kis ízelítőt, hogy mennyire magányos és egyhangú az egész. Félre ne érts, gyönyörű dolog és rengeteg öröm van benne, de mikor minden egyes nap pontosan ugyanazt csinálod, nincs hétvégéd; a bizonytalanság, hogy vajon fog-e aludni és mennyit és te tudsz-e annyit, hogy kipihend magad… könnyű úgy sok gyereket tervezni, hogy a nehéz része nem rád vár, már pedig akkor sem fogod sosem megtudni, ha az egy évessel te otthon maradsz, mivel az már közel sem ugyanaz, mint széttrancsírozott alféllel akár 1-2 óránként kelni a csecsemőhöz.

Döntsd el, hogy neked mi a fontosabb. A már meglévő családod, vagy az, amit elképzelsz magadnak. Ha le is lépsz, mi a garancia arra, hogy találsz magadnak olyat, aki a te elképzeléseid szerint gondolkodik? És a mostani gyerekednek mit mondasz, ha egyszer megkérdezi? “Anyád nem akart több gyereket, nekem meg fontosabbak voltak a még meg nem születettek nálad?”

2021. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ha kipiheni ezt az évet később bevállal még egy gyereket, de persze lehet nem.
2021. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
3 hónapja vagyok itthon a gyerekkel.
2021. júl. 9. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!