Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy egy 2 éves...

Az normális, hogy egy 2 éves gyerek nem beszél és néz rám, ha mondok neki valamit, de csak ül/áll, mint akinek kínaiul beszélnek?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a fiam júniusban. Nem beszél, csak értelmetlen szavakat mond. Pl.: a kukára azt mondja hogy di.

Ha mondasz neki valamit, hogy mondjuk hozza a poharát, akkor csak néz rám, nem csinál semmit. Semmit nem ért meg.


2021. szept. 5. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nezesd meg,beszelnie nem kell ket evesen,de egy evesen mar nekunk nagyjabol mindent,most masfel evesen reszletesen,hagy ide tedd,kukaba dobd,babakocsiba tedd,setalni megyunk,puszi,bibi,anya elmegy stb ilyesmit mindent megert,bologat vagy fejet razza igen,nem re. Beszelj a vedonovel is.
2021. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez eddig nem tünt fel neked sem, meg az orvosnak/védönönek sem????
2021. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hall a kisgyerek? Látta már ideggyógyász?
2021. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én végigcsináltam ezt.

Először hallásvizsgálat! Ha az megvan, akkor neurológus, utána pedig gyógypedagógus vagy más, attól függően, hogy mi derült ki!

Amit már most érdemes nézegetni az a TSMT.

2021. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Tsmt lesz..


Nálunk ennyire nem is volt “durva”

De minden is “bi” volt


6 hónap helyretette egyébként

2021. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az baj h nem ert semmit
2021. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben hallásvizsgálat.

De hogyhogy ez csak most tűnik fel? Nem csak neked, hanem gyerekorvos/védőnő? Ilyet korábban észre kellene venniük...

2021. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem beszélt meg kereken 2 évesen. De mindent értett, és ő is kiválóan megértette magát.

Nem vagyok szakember, de én is azt gondolom, hogy az rendben van, hogy nem beszél, de hogy nem ért téged, az nincs rendben.

2021. szept. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!