Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire van szerepe annak a...

Mennyire van szerepe annak a szülőnek, hogy a gyerek mikor veszíti el a szüzességét?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet hatni egy gyerekre, hogy ez ne következzen be felelőtlen módon, túl korán. A felelőtlent nem a védekezésre értem, hanem ész nélkül beleugrani bizonyos szituációkba.

13 éves lányom van, még szinte gyerek. Nem is annyira foglalkoztatott ez a téma, mígnem visszahallottam egy ismerős anyától, hogy az ő lánya 14 évesen veszítette el.

Szeretetbe nőtt az a gyerek is, megadtak neki mindent a szülei, szexuálisan is felvilágosították stb.

Mennyire van ebben szerepe a szülőnek? Lehet rájuk hatni, hogy nem kell meggondolatlanul szexuális kapcsolatot létesíteni? Okos lányom van. És még eléggé kislányos, nem kamaszos. Szexuálisan fel van világosítva.

Mennyire érdemes neki mondani, hogy miként veszítse el. Értek ezalatt megfelelő életkort, megfelelő partnert...

Mindenkinek más a megfelelő életkor, de egy 14 éves szerintem még gyerek hozzá. 16+ már talán ok.


2021. szept. 6. 19:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

A saját példámat szeretném mondani. A szüleimmel mindig (a mai napig, pedig már gyerekem van) nyíltan beszélünk a szexről, sose volt tabu téma. Elmondták, hogy olyannal legyek együtt akit szeretek, ne menjek egyikről a másikra.

Valamit jól csinálhattak, mert 15voltam mikor összejöttem az első barátommal és másfél év után feküdtünk le először (addig csak petting volt). Nem bántam meg.

Hiszem, hogy az ő hatásukra vártunk addig amíg elég érettek lettünk rá.

2021. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha el akarja, el fogja... ha anyuka-apuka a fejére áll, akkor is.


Én pl 15évesen vesztettem el. Volt akkor 2 nagyonjó(nak hitt) barátnőm, ők folyton így szexeltünk, úgy szexeltünk (mármint nem egymással). Nekem volt gáz, hogy se pasim, és még szűz is vagyok. Belementem egy "1éjszakás" délutánba.

Pedig a szüleim tök jófejek voltak ezen a téren, nem volt tabu, nem volt titok, stb...


Persze utólag megbánta az ember...


28N

2021. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pont ezaz. Hogy nem szeretném ha megbánná.

Én 20 évessen vesztettem el és ezt sem bánom.

Arra is van példa ha korán elveszíti valaki szerelmben, de valljuk be, ritkább.

2021. szept. 6. 19:48
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez igazából egy nagyon érdekes dolog.

Nálunk pl tabu volt mindig is a szex. Soha nem mondta anyum hogy hogy kellene történnie stb

Én "menő csajnak" számítottam. 14 évesen már volt "barátom" a szüzességemet mégis csak 16+ veszítettem el, egy olyan fiúval akivel már 4 hónapja jártam.

Előtte is lett volna lehetőségem 14 évesen koleszos voltam már. De úgy éreztem még nincs itt az ideje. Volt osztálytársnőm is aki már 14-15 évesen elvesztette. Nagyon jó családból származóak, és ennek az ellentéte is.

Tehát én nem mondhatom azt h nevelés kérdése.

2021. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Én 15 évesen vesztettem el most 42 vagyok van 3 gyerekünk23 21 és egy 2.5éves mind tervezett, nem azért vett el mert becsúszott, így terveztük.

Szüleim már nem éltek, én ebből sosem csináltam nagy dolgot, gondoltam túl leszek rajta és majd, a pasi lelép mint ahogy szokott lenni, hát nem így maradtunk😁😁

2021. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem beszéltünk a szexről, 18 éves koromig szűz voltam, egyszerűen addig nem érteztem, hogy bárkivel szívesen lefeküdnék. A férjem volt az első és utolsó (25 éve vagyunk házasok).

A húgom pont ilyen nevelés mellett 14 éves korától fűvel-fával, majd a válása után is évente más pasi.

.

2021. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
13 majdnem 14 voltam, amikor elveszítettem. Előtte fél évig jártunk és még utána 1 évig voltunk együtt. Nyilván anyuék nem akarták, hogy együtt legyünk,de mindig megoldottuk. Egyébként nekem is szerető szüleim vannak. Nem bántam meg és nem vált hátrányomra ez az egész. Lelkileg sem viselt meg. 16 évesen lett egy párom vele 5 évig voltam együtt,majd 21 évesen találkoztam a férjemmel. Azóta együtt vagyunk és már van egy 3 éves lányunk. Igazából sok olyan lányt ismerek,akik később vesztették el,de rengeteg partnerük volt utána. Az sem jobb semmivel.
2021. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
15 évesen vesztettem el a szüzességem. Fűtött a szerelem:) 4 gyerekünk született:)
2021. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%

Semennyire nem számított nekem anno anyukám véleménye.

15 évesen összejöttem az akkori párommal és 16 évesen veszítettük el együtt. Én magam gondoltam azt, mindenféle befolyás nélkül, hogy 15 évesen ciki, és nem akarom 15 évesen elveszteni, majd 16 évesen inkább. És így iy lett. Igaz én hamar kamaszodtam 11 évesen már melltartó kellett, és menstruáltam.

2021. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Én majdnem betoltottem a 17 mikor elvesztettem.Szerelmes voltam,de amit annak idején szeretkezesnek gondoltam az inkább csak b..s volt az ex részéről.Nem törekedett arra hogy nekem is jo legyen,stb..ezt így évek távlatából látom.Akkor azt gondoltam ez ilyen, mindenkinek ugyanilyen car.

A gyerekem biztos arra nevelem hogy ne keverje a szezont a fazonnal.Én annak idején még nem értem meg a szexre.

Amúgy a szüleim felvilagositottak rendesen.

2021. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!