Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire van szerepe annak a...

Mennyire van szerepe annak a szülőnek, hogy a gyerek mikor veszíti el a szüzességét?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet hatni egy gyerekre, hogy ez ne következzen be felelőtlen módon, túl korán. A felelőtlent nem a védekezésre értem, hanem ész nélkül beleugrani bizonyos szituációkba.

13 éves lányom van, még szinte gyerek. Nem is annyira foglalkoztatott ez a téma, mígnem visszahallottam egy ismerős anyától, hogy az ő lánya 14 évesen veszítette el.

Szeretetbe nőtt az a gyerek is, megadtak neki mindent a szülei, szexuálisan is felvilágosították stb.

Mennyire van ebben szerepe a szülőnek? Lehet rájuk hatni, hogy nem kell meggondolatlanul szexuális kapcsolatot létesíteni? Okos lányom van. És még eléggé kislányos, nem kamaszos. Szexuálisan fel van világosítva.

Mennyire érdemes neki mondani, hogy miként veszítse el. Értek ezalatt megfelelő életkort, megfelelő partnert...

Mindenkinek más a megfelelő életkor, de egy 14 éves szerintem még gyerek hozzá. 16+ már talán ok.


2021. szept. 6. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az lehet a probléma, hogy ahogy észrevettem sok szülőnél a szexuális felvilágosítás kimerül abban, hogy beszélnek picit a menstruációról, a másik nemről meg a védekezésről egy keveset és kész, itt ki is fújt, a lelki oldaláról már nem beszélnek és persze ilyenkor jön az mondjuk, amit a 2-essel is történt. Kis butus kislány csak annyit lát, hogy az osztálytársai már nem szüzek, netalántán cikizik is, persze hogy elkezdi cikinek érezni, stb., pedig ha a szülők beszélnének arról, hogy ez nem egy verseny, nem lesz ettől se kevesebb, se több, akkor ilyen nem fordulna elő. Egyébként tapasztalataim szerint 99%-ban 14 éves lányok, de fiúk egyaránt elhanyagolás(Szülői szeretet hiánya, hagyják őket elkallódni, megfelelő szexuális felvilágosítás hiánya, stb) miatt kezdik ilyen korán a szexuális életet, de depresszió illetve szexuális erőszak jele is lehet a korai szexualitás.
2021. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, felvilágosítottad, mond el a negatív és a pozitív kimenetelét is.

Elmondhatod a véleményedet, de ne úgy, hogy lelkiismeretfurdalása legyen. Az ő teste, az ő élete. Ha rosszul dönt, azzal neki kell együtt élnie. Viszont az is lehet rossz döntés, hogy miattad még vár az első szexuális együttléttel. De ez is elsülhet rosszul.


Engem anyám korlátolt és mindig lelkileg próbált hatni. Sajnos sikerrel. "Viszket a pi*ád!" "Neked kell utána a tükörbe nézned!" Stb. Így végül nem is ismerkedtem fiúkkal. Végül 20 évesen vesztettem el, de még ott is bizonytalan voltam.


Szóval jól csinálod, ha felvilágosítod és nem tabu téma a szex, viszont ne te döntsd el mikor érett meg rá.

2021. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%
#11-es vagyok. Egyébként igen, a 12-es is nagyon jót írt, a tiltás és a túlféltés sem jó! Tudni illik a kamasz számára sokszor pont a tiltott dolog lesz a menő, a vonzó.
2021. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

Jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, de valahogy ez a szüzesség elvesztése számomra olyan semmilyen emlék. Túl akartam esni rajta. A srácba nagyon szerelmes voltam, ez tény, de ő belém szerintem egyáltalán nem (bár felnőttként egy helyen dolgoztunk, és jóban voltunk kifejezetten, legalább ennyi :D), igazából hivatalosan együtt sem voltunk, egy buliban történt meg az egész, és akkor én nagyon boldog voltam, de így utóbb már hatalmas baromságnak tartom az egészet. Nem hiszem, hogy kihatott a későbbiekben a szexuális életemre vagy a kapcsolataimra, inkább azt mondanám, hogy már akkor is egy szeretethiányos szerencsétlen voltam. Anyáméknak egyébként erről fogalma sincs, szerintem ők a későbbi barátomra hitték, hogy vele vesztettem el.

17 elmúltam egyébként akkor, szóval azt sem mondhatom, hogy kifejezetten korai volt. Inkább csak pánikban voltam, szintén barátnők példája alapján, hogy én lemaradok mindenről...

2021. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesvoltam mikor elvesztettem. akkor már 9 hónapja voltunk együtt az akkori párommal, és utána még több mint 3 évet

Szüleimmel jó kapcsolatom volt /vAN (apukám sajnos már nincs),ilyen téren is bármit meg lehet beszélni a mai napig

2021. szept. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne dramatizáld túl. Nekem nem volt jó az első alkalom, de nem gyakorolt különösebb hatást rám a későbbiekben. A szüleimnek annyiban volt hatása erre, hogy túl romantikus elképzeléseim voltak, sokáig kivártam, de amikor mégsem jött a herceg fehér lovon, akkor beadtam a derekam :) Szerintem amúgy csomó mindentől függ, milyen társaságban van a gyerek, milyen a kortárs hatás, nyilván ha esetleg nagyon szerelmes lesz valakibe, akkor hamarabb eszébe jut stb.
2021. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nekem a szüleimmel a szexualitás és baratnő dolog mindig nagyon kellemetlen dolog volt. Főleg anyukám miatt, aki mindig kínosan viselkedett, el is ment a kedvem attól, hogy barátnőm legyen. Ha randizni mentem, egyből, na hogy hívják, hova jár, hogy néz ki, így egy idő után már el sem mondtam neki, ha lánnyal találkozom, hanem hazudtam, hogy haverokkal leszek vagy ilyesmi.

Egyetemista vagyok, de otthon lakom, mert nincs messze az egyetem. Mondtam neki, hogy van kettő lány a városban (Pest mellett lakunk, oda járok egyetemre), akik szintén ugyan arra a szakra járnak. Anya első reakciója: lányok?? És helyesek?? Hogy néznek ki?? Ismerem őket?? Nekem mindig is kínos volt.

A másik dolog a szex. Ebből adódóan sosem volt barátnőm, mert elment a kedvem tőle egy ideje (csak buliban szoktam kavargatni, smárolni, pettingelni, de ennyi). Szexelni itthon amúgy sem tudnék, mert a saját szobám anyáék szobájával szemben van, így minden áthallatszódna. Bár ahhoz először kéne barátnő mondjuk.

Ha beindul rendesen az egyetem remélem változnak a dolgok

2021. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ott cseszik el a szülők, hogy prűdek és tudatlannak akarnak nézni. A gyerek kérdezne, de nincs kitől. Én vennék egy doboz gumit és bekopognék hozzá, hogy ideje ilyesmit is átbeszélni. Nem beleugatni, csak elmondani, hogy bizony milyen álszentek és kamuzósak az emberek, nem minden az, aminek látszik. Tisztázni mit hogyan kell használni és bizalmat adni, hogy ha mégis baj van, van kihez forduljon. Mondjuk aki tizenéves gyereknek akar alapvető értékeket, mint új bemutatni ott régen késő van. Meg kell ágyazni a témának, folyamatosan csepegtetni az értelmi szintnek megfelelően.
2021. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!