Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted férfias név a Marcell?

Szerinted férfias név a Marcell?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de nem a "macsó vagyok, böfögök és odacsapok az asztalra" fajtából, hanem inkább ilyen érzelmes, hosszú hajú, gitározós bölcsészt képzelek el a név hallatán, nekem amúgy nagyon bejön :)
2021. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem tetszik a marcell, a márton sokkal jobban hangzik számomra, de férfias természetesen, nem gondolnám női névnek.
2021. szept. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a választ!
2021. szept. 8. 17:00
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

nekem legelőször egy kisfiú jut eszembe róla, úgyhogy én inkább mondanám kisfiúsnak, mint férfiasnak.


bár ehhez valószínűleg az is hozzájárul, hogy a Marcell név a 90-es évek körül kezdett igazán felkapott lenni, a fénykorát pedig a 2000-es években élte, így sok Marcell még max. a fiatal felnőttek táborát erősíti és inkább asszociálom ezáltal őket a fiatalsággal és a gyermekiséggel mint a felnőtt férfiassággal.

2021. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez nyilván befolyásolja, mit gondolunk, itt lejjebb van egy kérdés: "Szerintetek melyik nevek inkább férfias, kemény hangzású és melyik "gyerekesebb", aranyosabb? Ugyanígy női neveknél: nőiesebb és kislányosabb?" és itt is látszik, hogy nőiesnek azt tartják, ami 30-40 éve volt tucatnév, kislányosnak meg azt, ami most az :)
2021. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem férfias, de olyan franciásan.
2021. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindet hasznosnak ítéltem. :)
2021. szept. 8. 17:35
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
A legkevésbé sem!
2021. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a József.
2021. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem. Mindig egy kisfiú jut róla eszembe. Nem tudok elképzelni egy felnőtt férfit evvel a névvel, de lehet csak azért nem, mert nem ismerek ilyen embert.
2021. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!