Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakma vs. Anyaság? Férfias...

Szakma vs. Anyaság? Férfias szakma egyenlőre a rossz anyával?

Figyelt kérdés

Anyósom folyton azzal traktál, hogy mivel férfias szakmám van, nem leszek jó anya!(munkavédelmis vagyok, tanulom, de a végén járok és eljárok egy céghez, de papír nélkül még nem teljes munkaidőben)

Szerintetek? Nektek mi a szakmátok? Befolyásolta/ja?

Szerintem ugyanúgy előjön az ösztön, illetve ez nem befolyásolja, csak ez rosszul esik!


Ő elvégzett(megvett) egy gyerekgondozó szakmát és mindig mondja, hogy nekem is kéne és gyerekekre vigyázzak. Elmegy a füle mellett hogy én szeretem a szakmámat, eszem ágában sincs másikat, főleg ezt, tanulni. Illetve azt hogy már van helyem, attól, hogy most még van pár szabad napom a suli mellett... Biztos ez zavarja, nem tudom.


Nos, nem szeretem ilyen szempontból a gyerekeket, hogy vigyázzak rájuk, a párom se. Suli mellett vigyáztam gyerekekre, mert kellett a pénz anno, de nem szerettem.

A keresztgyerekünkre se vállaljuk, hogy vigyázunk, mivel nincs tapasztalatunk illetve nem a sajátunk! A sajátomat imádnám az biztos, de az megint más szerintem.


Egyenlőre csak beszélünk mi is a gyerekről (olyankor eszembejut és letör :\ hála három azt mondja, hogy látja hogy jó anya leszek, ami megnyugtat azért), de messzebb van még, hisz fiatalok vagyunk, nem érezzük úgy hogy megértünk rá, addig pedig nem akarunk. Így is két nagy gyerek vagyunk :) De egyenlőre így jó is.


2015. jan. 21. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fura egy anyósod van...mérnök vagyok, sose vigyáztam gyerekekre, más gyerekéért a mai napig nem tudok lelkesedni, de a saját gyerekem imádom, mindent megteszek érte, külső szemlélők szerint jól nevelem, igyekszem elég jó anyja lenni. Szerintem az ég világon semmi köze a szakmához ilyen szempontból az anyasághoz, nem kell ehhez képzés, jön ösztönből és minden kérdésre válaszol öreg barátod a google, no meg a védőnő, ha jobbfajta jut neked.
2015. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Az inkább lehet, hogy egy reál gondolkodású és képzettségű nő nem dől a kardjába az első tüsszentéstől, hasraeséstől. Talán nem annyira szenzitívek, arra gondolhat anyósod, de ez butaság. Én pl. egyetemet végzett statikus és infrastruktúra tervező mérnök vagyok, a fiam valóban nincs körbeaggódva és nem kaptam sírógörcsöt, ha tápszerrel kellett etetnem szoptatás helyett, vagy lefejeli az asztalt, esetleg megtépi a macskát és nem érek oda időben - mire a szájához jut a zsákmány, míg a munkatársam ugyan ilyen végzettséggel belebetegedett, hogy éjjel nappal szoptatott, nem aludt, később a gyerek beteg lett, és most hogy ovis, most meg hogy mit ehet, mit csinálhat. Pszichológushoz is jár azóta. Hogy ki a jó anya, azt az fogja amúgy eldönteni, ahogyan a gyerek felnő és amilyen példát látva és tanulva kialakul az önálló kis élete majd egyszer.

2015. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

bocsánat : párom azt mondja


Illetve szakmailag anyósom is érdekes, ugyanis a fiát a nagyszülők nevelték fel, mert ő sosem volt otthon, ami miatt neheztel is rá a fia.

Ki is kötötte a párom, hogy rá nem hagyjuk, mert most is szeret egész nap csavarogni, az én nyugdíjas anyukámra viszont kifejezetten szeretné és én is, 3 gyerek felnevelésével a háta mögött, nem véletlen.

2015. jan. 21. 20:25
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, abszolút reálisan látom a dolgokat, ezt a szülőktől örököltem.

Egyszerűen pl az elesést úgy látom, hogy hozzá tartozik az egészhez, nem lehet a gyereket egész életében megvédeni mindentől, meg kell tapasztalnia és a gyakorláshoz tartozik néha a hibázás is, de sok mindenre neki kell rájönnie.

2015. jan. 21. 20:30
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez akkora baromsag :D En tuzolto vagyok ferjemmel egyutt (igaz mas beosztasban mert o vonulos en meg nem), nekem is ferfias szakmam van, megsem vagyok rossz anya. Masok gyerekeivel en sem tudtam banni soha es annyira nem is szerettem oket. De a sajat gyerek az teljesen mas!

Ezert nehogy szakmat valts!

2015. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék, természetesen, szeretem a szakmámat, nem tudom elképzelni se magamat másban! :)

Csak rosszul esik illetve letör, amikor ilyennel jön, hogy miért nem vigyázok gyerekekre?! Mert hogy ez jó szakma, nőies legalább, lehet pihenni közbe, hogy fel lehet készülni vele a gyerekvállalásra (what? mert mások ezekszerint nem is készülnek fel máshogy?)


Bár ő a saját fiát nem nevelte fel, mert odaadta a nagyszülőknek, később a barátnőinél hagyta, amiért a fia nagyon haragszik rá (nem csodálom egyébként!) és azt sem csodálom, hogy kikötötte hogy ő nem vigyázhat majd a miénkre, ha lesz, mert tudja, hogy egész nap csavarog a faluban(pár órát van otthon) illetve semmilyen kikötést nem tart be ( volt nála egy kislány amikor voltunk náluk és nevetett azon hogy a kislánynak nem lehet tejes dolgokat adni, hogy mekkora hülyeség és adta neki a túrórudit, ez bennünk nagyon megmaradt amúgy).

Attól, hogy még most van pár nap szabadidőm, természetesen nem jelenti azt hogy tenger időm, mert tanulni kell. :D

2015. jan. 22. 18:18
 7/15 anonim ***** válasza:

Grafikus vagyok, nem tudom, hogy ez ferfias, vagy noies szakmanak szamit-e, de oszinten szolva nem is erdekel. Viszont mindig nezd meg, hogy ki az, aki tanacsot akar neked adni...

Az meg, hogy olyat csinalsz, amit szeretsz amugysem egy altalanos dolog manapsag, pedig szerintem ez jobban meghatarozza, hogy milyen lesz a gyerekednek (nem egy frusztralt anyat kap, aki nem szereti a munkajat, es azt a peldat latja maga elott, hogy neki is lehet olyan munkaja majd, amit szeret). Anyosodat nem ertem, szerintem ne foglalkozz vele, nem hinnem, hogy sokat nyom a latban, amit mond, ha o a sajt eleteben nem tudta alkalmazni. Teged viszont valamiert megerintett a dolog, felsz, hogy nem leszel jo anya, vagy miert szamit, hogy mit mondott?

2015. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én mondjuk pont pedagógus vagyok, így véletlenül van köze a szakmámnak a neveléshez. De én egyáltalán nem látok összefüggést, szerintem alapbeállításból ugyanolyan típusú anya lennék akkor is, ha pl. fociedző lennék, vagy mérnök. Maximum a háttértudásom lenne kevesebb a szakirodalomból és a tapasztalatom.

De az biztos, hogy a saját gyerek egész más, mintha vigyáznál valakiére. Ne aggódj emiatt, pont olyan jó anya lehetsz, mint bárki más. :)

2015. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Buszvezető vagyok(erre nem sok hölgy van,csak helyi járaton pár).

Hát,szerintem sincs összefüggés.Nincs elkényeztetve a fiunk,8 hónapos egyébként.Mellette suliba járok,akkor Apukája vigyáz rá és így teljesen jól megvagyunk.

Amitől viszont szívbajt kaptam: mikor mondták,hogy így nem eszik tejet a gyerek,meg milyen anya az olyan,aki nem ad anyatejet a gyerekének: jeleztem,hogy éjt nappallá téve fejtem,hogy legyen elég,lett is,tejleadó is voltam.Szerintem ezen a téren is mindent megtettem.

Nem befolyásol a szakmád semmit szerintem,legfeljebb nehezebben (vagy nem) tudsz visszamenni és valami teljesen mást kell keresni.(mondjuk lehetetlen munkaidő miatt pl. nekem: heti 5x legalább fél 6tól este fél 8ig dolgoztam vagy épp nem is vesznek vissza,de ez bárhol előfordul)

2015. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Inkább zavar ez a traktálás és hogy meg se hallja, hogy dolgozom, abban amit szeretek és úgy ítélkezik efelett, hogy nem is vagyok anya.

Ő ezt amúgy 8általánossal mondja, a gyerekgondozót megvette, nem is járt be vagy tanult, amit azért én nem tartok jónak! Sőt!


Örülök, hogy nem vagyok egyedül, hogy a szakmám nem kifejezetten nőies, de mégis szeretem! :)

2015. jan. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!