Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik nevek...

Szerintetek melyik nevek inkább férfias, kemény hangzású és melyik "gyerekesebb", aranyosabb? Ugyanígy női neveknél: nőiesebb és kislányosabb?

Figyelt kérdés

Pl erősebb férfinév szerintem a Viktor, Alexander és aranyos a Noel, Olivér.

Női nevekből felnőttesebb mondjuk az Andrea, Nikolett, kislányosabb a Panna, Norina. Szerintem.

Ilyeneket tudnátok írni? Saját vélemény szerint, úgyhogy mindenkinek zöld kezet adok.



2019. aug. 17. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Andrea az olaszoknál igencsak gyakori férfi név. Ott férfiasnak számít.

A kemény mássalhangzó férfias. D, K, R, S, T, Zs stb. András, Dénes, Károly, Sándor, Tamás, Zsolt


Felnőttes női név szerintem, ami nem becézett. Szóval eléggé sok van. Angéla, Noémi (szerintem felnőttes, attól függetlenül, hogy lágy a hangzása), Tímea, Viktória..

2019. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Felnőttes az összes hagyományos normális név

gyerekes, komolytalan: Benett, Noel, Nolen, Levin, Lili, Lea, Mira, Szofi és az összes újhullámos rettenet.

2019. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Felnőttes női nevek számomra:Judit, Mária, Zsuzsanna, Etel/ka, Julianna, Andrea ezeket a neveket nem tudnám kisbabának elképzelni. Nekem fura lenne, ha rózsaszín pofival feküdne a kiságyban egy Zsuzsika.

Kislány nevek: Lili, Panna, Katica, Lola, Lotti (így anyakönyvezve) , Zselyke, Tünde. Na ezek a nevek meg azok, amikkel nem tudnék komolyan venni egy 40 éves nőt.

Férfias nevek: Márton, Domonkos, Zsigmond, Erik, Ádám, Márk, Nándor, Károly, Róbert

Kisfiús nevek : Ármin, Ruben, Nátán, Noé, Noel, Nolen, Leon, Liem, Dominik, Miron, Miló, Marcell

Én kifejezetten olyan nevet kerestem a gyerekeimnek ami felnőttes, de van igazán kisgyerekes beceneve.

Így lett a lányom Sarolta, Lottiként becézve és Domonkos a fiam Domiként szólítva.

2019. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Pedig a Lottinak semmi köze a Saroltához...
2019. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, angolul pl Charlotte, ott van pont a "lotte ", tehát Lotti.

De ha akarja, becézheti Katikának is...

2019. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Angolul ott van a végén, de még az angolban is Charli-nak becézik a Charlotte-t..De magyarban a Saroltának nincs a végén lotte szótag. De amúgy se az angol Chsrlotténak, se a Saroltának nincs köze a Lotti névhez, mert az német eredetű. A Saroltának Saci a beceneve és nem felnőttes, hanem vénasszonyos.
2019. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Arra akartam utalni, hogy nem kötelező a névből alkotott becenéven a gyereket.

Speciel nekem se tetszik a Sarolta név, a Saci becézés meg még kevésbé.

Ja, ha már Lotti, általánosban járt alattunk egy Loretta nevű lány, őt szólították Lottinak. A Loretta nekem tetszik.

2019. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
A Loretta beceneve a Lori.
2019. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, utolsó.

Szerinted egy nevet csak egyféleképpen lehet becézni??? Ha Saroltát, Lorettát Lottinak óhajtják szólítani a szülei, akkor az lesz a beceneve, és kész...

2019. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!