Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinél jelentkezik...

Mindenkinél jelentkezik terhesség utáni depresszió? Miért?

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 07:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
55 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem de babyblues elég gyakori. Az a szülés utáni hormon esés miatti búskomorság, elmúlik 2-3 hét alatt. Sokan ezt keverik a depresszióval (ami olyasmi mint ez csak nem múlik el).
2021. szept. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem


De mondenkinek vannak hangulatingadozásai.

Ez a hormonok miatt van, de nem keverendő össze a depresszióval.


Az utóbbi kezelés nélkül nagy lelki sérülések után múlik csak el, és sokára.


Mindkettőért a hormonok felelősek

2021. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem jelentkezett semmi ilyesmi sőt, soha az életemben nem voltam annyira kiegyensúlyozott mint az első időszakban a babánkkal, utána is csak a 4 hónapos alvási regresszió zavart be. Most várjuk a másodikat, most sem sok esélyt látok erre, alapból egy melankolikus alkat vagyok, de nem a depresszióra hajlamos fajta.
2021. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én erre a babybluesra sem emlékszem. Tökre örültem a babáimnak. A harmadik meg a PIC-re került két hétre, mert picike volt, éjjelre hazaküldtek aludni, nappal bejártam szoptatni, hát én még életemben olyan kisimult nem voltam, sokkal hamarabb felépültem, mint a másik kettővel, amikor alig aludtam hetekig.
2021. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálam terhesség előtti depresszió volt... Mi hosszú évekig vártunk a babára, nagyon rosszul viseltem (sokszor már emberek közé sem akartam menni, mert folyton a sírás kerülgetett). Onnantól hogy kiderült, babát várok, egy csapásra elmúlt, az egész terhesség vidáman telt, sosem éreztem tehernek, sőt. Én az utolsó hetekben nem is azt vártam, hogy megszüljek már, hanem azt mondogattam, hogy hiányozni fog a pocakom. (Így is lett, még hetekig hiányoltam.) A kisbabám is nagy örömet szerzett nekem, eddig nem értem mire mondják, hogy "nehéz lesz", mert életem legboldogabb időszaka. Most 4 hónapos és élvezem az anyaság minden pillanatát.
2021. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelentkezik mindenkinél. Egyénfüggő.


Nálam első gyereknél jelentkezett . Úgy voltam vele másodiknál már tuti nem fog. De..érzem hogy kezdődik..


Mi az oka? Rohadtul egyedül vagyok. Nem megfelelő a párom támogatása. Nem érzem hogy mellettem lenne. Úgy érzem egyedül a két gyerekkel könnyebben menne...

2021. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!