Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha rajtad múlna, melyek...

Ha rajtad múlna, melyek lennének azok a jellemhibák, fogyatékosságok és/vagy elmebetegségek, amelyekkel egy embernek semmi szín alatt nem javasolnád a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. szept. 12. 14:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem (főleg olyan esetben, amikor valaki nem beszámítható vagy bizonyítottan veszélyes ember) igenis döntsön. A gyerek minimum 18 évig cipel egy olyan döntést, ami nem az övé volt, a szülő minimum kutya kötelessége minden tőle telhetőt megtenni. Akár örökbefogadás, akár vér szerinti gyerek, a gyerekvállalás a gyerekről szól és az életben a legnagyobb kötelesség. Nem alanyi jog, és nem a szülő az elsődleges szereplő.


Én biztos teljes genetikai tesztet végeztetek majd magamon, ha akarnék gyereket. Nem csinálok belőle nagy ügyet, bizonyos betegségek mellett alap, hogy nem fogok vállalni, mert a gyerek az első, nem az én kis jogocskáim.

2021. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
22%

"amikor valaki nem beszámítható vagy bizonyítottan veszélyes ember"


Az iylenek azért általában nem is épp családi életet élnek.

2021. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
68%
Épp ezért nem is való nekik gyerek.
2021. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozgat nagyban mindenkit az halál komolyan tagadja azt, hogy vannak emberek, akik egyszerűen alkalmatlanok szülőnek, és akikhez átok megszületni? A pásztói rém(b)anyáról mi az ilyennek a véleménye? Nem, a szülőnek sosem lehet joga a gyerek kontójára!
2021. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

18-as hazassagat engefik, de nem lesz gyerekuk.

Magyarországon értelmi fogyatekos felnottek elhetnek parkapcsolatban az otthonokban, de "sterilizaljak" (ugy ertem tartos fogsmzasgatlot kspnak stb.) oket, es ugy lehet szexualis kapcsolat kozottuk.

2021. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!